6314 entry daha
  • 18.11.2018 tarihli pc978 uçuş numaralı berlin-istanbul uçuşumuz almanya’daki pegasus görevlileri sağ olsun burnumuzdan geldi. havalimanında check-in işlemi sırasında daha önceden almış olduğumuz kg hakkını 2 valizimizin toplam ağırlığı aştı. biz de hakkımız olan 8kg el bagajını kullanmak için kenara çekilip, valizlerden ağır olanını boşaltmaya başladık. planımız, ekstra ağırlık ücreti ödememek için taşıyabileceklerimizi el bagajı olarak alıp ağır gelen valizi hafifletmekti. o esnada görevli bir kadın bizim sıradan çıkmamızı isteyip az ileride işimizi halletmemizi istedi. biz de 4 arkadaş başka bir köşeye çekildik valizimizi hazırlamaya çalıştık. o ara diğer 3 arkadaşımız da check-in işlemlerimizi tamamlayıp biletlerimizi aldılar. sonrasında bir kere daha azar işitmemek için valizimizi sıraya girip verelim diye bekledik. sıra yavaş ilerlediği için orada görevli bir çalışana yaklaşıp durumuzu izah ettim ve uçuşa 1 saat kaldığını biletlerimizin hazır olduğunu sadece bir adet valizimizi vermek istediğimizi yoksa yetişemeyeceğimizi söyledim. görevli ise pegasus bagaj alım işlemlerinin bittiğini valizimizi alamayacağını söyledi. o anda görevliye kg ücreti ne tutarsa tutsun ödemek istediğimizi dile getirdim yine de kabul etmedi. yalvarış yakarışımız da fayda etmedi. baktık uçuşa 40-50 dk süre kaldı aramızdan bir arkadaşımız ben kalırım valizle yoksa hepimizin uçuşu kaçıracağını, zararımızın daha büyük olacağını söyledi ve çocuk bizler de orada uçuşumuzu kaçırmayalım diye valizle kalmak zorunda kaldı. tekrardan ona çok pahalı bir fiyata bilet almak zorunda kaldık ve bizden 4-5 saat sonrası anca istanbul’a varabildi. o gün için tüm planlarımız altüst oldu resmen sefil olduk. sonrasında biz iner inmez pegasus hattını aradık ve şikayetimizi dile getirdik. telefondaki görevli böyle bir durumda mağduriyetimizin karşılanması gerektiğini ne olursa olsun o valizin alınması gerektiğini söyledi. ayrıca almanya’da kalmak zorunda kalan arkadaşımız da orada bulunduğu süre zarfında havalimanındaki başka görevlilere ulaşıp durumunu izah etmiş ve oradaki görevliler de böyle bir şeyin olamayacağını o valizin alınması gerektiğini söylemişler. hatta böyle bir duruma sebebiyet verdikleri için ikramlarda bulunmuşlar ve istanbul'da hakkımızı aramamızı söylemişler. 18 kasım 2018 tarihinden beri gerek telefon gerek mail (00743998 numaralı başvuru) yoluyla pegasus yetkilileriyle irtibat halindeyiz ve bize dalga geçer gibi haftalarca beklettikten sonra alakasız şeyleri kopyala yapıştır yapıp mail atıyorlar.
    gereğinin yapılmasını rica ediyoruz.
  • https://www.instagram.com/…heet&igshid=ypww14h63s2x

ulan bende diyorum niye bu kadar ucuz bilet satıyorlar.
3190 entry daha
hesabın var mı? giriş yap