• tek kelimeyle muk kemmel bir adam... **
  • her gün istisnasız basketbol oynayıp bir de utanmadan anlatıp canımı çektiren adam.nasıl olsa gelicem ben ankara'ya.o zaman sahada konuşucam ben de.*
  • bir zamanlar fakir ama gururlu 1 genc vardi, "vgm nedir nasildir?" gibi sorularini cevaplami$tim. sonradan vgm maniac oldu cikti i$te bu o ki$idir.
  • uzun yıllardır okur olarak takip ettiğim, sonrasında tanıştığım, çok memnun olduğum, sporun ve sporcunun dostu.
    ilk ankara ziyaretimde boş bir zamanını yakalayip we* oynamak için kapısında yatacağım.

ileriki yıllarda 90 dakika alternatifi bir programda ilk adayım kendisidir.
    diğer adaylar için; (bkz: ich) ve (bkz: alwaysliverpool)
  • ankaraya gidip hacılanası,o şekilde istanbula getirilesi insan..yoksa gelmiyor mümkünatı yok..
  • ronny turiaf ile gönül bağı kurmuş, sözlükte olduğu gibi, üyesi olduğu her forumda da kucak kucak methiyeler düzen spor insanı.
    (bkz: ronny turiaf/@parma maniac)
  • tenis, futbol, basketbol gibi spor dallarinin uzman yorumcusu, turkiye di$indaki sari-lacivert renge sahip takimlarin*** sevdalisi msn buddysi.
  • taze site lakerstr com'un ilk transfer bombası. bir de reklam çekmişler bunun için, tv'de gördüm. reklamda kendileri maç günü staples center'a gidiyor, içeri girmesiyle birlikte halkın ilgisiyle karşılaşıyor, kucağında yavru lakerlarla fotoğraf çektiriyor, yaşlı teyzeler ona sarılıyor, dertli taraftarları dinliyor. sonda da taraftarların arasından kameraya dönerek ''bundan böyle ben de yazılarımla lakerstr.com'dayım'' diyor. cesur kalemin ilk yazısındaki başlıklar da şöyleymiş: ''hesap ver kupchak'', ''lakers'ın geleceği o.c. projesi'' ve ''stern neyin diyetini ödüyor''. hayırlı olsun.
  • ekşi sözlük'te yazar olma isteğimin ana kaynağı.

şöyle oluyor;

2000 yıllarından beri sözlüğü takip ediyordum, takip etmekte değil türk astronot ve houston replikleri gibi başliklarda dolanırdım. ama her şey championship manager 01-02 oyununun piyasa çıkıp insanı başından kaldırmamasıyla birlikte tam bir cm mania olmuştum. sözlüğe bi bakayım oynayan eden var mi diye merak edip, bi şekilde parma maniac’ın entrylerine rastgeldim. o günden sonra yemez içmez hergün parma ne yazmış diye bakardım. benim hafızama kazınmış eski maçlari, yahut pek göz önünde olmayan süper yetenekli oyunculardan bahsetmesiyle kalpleri fethetmişti. birde aynı takımın taraftarıydık. oturup iki basketbol, iki galatasaray muhabbeti çevirmek çok uzak geliyordu o zamanlar.

sözlükte ilk yazar olmamla birlikte yaptığım ilk iş kendisine mesaj yazmak olmuştu. çok kasmıştım kendimi. kolay mıydı ? parma maniac gibi bir adama mesaj atmak. utana sıkıla kendisine olan beğenimi anlattım. cevap vermeyeceğini tahmin ediyordum. ama hemen cevap atmişti teşekkür ettiğini belirtip, bir smiley ile süsleyerek. dünyalar benim olmuştu. birkaç mesaj daha atip iyice yavşadim*. sonuçta msn adresini alıp kendisiyle sohbete başladım. kendisi sözlüğün bana verdiği en güzel hediyedir. ilk konuşmamızda kendisine hangi konulardan bahsedeceğimi şaşırmıştım. daldan dala atliyor, bütün bu yılların acısını çıkarmak istiyordum ve "parma maniac ileti yazıyor" yazısını bekliyordum msnde. hiç susmayacaktım, ta ki gecenin körü olduğunu bana belirtip, uykuya dalacağını bana söylemesiyle onun da bizim gibi bir insan olduğunu farkettim*

derin basketbol bilgisi, benim hiç duymadığım körpeleri * bize tanıtması, bazı arkadaşlar hazmedemese de türk futbolu üzerindeki doğru tesbitleri, cm gibi bir oyunu yalayıp yutmasi kendisini sözlüğün en bi derin spor adamlarından biri yapmıştır. eşsiz fransız futbolu sevgisiyle de gönlümde ayrı bir yer etmiştir. parma’dan sonra gönül verdiği takımın arsenal olmasına ise dilim tutuluyor.

kendisi sadece bu spor bilgisiyle sınırlı değildir, yani kıraathane sohbeti yoktur. yeri gelir oscar ödül törenini yorumlar, yeri gelir olimpiyatlardan bi kuple sunar bize. bi bakmışsınız tenis turnuvalarının özetini geçmiş, final maçının haberini vermektedir. emmy ödül töreninden bahsetmesine hiç değinmiyorum bile.

bi şekilde oturup, bir maçın kritiğini yapacağımız, bir oyuncunun durumunu konuşacağımız bana çok uzaktı. hakikaten sohbeti bana çok akıcı geliyor.

sonuç olarak fanatizmi, duyguları bir kenara bırakırsanız, farklı görüşlerde olsanız bile yaptığı yorumlara saygı duyacağınız, takip ederken zevk alacağınız, belki de sizin kafanızdaki, derinlerdeki bir anıyı canlandıracak olan kişidir.

sadece aynı takımların hayranı olmamızın bu düşüncelerle hiçbir ilgisi yoktur. kendisi azılı bir laker olmasına rağmen* sarı-morlu takım ve oyuncuları hakkında yazdıklarıda beğenimi kazanmaktadır.

ellerine sağlık, hafızana sağlık parma maniac.
  • tek kusuru "istanbul'a gelme fobisi " olan şutör insan..tez zamanda buralara gelmesini, spree ile birlikte dünyanın en kötü kalpli triosunu oluşturmamızı diliyoruz ama nerdeeee...
hesabın var mı? giriş yap