• üst edit: hikayemiz sona ermiş ve yeni bir hikayede tekrar görüşmek üzere veda etmiştir.

gardrop'un yapımcılarından*

bilim - kurgu, dram dizisi. her yeni haftanın ilk dakikalarında yeni bölüm bu başlığın altında olacak. toplam on bölümden oluşacak ve on hafta sürecek.

başlığı takibe alarak yeni bölümden ve hikayeyle alakalı genel duyurulardan haberdar olabilir; yorum, görüş, öneri ve eleştirilerinizi başlığa ya da bizzat bana mesaj olarak yazabilirsiniz.

künye

yazan; sanikmagdur
    danışman; gevrek var yer misin
    editör; carriebradshaw
  • hangi ayın hangi perşembesi tam gün ay yıl versin bu neymiş
  • kayahan abimizin önüne bakmadan hatuna tosladığı dakikalar. efendim rivayet odur ki, fi tarihinde türkler miladi takvime geçince yeni bir günün gece 00:00 dan sonra başlayacağına kani getirirler. ve düşünün ki bir perşembe günü saat 2 yi(14:00 değil) 4 geçiyor. ve bir kadınla bir erkek çarpışıyor(karanlık ama nasıl göz gözü görmüyor) o saatte ve film gibi bir aşk başlıyor. günün daha ilk saatlerinde. o saatte de kızın elinde kitapları olması da pek manidar. yeme bizi kayahan abi. kızı attın eve işte. yahu daha yolda yürüyemiyorsun, hadi diyelim karanlıktı, ama maşallah kızı pek bir kesmişsin, kırmızı bir kazak, siyah bir etek, siyah çoraplar. oh anasını satıyım. kazağı da siyahtır kayahan abi, malum saat 02 yi 4 geçiyor. canım benim.
  • sevgili yazarın bu hafta sözünde durmadığı hikaye(bkz: swh)
    pazar gecesi denildi ama pazartesi oldu hala bekliyoruz, ilgililere duyurulur :)
  • diğer dört bölüm gibi bir solukta okudum.
    deneyimli veya büyük yazarların dışında hikaye yazmaya yeni başlayan veya yeni olmasa da henüz rüştünü ispat edemeyen -ki özellikle polisiye, bilim kurgu tarzı yazan- yazarların ya kurgusundaki kopukluklardan ya da dilin yavanlığından bir süre sonra sıkılıp okumayı bırakabiliyorsunuz.
    sözlükte bu kalitede bir kurgu ve sade ama akıcı bir dil ile yazılmış bu hikayeyi okuyor olmak hala şaşırtıyor beni. umarım hikayenin sonunda ‘lost çok bozdu’ dedirtmez bize :)
    yazarı tebrik ediyor, diğer bölümleri de heyecanla beklediğimi belirtiyorum.
    edit:imla.
  • muhtemelen güzel bir hikayedir, henüz okumaya başlamadım fakat değinmek istediğim bir konu var. gardrop'u okuyordum, bir ara yoğunlaştım okuyamadım. kaldığım yerden devam edeyim derken maalesef silinmiş olduğunu gördüm. farklı bir mecrada yayınlanacak dendi, bekliyoruz.

umarım bu da silinmez. çünkü vakit girince unutuluyor. gardrop'u belki de en başından okumaya başlamak zorunda kalacağım veya üşenip hiç okumayacağım. neler oldu bitti unutuyorum çünkü yavaş yavaş.
hesabın var mı? giriş yap