aynı isimde "pavyon" başlığı da var
  • kesinlikle devami gelmesini ümit ettigim yapim.
    blu tv ye behzat izlemek icin üye oldum. bu dizi jabasi oldu.
    aksam eline birani alip izlemesi keyifli yine biraz kissa tutulmus olan blu tv yapimi.

zaten blu tv de behzat ve bu belgesel haric izlenecek baska birsey yok. behzat a destek olmak icin üyeligimi tutuyorum. yoksa bir hafta bekle bir bölüm koy ile internet izleyicisi tatmin olmayacagini amatör yapimcilar bile bilmektedir
  • tanim: ankara pavyonlarindaki pisligi gun yuzune cikaran bir blu tv yapimi.

genel olarak begendigimi soylemeliyim. fakat izlerken sinir katsayimi arttiran hususlar olmadi degil. ustteki yazarlarin da ifade ettigi gibi 3. bolumden itibaren pavyonlar, ankara muziklerinin icra edildigi normal bir yermis gibi gosteriliyor.burasi bataklik arkadasim, bataklik.

pavyonda calisan kadinlarin iki cumlesinin arasina ilistirdigi
    "namusumuzla ekmek parasi kazaniyoruz" cumleleri de gercekten cok komik ve sinir bozucu. ekmek parasi ha? zaten su "ekmek parasi" oyle kazanclara pelesenk oldu ki... milyon dolarlar kazanan futbolcu tribunden iki homurdanma duyunca mac sonu roportajinda, "ayiptir abii biz de ekmek ekmek parasi icin calisiyoruz" diye agliyor.

hanimefendiler kendi tabirleriyle musterileri nasil kazikladiklarini, nasil yalan sattiklarini anlatiyorlar, ama namusumuzla kazaniyoruz!!!!

"zorluklara gogus germek,mucadele etmeye gotum yemedi. ben de karisina guler yuz esirgeren ic anadolu ayilarinin ceplerini bosaltmaya karar verdim" de guzelim, korkma. zaten seni ne gozle gorduklerini en iyi sen bilmiyor musun?

japon hanimefendi, seni garson olarak cagirdiklarinda 50 lira hosuna gitmedi, yalan satarak, insanlara fahis fiyatta icki kitleyerek misliyle fazlasini kazanmak hosuna gitti. anlat bunu rahatla. ne diye ikide bir diger arkadaslarin gibi "cocuk okutuyorum, namusumla kazaniyorum, ben orospu degilim" diyerek kendini kanitlama pesindesin?

tuvalete gidip geldiginde masaya 6 sise bira koyup bunu da fahis fiyatla satmak hirsizliktir. ama ben buna hayiflanmiyorum.

2 cocuguna analik yapan, evin butun kahrini ceken karisina gun yuzu gostermemis ayilara aslinda bu davranislar reva. spot isiklar altinda parlayan tonlarca makyaj icin 6 bira kitlenecek sana sakalli dayi. sana hak. senin amacin eglenmek degil, corbacida essekler gibi ekilen kerizligin geregini yapmak.

taksici dayi en guzel sen konustun. kazi kazi bitmiyor bu kerizleri... valla oyle.

edit: harf duzeltmesi

edit2: 4 bolum daha guzeldi. en azindan sinir bozan ergenler yoktu. ozellikle bayram'i cok sevdim.

edit3: 5. bölüm özetim:

kafanı sikeyim mucahit.
  • tempo 3. bölümde tamamen dip yapan blutv yapımı. abicim zaten müzisyenlerle uzun uzun konuşmuşsun, o akademisyen itici ablaya ne gerek var. 2. bölümdeki taksici gibi bu işin kökünü bilen adamlar varken, tek düze konuşan bu abla gibi karakterlere hiç gerek yokmuş bence.

konu güzel, çekim kalitesi de iyi ama içeriği bozmayın...
  • "angaralı çamur" abimizen (2. böüm)

-sabah 4'te 5'te çık, çorbacıda adamlar bekler gelecek diye.
    nah gelir. eşek bitmez ya! kazı kazı türer.
    ....
    -bu alemi kovalayan adama, baaayan söz verdi demi. atıyorum 30 tane şişeleri
    açtırdı açtırdı... dedi ki sabah ben sana gelecem. telefonu kapatır bayan. bass.
    .....
    şimdi bu adam buna kafayı takar. ya 3-4 milyar hesap ödemiş. çorbacıya da gelmemiş.
    çocuğum hasta anam geldi yok bacım evde ...ertesi gün kızar 20 tane söylediyse ertesi gün 40 tane söyler.
    hele eşeğe bak la. 20 tane söyledin gelmedi la yauvşak. 40 tane söyler. gelecek diye. kafayı taktı ya. yine gelmez, yine gelmez hemşerim. sikildiğinle kalırsın yaa. gelmez.
    .....
    gelecem der, geliyorum der. bekliyor orada garibim. karı gelecek ya masayı da donatır. hııııı hıııııı hıııııı ama gelen yok giden yok.
    ......
    şu ışıklar var ya kırmızı, mor, yeşil. bayan öyle bir güzel görükür ki onda, ama güneş açıp da doğduğu zaman, anaa ben bunla mı yattım la dersin.

çok gerçek.
  • nasip olur da bi' tarla filan düşerse elime, hemen satıp 2. bölümdeki cansu için harcarım hepsini.
  • ilk üç bölümünü izlememle 800 lira hesap geldi önüme...
  • eski kaşarlara * gönderme yapan 4.bölüm fragmanı düşmüştür.

https://www.instagram.com/…d_/?igshid=1lnrararemezo
  • dördüncü bölüm fragmanı çıkmış, umarım üçüncü bölümdeki gibi hava ve konsept değişimi olmaz.

edit: imla
  • bildiğin bekliyorum yeni bölümü behzat ç. bekler gibi
  • son fragmanında deli bayram'la birlikte ortamın eskilerinden kirli dilek'i gördüğüm dizi.
hesabın var mı? giriş yap