• boyun kaynaklı olduğunu düşündüğüm nadir migren ataklarımda apranax fort a abanmayayım diye sorduğumda eczacı abi tarafından alternatif olarak yönlendirildiğim ilaç. burdaki yorumlar olumlu, ilk atakta deneyeceğim hayırnısıynan.
  • içinde parasematol olmasından ve elimde başka da parasetamol türevi ilaç olmamasından mütevellit, kendisini gribimin etkilerini azaltsın diye içtim.
    ancak sonradan dedim bu ilaç başka ne işe yarıyor acaba diye, grip için kullanılmıyormuş. myorelaksan özelliğini de dile getirmeyi hiç sevmem, zaten bir türlü dile getiremem de, o ne öyle kedi miyavlamasının tıp dilindeki karşılığı gibi.
  • içerisinde klorzoksazon ve parasetamol bulunduran hem ağrı kesici hem kas gevşetici ilaç. bol suyla içilmesi gerek. mide ve karaciğer rahatsızlığı olanların kullanmaması ya da dikkatli kullanması önerilir.
  • boyun düzleşmesi kaynaklı ağrıya çok iyi gelen ilaç.

not: aynı zamanda aşırı sersemlik yapan ilaçtır, araba filan kullanacaklar içmesin.
  • trans hap.
    ağrı kesici olmanın yanısıra kas gevşetici olması hasebiyle arafta kalmış mucize.
    geçmeyen sırt ve bel ağrılarından muzderip iseniz tarafımca tavsiye olunur. ağrılarınızın sebebi çeşitlidir ancak çaresi tektirparafon
  • (bkz: klorzoksazon)
  • dünden beri yoğun bir şekilde yaşadığım boyun tutulması karşısında kendisine başvurduğum fakat etkisini göremediğim ilaç. içerisinde gluten bulundurduğu için de çölyak hastalarının kendisinden kaçınması gerekiyor.
  • sabah saat 5te beni uykumdan uyandıran boyun fıtığım için az önce ikincisini içtim. birincisi sayesinde biraz uyuyabilmiştim. ikincisi umarım şu an çektiğim acıdan beni kurtarır.
  • bel ağrılarım olduğunda kullanmam için doktor verdi çokta iyi geliyor fakat allah affetsin yorgun olup uyuyamadığımda da içiyorum bebek gibi uyuyorum ( sakın denemeyin)
  • bel ağrısına birebir bana göre mucizevi bir ilaç ve ayrıca adı itibariyle bende beğeni uyandırmıştır.
hesabın var mı? giriş yap