• bildiğimiz naneden daha farklı bir tür nane. ülkemizde pek bilinmemesine rağmen yurtdışında çayları, şekerleri, sakızları mevcut. normal naneden bir farkı olmadığını iddia edenler çoğunlukta olsa da ben buna katılmıyorum.
  • yurdumuzda da herşeyi mevcut ama adı mevcut olmayan bitkisel ürün
  • prof dr turhan baytop'a göre, biber nane olarak geçmekte ve ayrıca bahçe nanesi olarak adlandırılmaktadır. bildiğimiz nane'ye farkla, 30-90 cm yükseklikte, kuvvetli kokulu, tüysüz, gövde ve dalları kırmızımtırak renkli çok yıllık bir bitkidir. yaprakları dişli-kenarlı, üzeri buruşuk, saplı ve koyu yeşildir. erguvani renkte çiçekleri vardır. tohum vermediği için ya kökler ayrılarak ya da çelikten üretilebilir. (denedim, oldu.)

ayr. fülfüli nane, ingiliz nanesi, misk nanesi, biber nane.
  • 1999 yapım bir yunan filmi. 80'lerin yunanistan'ını ve yunan aile yapısını biraz daha yakından görmek isteyenler izlesinler. üzerinde çokça emek verildiği belli ama yine de bariz çekim hatalarından kurtulamamış bir film. çocuk oyuncuların oyunculuklarının ön plana çıktığını ve özellikle marina rolundeki kızın çok yetenekli olduğunu da söyleyebilirim. bizde olsa şimdiye iki yüz dizide oynamıştı, orada ise sadece iki film çevirmiş ve bitmiş.
  • ghirardelli denen muhteşem çikolatacı yapmış bunun çikolatasını, anam öyle bir güzellik ki, abartsam orgazm falan bok yesin yanında derim o derece.
  • polo yu polo yapan tattır. galiba naneli mentosta da var. bir de starbucks'ın refresh çayında var. christmas dolaylarında gördüğümüz baston şeklindeki kırmızılı beyazlı şekerler de peppermint aromalı olsa gerek.
    konuyla ilgili çok gereksiz bilgi; hayatımın tema tadı bu aralar, ömrüm olursa ilerki yıllarda peppermint aromalı bir şeyler yediğimde 2009 sonbaharını hatırlayacağım.
  • rennie çiğneme tablette de bulunur.
  • ritter sport'un bir çikolata çeşidinde kullandığı orgazmik tat. tansaş'tan falan bulabiliyorsunuz, mis.
  • mentha piperita, watermint (mentha aquatica) ve spearmint (mentha spicata) nane türlerinin doğal bir melezi olan bitki türü.
    çin yağı'nın hammaddesi

http://en.wikipedia.org/wiki/peppermint
  • starbucks'ta chai tea latte içerken içine mutlaka attırdığım aromadır. efsanedir tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap