• 10.11.2019 bükreş sabiha seferini 17:40'dan 10:35'e çekerek koca bir günü piç eden ucuz biletli havayolu şirketi. 1 saat hadi 2 saat tamam da 7 saat nedir ya. insanların planı var belki buna göre alıyor bilet. şunları önceden düzgün planlasanıza.
    ek; twitter'a da yazdım bunu; pnr paylaşın inceleyelim dediler. neyini inceleyeceksiniz ya :)

son ek: ücretsiz şekilde başka tarihe ertelediler. teşekkürler pegasus ama bu operasyonel iptaller az olursa sevinirim.
  • flypgs sitesini kurcaladım ama iptal ve değişiklik hakları ile ilgili kafamda ki şu soruya cevap bulamadım .

süper eko bilet aldığınız da bu bileti değiştirme bir kaç gün sonraya kaydırma şansı varmıdır ?
    iade ve iptal koşulların da uçuşa 2 saat kalmadan önce değişiklik yapılabilir yazıyor fakat bu kısımda bilet türleri ekonomi, busines gibi ayrıntılardan bahsedilmemiş ya da ben bulamadım
    süper ekonomi ya da ekonomi biletlerinde değişiklik , iptal gibi haklar eskiden olmuyordu sanırım şimdi durum nedir bilmiyorum

bilgi sahibi arkadaşlar bana bilgi verebilirse sevinirim
  • iç hatlar kampanyası yarın geliyor. detay metay yok yine.
  • istanbul ankara ucuslarini kucukbas kurbanlik fiyatina satan firma. ne low costu ya yalan.
  • 89 tl'ye gazipaşa-istanbul biletlerini havada kaptım! tek gidiş otobüs biletinin 160 tl olduğu ortamda, gidiş dönüş 180 tl'ye bilet almak muazzam oldu.
  • her kampanyasını sömürdüğüm , 1€ kampanyası ile 234 tl ye gidiş dönüş avrupa bileti aldığım , ayrıca kampanya kriterleri içinde bir bilet alarak ek olarak tüm hatlarında 6 ay içinde kullanabileceğim bilet kodu aldığım fiyat performans havayoludur.

tüm bu süreçte tek korkum çok kötü müşteri hizmetleri deneyimleri okuduğumdan oraya işimin düşmesiydi.

bir problem yaşamamak için dua ederken, bedava biletimi hak etmemi sağlayan bileti açığa alıp, daha sonra başka bilet aldığım için 6 aylık bedava bilet kodumun artık çalışmadığını görünce aha dedim patladık. aslında yeni biletim de kampanya koşullarına uygun ve açığa almadan önce mail atıp teyid etmiştim problem olmayacağını. ama dedim bunlar şimdi kulağının üzerine yatar geçerler. (üstelik teknik olarak sorunun neden oluştuğunu da biliyorum, pnr no dan logları incelediğimde açığa almada iptal ve yeni satış oluşturmuş sistem ve yeni satışın işlem nosu doğal olarak farklı. bedava bilet kodu ile eşleşen satış artık olmadığından patladı kesin. yazılım geliştirme sürecindeki bir hata, bunlar olur ), şansıma tüküreyim derken 15 gün sonra mail geldi , biz hala sorunu inceliyoruz merak etmeyin gibi birşey. neyse bir hafta sonra aradı bi arkadaş, dedi hocam biz sizin problemi anlayıp çözmek için ıt ekibini bekliyoruz ama sizi daha fazla mağdur etmeyelim, size yeni bir kod tanımladık birazdan mailinize gelir. hemen geldi mail. geniş adam olduğum için anca akşam denedim bi barselona bir londra , süper hepsinde çalışıyor üstelik ek bagaj bile dahil. teşekkür edeyim şunlara yarın derken uyumuşum. sabah pegasusun telefonu ile uyandım, aynı arkadaş kontrol için aramış, test ettiniz mi bir problem varmı diyor. dedim süpersiniz , size laf edenler halt etmişler. bir de geri arıyor kontrol için. daha ne olsun.

elbette bazı problemler her havayolunda olur , bu işler büyük organizasyonlar , pek çok şeyin aynı anda uyumlu olması lazım sadece havayolu ile de bitmiyor iş, başlı başına hava durumu bile bütün düzeni bozabiliyor.

son olarak 7-8 defa uçtum pegasus ile , hiç rötar yaşamadım, hatta son seferimde 20 dk erken kalktı tüm yolcular tamam diye.

yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin , adamlar ortalamanın üzerinde kaliteyi ortalamanın altında fiyata sunuyor.

bu entry kendilerine kaliteli müşteri hizmetlerinin gücünü gösterip daha iyi olma yolunda motive olmaları için yazılmıştır.

not: pegasustakiler , sonraki uçuşta bi bira ısmarlarsınız artık bunca övgüye :)
  • daha hiç vaktinde kalktıgını görmedim.
  • gerçekten izmiri çok az salladıkları bir gerçek 1 euro kampanyasında da diğer kampanyalarda da 1-2 destinasyon oluyor.
    sırf bu yüzden gidiş biletimi 205 liraya düsseldorfa aldım bir kampanyadan oysa düsseldorfda kısa bir süre bulunmuştum şimdi tam gezeceğim artık.ayrıca dönüşü
    bu yüzden münihten yapacağım.gerçi bu sayede flixbus'ı daha fazla kullanarak gezsem de kampanyalarda daha fazla destinasyon olsa tadından yenmez.
  • yaklaşık 3 hafta önce kıbrıs gidiş-dönüş uçağında hiç bir sorun yaşamadığım, gayet güzel yolculuk yaptığım firma .
  • tamamen ticari düşünen bir havayolu olarak görüyorum. tamam ikram istemiyoruz ama bir suyuda satmayın.insaf
hesabın var mı? giriş yap