• acıtır, şişirir, bazı durumlarda koparır.
  • çok uzun bir süre sızlamasına ve bazen kan/su toplamasına neden olan kötü deneyim.
  • kilitlenemeyen kapinin a¢ilmamasi amaciyla yapilan faaliyet. bu faaliyet icra edilirken evde ba$ka bir i$e yaramayan ku¢uk karde$ten faydalanilabilir.
  • en feci şekli inilen arabanın kapısını üst kısımdan tutup, kapıyı hızla örterken eli çekmeyi unutmakla yaşanır... kapı kapanmaz elbet lakin parmaklarınızda kapının deseni çıkar... ince belli çay bardağı gibi olur parmaklarınız.. çizgi filmlerdeki gibi zonk zonk şişip iniyormuş gibi gelir insana... bağırmak, ağlamak istersiniz ama sokak ortasında oda mümkün değildir... titreyen elinizi usulca cebinize sokar yola devam edersiniz.. yeterki karizma sarsılmasın...
  • kredi kartı ödemesi, sevgilinizin kaprisleri, evde geçimsizlik gibi dertlerle dalgın yanlış yeri tutarsınız ve aniden gündeminiz değişiverir...
  • parmagın kırılması, ezilmesi, şişmesi morarması ve sonra da tırnagın düşmesiyle sonuçlanabilir.tüm bunların yanında feci bir acı ve sızlama da getirir.arabanın kapısını kapatırken dalgınlık haliyle eli çekmeyi unutmamak gerekiyormuş.
  • kamaranin kapisi kapatilmaya calisir fakat bir turlu kapi kapanmaz. "noluyo mnkym diyerek etrafa bakilir ve diger elin bas parmaginin kapiya sikistigi ve meshur rusya sogugu nedeniyle aciyi hissetmedigi anlasilir. tabi 1 dakka dusundukten sonra..

(bkz: ben salagim demenin alternatif yollari)
  • parmağı asansör kapısına sıkıştırmak kadar salakçadır bu. ayrıca kafayı kapıya sıkıştırmak kadar yaratıcı olamayacak eylem.
  • yilda birkac kez otomobil kapisi kapatirken basima gelen seydir. ya kapi kapatmayi bilmiyorum ya da elimi unutuyorum. ciddi bir sancisi vardir. bir defasinda iki tirnagimi koparmistir.
hesabın var mı? giriş yap