• çalışanlarına iyi davranmaları olabilir. bir patron için garip olur.
  • bütün gün odalarındaki televizyonda yeşilçam tv izlemeleri. birşeyi mi kamufle etmeye çalışıyor anlamadım ama arada böyle "nayır nolamaz" gibi sesler gelince çok eğleniyorum.
  • tum sektor cumartesi gunleri calismazken, bizimkinin bizi calistirmasi. nedeni de efendim kendi mutlaka cumartesi gunu ofise ugrarmis, calisanlarini orada gormek istiyormus.

ya evinde cocuklarini, karini gormek istemiyorsan beni neden kasiyorsun kardesim. isim gucum yokken geliyorum ofise, uzun uzun kahvalti ediyoruz, ustune turk kahvesi icip cikip gidiyoruz ofisten. yarim gunumu kahvaltiya veriyorum sirf patronumuz evinden kacabilsin diye.

cikip yanina tavsiye vermek istiyorum, ornegin bir hobi edin demek istiyorum balik tutmak gibi. sabah erkenden evden kac aksama kadar da gelme desem, ise yarar mi acaba? yoksa o zaman da sabahin 5'inde baliga gelin diye tutturur mu acaba...
  • günleri bilmemesi. mesela persembe günü müsteri gelecektir. söyle bir konusma gecer:

+ x firmasi x tarih persembe günü gelmek istiyormus ne yapalim kabul edelim mi?

- bugün ne cumartesi* * dün neydi sali tamam o zaman söyle persembe gelsinler. nasil bir hesaptir hic anlayamadim ama gidis yoluna degil de sonuca bakarsak dogru yaptigi gözlemlenmistir.
  • küsmesi.

(vallaha lan, şaka diil, çocuk gibi küstü bana konuşmuyor)
  • masasinin, filtre kismi emilmekten sunmus sigaralarla dolu olmasi; sigarayi birakmak ama yine de agiz tiryakiligine bebek-emzik modunda devam etmek.
  • çalışanlarından öğrendiği terimleri (burdaki çalışan ben oluyorum) müşteri toplantılarında kullanmak bir şey bildigini sanmak, aslında bir şey bilmemek
  • nasihat vermesi..
    hayatı yalamış yutmuş ya beyefendi, parasıyla hükmediyor ya.. feleğin her türlü evresinden geçmiş ya... tabii bunun sonucunda her olaya bir dede korkut hikayesi bulur. her şeyde sosyolojik bir tez çıkarır... biz bu yollardan geçeli çok oldu koçum bakışları da yok mu, gel de dalma.. ulan ibne tanımasam seni, paranın kaynağını da bilmesem belki ciddiye alacağım... o da yok, ssk primlerimizi toplasak onun primleri benim primlerimin önünde secde eder, af diler.... kimsin lan sen?
  • (bkz: kaşınmak)
  • (bkz: #12315868)
hesabın var mı? giriş yap