• her sabah bir shot bardağında passiflora (quattro doz), kuzu gibi geçen bir gün, sakin, cool, anadolu yakasına iş düşerse kesin şart, köprü trafiği saat 18.30'da bile komatsu. ayaklar yere değmeden geçersin.
  • uyku hapının muadili olarak eczanın verdiği ilaç. sakinleştici değil mi bu dedim, uyku için de olur al al hiç yan etkisi yok bitkisel falan süper dedi. ha uyudum ha uyuyacağım derken yarım şişe içtim tık yok. anneme verdim bir kaşık al bak vitamin diye, 5 dakika sonra sızdı.
  • 'işe yaramıyor' diyenler malesef ki amacına uygun kullanmıyor. passiflora sedatif etkisi olan bir şurup, tedavi edici değil. yani siz depresyondaysanız ya da herhangi bir psikolojik rahatsızlığınız varsa çare değil. öyle bir iddiası da yok.
    'içiyorum bi halta yaramıyor' diyorsanız bir uzmana görünmenizde fayda var demek ki. yoksa kimi dönemlerde etkisini gösteren, hayatın içinden sorunlarla uğraşırken gayet de yardımcı. bulandan allah razı olsun, amin.
  • aslında bu kadar olumsuz yorumu okuduktan sonra kendisine ön yargı ile yaklaşmıştım. sadece bitkisel, sandoz yapımı bir sakinleştirici sanmıştım. meğer öyle değilmiş.

cumaya gitmeden önce bir kapak yuvarladım geçende. az önce tekrar içiyordum ki şişenin üzerinde içeriğinde "alkol" olduğuyla ilgili bir yazı gördüm, meğer cumaya kafam güzel gitmişim.

çok olumsuz yorum almış ama daha ne bekleniyor bilmiyorum. hiçbir şey sizi bir dikişte polyana yapamaz. bonzai içenlerin kafasını yaşatmasını da istemeyin zaten. dertlerinizi unutturacak, size mutluluk verecek bir ilaç arıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. öyle bir ilaç yok. siz kendinizin ilacı olmaya çalışın.

ben normalde çok stresli birisiyim. birisine söz verdiğim saatten 10 dakika geciksem hemen stresim tavan yapmaya başlar; acaba bana söyleniyorlar mı, çok ayıp ettim galiba diye. durup dururken kafama taktığım bir şey aklıma gelse kalp atışım hemen kendini belli eder. yalnız bir şeyi fark ettim ki bu şuruptan içmeye başladıktan sonra bu stresi sanki kontrol edebiliyorum. öyle tatlı geldi bana.

lütfen cumaya giderken içmeyin. pis alkolikler
  • overdose u (bazi)insanlari depresif ruh haline sokan ilactir. oyle siseyi diktim bana birsey olmadi derken aslinda alttan alttan .rrak gibi hissetmenizin bir sebebi de bu ilac olabilir. aman diyim.
  • detaya girmicem ama özetle yarattığı etki herşeyi sallamaktı. s*ktir etmeyi bana öğreten "şey" olmuştur. üst üste dertler biniyorsa bunu içtikten sonra s*ktir et düzelir vakti gelince diyorsun. çözüm için uğraşıyorsan evet düzeliyor. ama panik haliyle dolanacağına derdi zamana atıp sonra peşinden gidiyorsun çözumün. meğer herşey sallamakla başlıyormuş. oltaya yemi takıp balık için denize sallamak gibi. oltayı denize atmazsan balık nasıl gelsin ? tak yemi, salla. sallatan pasiflora. kraldır.
  • geceleri en ufak bir sese uyanıp bir daha uyumayan çocuğum için doktorun yazdığı şurubumsu şey. güya yan etkisi yokmuş. içeriğini okudum emziği rakıya batırsam daha iyi arkadaş. alkol, paraben ne ararsan var. vermekten vazgeçtim. iyi kafa yapıyomuş yalnız. ben mi içsem acaba.maksat ısraf olmasın.ihtiyacım var uyumaya. saatlerce,aylarca....çok yorgunum be sözlük
  • çayla falan içeni var.
    adabı vardır passiflora'nın...
  • sakin bir gün için yemeklerden önce 1-2 ölçek, rahat bir uyku için yatmadan 1 saat önce 2 ölçek alınması tavsiye edilen şurup. (1 ölçek = 5 ml). içinde bilmemne çiçeğinin ekstresinin yanısıra alkol de bulunuyo. bitkisel olduğu için yan etkisi yok. (bkz: prospektüs)
  • sabahlari passiflora`yi kafaya dikip , dun gece yaptiklarini, kirdigi insanlari, ettigi kufurleri yok saymaya cali$an insanlar bile var bu dunyada. ben gordum.
hesabın var mı? giriş yap