• --- spoiler ---

ilk yarısında her an korkunç bir şeyler olmasını bekleyen ancak beklediğini bulamayan seyircinin film arasında iyice gevşemesini, 2.yarısının başlamasıyla birlikte ise aniden cereyan eden mantık dışı olaylar ve olmazsa olmaz ses efektleriyle psikolojisinin bozulmasını ve son 15 dkyı farklı şekiller alarak izleme-me-sini amaçlamış filmsi.

--- spoiler ---
  • paranormal activity , diğer korku filmlerinde olduğu gibi, korkutma amaçlı olan görsel korku öğeleri yerine, sessizliğin ve bilinmezliğin verdiği bir gerilim sağlayan, aynı zamanda dar açılı el kamerası ile çekilen ( bu teknik insanı germek için gerçekten işe yarıyor), izlerken; "acaba evde böyle sesler çıksa ya da böyle olaylar olsa ne yapardım?" sorusunu gizliden gizliye düşündüren, izlenebilir filmler serisinden üçüncüsüdür.
  • --- spoiler ---

(bkz: açmayın nineler)

--- spoiler ---
  • fılm basladıgı andan ıtıbaren ınsanı gerıyor zaten ama sonlara dogru alısıp kormuyorsunuz kısacası guzel bır gerılım fılmden oteye gıtmıycek bır fılm ıcın
  • ilk gün gittim izledim, hiç artistlik yapmadan kendimi konuya kaptırdım, baya korktum, sonlarında nefesimi tuttum kalbimin çarpışlarını kaburgalarımda hissettim.

--- spoiler ---

katie'yi saçından tutup havaya kaldırdığı sahne, bakıcı kızın arkasında havada duran çarşaf sahnesi iyiydi. ama bence en bombası mutfaktaki eşyaların hepsinin tavandan düştüğü ve öldürülmüş karısının merdivenlerde herifin üzerine düştüğü sahneydi.

--- spoiler ---

genel olarak hayli başarılı bulmama rağmen şu konuyu nasıl bağlayacaklarını merak ediyorum; katie ve kristi bu filmde, filmin başında hunter henüz doğmamışken -çok pis yamulmuyosam- bütün lanetleri ninelerinin videolarından izleyip en somut haliyle görüyolar. hal böyleyken hunter'ın hikayenin göbeğinde olduğu paranormal activity 2'de bu insanlar doğaüstü olayları nasıl olup da ellerinin tersiyle itip inanmayabiliyolar?

eh sanırım 2'de inanmayan taraf katie'nin kocası, yani hunter'ın babasıydı ama o da izledi 1988'deki videoların hepsini.

uzun spoiler'ın kısası, mantık silsilesi hakkında sorular sorduran ve çekileceğine kesin gözüyle baktığım devamında bu sorulara cevap mı verecek, yoksa yenilerini mi ekleyecek olduğunu merak ettiğim korku filmleri serisinin üçüncü bölümüdür.
  • son yarım saati ile ortalama sıfatını hak eden film. özellikle ilk yarısı o kadar sıkıcı ki, insan kendini hiç akmayan, alabildiğine yavaş türk dizisi izler gibi hissediyor. her iki sahneden biri kameranın yatak odasını çektiği görüntü. neyse korku filmi izlemekten genel olarak pek haz etmeyen biri olarak son yarım saati oldukça güzel geldi bana. yine de filme ''çok korkacağım lan, kalp krizi geçirtir adama'' gibi bir beklentiyle gitmeyin derim.
  • paranormal activity serisinde en korkutucu olanı diyebilirim. filmde korkutu unsur olarak kullanılan öğelere inanan biri olmamdan mıdır, sinemada izlememden midir bilemedim lakin epey korktum bu filmde de. hadi birincisini bi kenara bırakalım ama ikinciden kesinlikle daha başarılı.
  • birbirlerinden monadlar halinde ayrılmış ilk iki yarı bağımlı filmini izlememiş biri olarak olaya kafasından girmiş olduğum korku serisinin üçüncü ayağı. amerikan teenage' lerini hedef kitle olarak belirlemiş korku filmi portföyüne popcorn korku tercihi seçeneğini iliştirirseniz, bütçenin düşüğüyle, zerdüştün düşünü de, iliştirdiğiniz seçeneğe eklerseniz, ortaya ne gibi bir film çıkacağını az çok tahmin edersiniz. ilk yarısı için genel olarak söylenebilecek şey;

--- spoiler ---

açmayın bağıran karı

--- spoiler ---

unforgiven'ı 2'si çıktıktan sonra, "1.si" sıfatını almış olanını dinlediğimden, unforgiven 3'ü hangi umutla beklediysem, aynı beklentisizlikle paranormal activity 3'e gittim. herkesin hem fikir olduğu üzere filmin son yarım saati verdiğiniz para/zaman'ın içini parabolik bir şekilde kanaatkarlıkla doldurmayı ucundan yakalamış. klişe konuya, klişe yorumla; "para normal, aktivite yok" olarak değerlendirilebilir.

--- spoiler ---

benim için filmden arda kalan tek sahne, witchcraft kullanarak ana karakteri son evre skolyoza çeviren teyzenin, pagan arkadaşlarıyla karanlık odada basılma anıydı. çocukluğu, shownomercy, rotten'la , resident evil'i canı sıkıldıkça oynamakla geçmiş kişilerin, korku egosunu kaşıyıp, amigdalasını harekete geçiren öğeler "sembolizm, ökült obje kullanımı, negatif subjection'dır. "

son olarak;

+ who the fuck is toby ?
    - dick laurent is dead, motherfucker!
    --- spoiler ---
  • 1 ve 2'yi unuttuğumdan yanımdakime durmadan "kız cadılarla ilgili ne anlatmıştı","burada ne oluyordu" gibi sorular sormama sebep olan film. ilk 2'yi hatırlasaydım da daha fazla zevk alacağımdan emin değilim

ömrümde ilk kez, vantilator hızında film izledim!
  • kafaya ansızın atlayan kediye bağışıklık kazanan bünye sayesinde gram ürkütmemiş olan filmdir. çarşaf ve maskeli kadın sahnesi iyiydi gerçi, hakkını vermek lazım.
hesabın var mı? giriş yap