• herkese merhaba.

biz hakan, tarkan ve cenk; pentagram elli yaş üstü olarak ekşi sözlük'e geldik.

gökalp, ogün, murat, metin, demir ve ozan'ın da selamlarını getirdik.

sohbete bekleriz.

kanıt

edit: süremiz maalesef bitti. ancak bu hesapla daha sonra bu başlığa geri dönüp cevaplayamadığımız sorular cevaplamaya çalışacağız. soruları silmezseniz seviniriz. sevgiler.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: pentagram sorularınızı yanıtlıyor/@pentagram official)

not: soru cevap etkinliğini ekşi sözlük ios uygulamasından ve mobil/web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • dini ve siyasi görüşleriniz neler?
  • öz abilerim hoş geldiniz.

sizi ne kadar sevdiğimi ve yakın hissettiğimi anlatmaya kelimeler yetmeyeceğinden geçiyorum bu kısmı.

sorum şu: sizin için bu hayatın anlamı nedir? şarkılarınızdan mesajı alıyorum tabii ki ama bir de kişisel olarak dinlemek istedim.

var olun.

bir de ankara konserlerinizi nasıl özledik... en kısa zamanda hakan abi'nin black magic'iyle başlayan birkaç saatlik şölene tanık olmak dileğiyle.
    • cenk: müzikle dolu bir hayatı her zaman savunmuşumdur. müziğin olmadığı bir hayat bana eksik gibi geliyor. ve tabii ki pandeminin geçip her şeyin tekrar normale döndüğü konserlerin tekrar başladığı bir hayatı da çok özledim.

hakan: hayatın anlamını anlayamama gibi bir şey zaten hayatın anlamı.
  • kimsiniz?
  • hoşgeldiniz hakan abi, cenk abi ve tarkan abi. ilk albümlerinizi (özellikle de pentagram ve trail blazer’ı) remastered olarak tekrar piyasaya çıkarmayı veya yeniden kaydetmeyi düşündünüz mü? yeniden kaydetmek albümün ruhunu zedeleyebilir diye düşünürüm her zaman, ama en azından ilk iki albümü remastered olarak tekrar çıkarsanız çok mutlu edersiniz.

bu arada tarkan abi, 2015’teki ankara konserinden sonra seninle fotoğraf çekildikten sonra o kadar içten sarılmıştın ki bana, hala unutamam. en mutlu olduğum anlardan biridir o an. teşekkür ederim tekrar.
  • neden pentagram? bu fikir nasıl doğdu?
  • naber
  • bi yerden sonra kafa şişmiyor mu?

edit: http://4.bp.blogspot.com/…karikatur-kafam-sisti.jpg
    • cenk: evet şişti ve akustik yapalım dedik biz de. akustik yapıp biraz dinlendik ve kafamız yerine geldi. tekrar elektrikli çalışmalara başladık.

hakan: akustik albümünün ilk isimlerinden birisiydi kafamız şişti. kimse kabul etmedi tabii...

cenk: yani evet. muhabbette çıktı ama. tarkan'ın fikriydi.

tarkan: yiğit özgür karikatüründen yola çıkarak. sony music'tekiler kabul etmedi.
  • merhaba, öncelikle hoşgeldiniz. nasılsınız?
    grubu otuz altı yıldır bir arada tutan motivasyon nedir ? “beyler artık yeter” dediğiniz anlar oluyor mu? oluyorsa bile aman sakın ha, gidecek uzun bir yolumuz var. daha 40. ve 50. yıl konserlerinizde hep bir ağızdan şarkılar söyleyeceğiz. iyi ki varsınız.
    • hakan: ben herhalde şu sıralar evet yeter diyebilirim artık.

cenk: hayırdır? sağlığımız el verdiğince üretmek ve çalmak istiyoruz.

tarkan: deep purple, rolling stones, moğollar, mfö bu efsaneler çıtayı belirliyorlar bence.
  • merhaba, yeni albüm gelecek mi?
hesabın var mı? giriş yap