• butun birinci cogul sahis kullanilan cumleler aslinda ikinci tekil sahistir..

- prezantasyonu bugun hazirlayalim (prezantasyonu bugun hazirla)
    - bugun cikmadan raporlari bitirelim (bugun cikmadan raporlari bitir)
    - hadi gel koyumuze geri donelim (hadi gel koyumuze geri don)
  • 1. olay : patronun birgün yanımıza gelerek sirketin durumunun kotu oldugunu soylemesi ve bir arkadasimiza "ya ucretsiz izine cik, ya da kendine yeni bir is bul" demek suretiyle isten cikarmasi. olay bir gunde vuku buldu. ayin son gunu olmasi itibariyle diger ay, yani diger bir ifadeyle ertesi gun sirketle ilisigini kesmesi.

2. olay : sirketten zam alamama ve kendimi gelistirememe binaen yeni is buldum ve 2 hafta oncesinden patronla aramizda su konusma gecti.

p:patron h:hero boy

h : abi maasimin yetersiz oldugunu biliyorsunuz. bende zam yapamayacaginizi bildigim ve sirkette artik kendimi gelistiremedigim icin bir arkadasimin vesilesiyle baska bir sirketle gorustum. daha iyi imkanlari var. bu yuzden istifa etmek istiyorum.
    p : nası olur yahu. pat diye cikilir mi isten. belli bi zaman burda calisman gerekiyor.
    h : hemen ckmayacagim abi zaten. normal prosedur 2 hafta daha burada calismamdir. onun icin 2 hafta burdayim. o zamana kadar yeni bir arkadas bulmalisiniz.
    p : olmaz oyle sey. sen ilk once bir bir yilini doldur yahu alla alla. cikamazsin efendim. ya burda 2-3 ay daha calis. ya da yerine senin ayarinda bir adam bul.
    h : abi ben nasil bulayim yerime eleman. isverem degilim ki hem. bunu sizin yapmaniz gerekiyor.
    p : ulan sizin gibileri ise alanda kabahat zaten. getirteceksin cinden adam buraya, bak nasil ucuza calisiyor. butun turkiyedekiler issiz kalsin ondan sonra. size boylesi mustehak. ekmegini benden kazan ondan sonra sat bizi.

meali : biz boyleyiz evlat. isimize gelince etik disi bilmem ne sallariz, isimize gelmeyince duygusallik bok pusur karistiririz ise. gotum ben yavsagim. ben patronum ben istedigim zaman cikartirim seni, ama sen istedigin zaman cikamazsin. * * *
  • - evet, müfit bey, sizin modeliniz cok olumlu. ama ne bileyim, sanki oturmuyor tam olarak. belki uzerinde calisilirsa... evet, baska onerisi olan var mi?

meali: ulan senin babanin amina koyim mufit!* bunu mu dusundun dusunec dusune dümbelek. kel kafandan utan. eee hepsi bu mu?
  • -evlen bir an evvel, bak yaşın geldi.

meaili:
    evlen artık da "çeker giderim" blöflerini yapama bir daha. bir eşin olsun, çoluğun çocuğun olsun ki, ev geçindirmeye mahkum ol. modern köle ol. işten ayrılmak aklına geldiğinde bir sürü şeyi düşünmek zorunda kal.

cevabı: yer mi anadolu çocuğu?
  • -ben senin yerinde olsam öyle yapmazdım.

yani

-o dediğini yaparsan sıfatını sikerim.
  • patron: sizinle çalışmak istiyoruz, çünkü biz genç ve dinamik aynı zamanda amatör ruhunu kaybetmemiş insanlar arıyoruz.

meali: senin gibi piyasada daha toy düşük maaş - fazla mesai çalışacak, gözü açılmamış sikecek eleman arıyoruz.
  • patron : bayrama kadar bir yoğunluğumuz var
    meali : ha bayramdan sonra yok mu, var, o ayrı
  • - 84'ten beri bu sektörün içindeyim
    meali:
    - hiç bi şey bilmiyorum, teknoloji çok ilerledi. eskiden de bilmezdim o ayrı.
  • - performansından son derece memnunum. çok değerli bir elemanımızsın, seni kaybetmeyi hiç istemeyiz. malum askeriğin de yaklaşıyor. bu yüzden peşaver'deki şantiyemize gidiyorsun...

meali: seni sağlam bi zikiverelim de askerlikten yırtıver... nihahhahhahha...
  • (mesai bitimine bi dk kala)
    patron : ayşe bi şu forma bakalım mı
    meali : ne zamandır mesai yapmıyosun, içime sinmiyo
hesabın var mı? giriş yap