• absürt, anormal ama normal aynı zamanda. çocukluk hayali imiş, gerçekleştirmiş. ne var yani?
    sosyal hayatta ve medyada beğeni için kırk türlü maymunluktan daha elim değil.
  • türkiye, cumhuriyetin ilanından itibaren hep göç veren ülke oldu. hem işçi göçü hem de beyin göçü veren bir ülke. işçi göçünü almanya'nın talebiyle almanya başta olmak üzere avrupa ülkelerine, beyin gücünü ise abd ve ortadoğu ülkelerine verdik. körfez ülkelerinde ve abd'de kafası çalışan türkler, avrupa'da ise eğitimsiz, cahil türkler yaşıyor genel itibariyle. (genellemeler tüm kötülüklerin amcasıdır.)şu listeden 2018 cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

avrupa, gurbetçileri çok ezdi, eğitimsiz bıraktı, ikinci hatta üçüncü sınıf insan muamelesi yaptı. bizimkiler de kendi gettolarından çıkmadan yaşamaya başladı. eyyy almanya çıkışı hepsini mest etti, başka mest eden şeyler de var, mesela döviz kuru. almanya'da doğup, 30 yaşına gelmiş ama almanca öğrenememiş adam var.

avrupa'daki ezilmişliklerini, dışlanmışlıklarını d, f, nl, a, b plakalı ve pahalı arabalarıyla ortalama 2 bin kilometre yol yaparak, akrabalarının, köylülerinin, komşularının önünde gidermeye çalışıyorlar. türkiye satış fiyatı 2.5 milyon lira olan bmw'nin bagajında acı biber turşusu, tarhana doldurup götüren gördüm. türkiye'deki suriyelilerden tek farkınız, konumunuz resmi ve garanti. yoksa uyumsuzluk ve medeniyetsizlik konusunda birbirinizin muadilisiniz.

ağır genelleme yaptım biliyorum, başka bildiğim şeyler de var; avrupa'da üst düzey işlerde çalışan, ortalama bir avrupalı'dan daha eğitimli türkler de var, abd'de ortadoğu'da ayak işi yapan türk de var ama genel itibariyle yazdığım gibi. kimse kusura bakmasın.
  • hesabını yapmış kayserilidir. memleketten daha çok tarhana, turşu, bulgur, ceviz, reçel falan yükleyecektir araca. *
  • “orada, 'ben türk isem bu aracı alacağım ve memleketime gideceğim' dedim.”

türklükle ne alakası var hahdjahshhshshhahs
  • şimdi baktım 12.900 euro araç, 4.6 motor varmış çok yakar ama taş çatlasın 2000 euro oynar. yolda da içinde uyumustur falan. çok büyük bir olay değil.

öyle arabanın içini sucuk falan doldurursa gümrükte o arabanın maliyetinden fazla ceza keserler.

sorun adamın bunu yapması değil toplamda 15000 euroluk bir olayın türkiye'de haber olmasıdır.
  • şöför tutup gelsen amenna ama söför sen olmuşsun. limuzin mantığını yanlış anlamış olan bir gurbetçimizin yaptığı eylem.
  • adam kurulu düzeniyle gelmiş yeni bir kart oynamamız gerek
  • - böyle sonradan görmelik yapan tiplemelerin de hep bir hikayesi var zaten. limuzin görmüş de, şoför azarlamış da, o yaşta "ben türksem bu aracı alırım" demiş. yersen!
    - her ezikte bir "seni yenicem ulen...!" sevdası
    örn: seni yenicem ulen istanbul!
    seni yenicem ulen hayat! vesaire. ezik her yerde eziktir. tek gerçek de budur.
  • 29 yıldır paris te yaşıyormuş. louvre müzesini gezip görmediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam. bunun köylü versiyonunu cenevre ye 2 saat uzaklıkta bir restoranda görmüştüm. orda garsondu eşimle türkçe konuştuğumuzu duyunca kırık türkçesiyle ben de türküm vs dedi konuşmaya daldı. orda doğmuş büyümüş. siz burda ne arıyorsunuz dedi ben de cenevreye gittiğimizi söyledim ya öyle bir yer varmış hiç gitmedim dedi. bunun parayla pulla şunla bunla alakası yok. içinden de bize “ akıllarını siktiklerim para verip buralara kadar gelmişler” demediyse bir şey bilmiyorum!
hesabın var mı? giriş yap