• sıkıcı dizi. 2.sezon 9.bölümdeyim. her bölüm ayrı olay hepsi birbirinin tekrarı. bir iki bölüm güzel bir şey çekerlerse on bölüm boş beleş olaylarla süründürüyorlar. girerken zaten ulusal kanal dizisi diye ön yargılıydım. ne hayal ettiysem çıktı şimdiye kadar. seviye yükselmeyecekse söyleyin bırakayım.
  • muhteşem hikayesi, ilginç oyuncularıyla ve karakter seçimi ile jonathan nolan tarafından zekice yapılmış bir dizi. bu serinin yan etkisi sizi binge watch a zorlamasıdır. bunun sebebi ise dizinin sürükleyiciliği ve arka planda yavaş bir şekilde gelişen hikayesini merak ettirmesidir.

sezon 1 iyi, sezon 2,3,4 daha iyi. bu dizi kesinlikle zaman ayırmaya değer çünkü gerçekten muhteşem, ve karantina da tam izlemelik.
  • uzun zamandir hangi diziye tekrar baslasam dedim. uzun dusunceler sonucu poi’ye baslamak icin beinconnect’e girdim. malum hem sahur hem karantina gunleri 1 hafta goturur dedim. oda ne? diziyi kaldirmislar. boynum bukuk kaldi. lanet olsun sebebi neydi ki?

affedin john reis, harold reis. :(
  • bu sıkıcı karantina günlerinde lost’u bitirdikten sonra, michael emerson için başladığım dizi. şu an 3. sezonun sonlarındayım ve dizi gerçekten beklediğimin üstünde bir kaliteyle beni hem şaşırttı hem de mutlu etti.
    arada bir istanbul ve türkiye isimlerini görmek hoş. dikkatimi çeken bir başka şey ise lost’ta birlikte oynamış birçok oyuncunun burada da birlikte oynaması. dizinin her bölümünde ana konu dışında işlenen farklı bir yan olay zinciri olduğu için lost’taki gibi uzun sahneler geçmiyor oyuncular arasında ama gayet keyifliydi seyretmesi.
    eğer başlamak isteyen varsa diziye, bence daha fazla vakit kaybetmemeli.

diziyi bitirdim editi: vay be! bitti dizi an itibariyle ve sanırım bu diziden sonra ne izlersem izleyeyim bu diziyi özleyecekmişim gibi hissediyorum. eğer hala diziyle alakalı tereddütü olan varsa, bir iki bölüm izleyip sıkılan varsa lütfen bu diziyi izleyiniz, izlettiriniz. ne diziydi öyle ya, vay be!
  • 103 bölümün istisnasız her birinde şarkılar o kadar güzel yerleştirilmiş ki herhangi bir bölümün herhangi bir yerinde giren herhangi bir şarkıyı al o şarkının klibi olarak kullan gram sırıtmaz. sanırsın ki o şarkı daha önceden yoktu ve o dizinin o sahnesi için yazıldı.

massive attack - live with me 1x03

unkle feat. richard ashcroft - lonely soul 1x20

the xx - intro 1x05

unkle feat ıan astbury - when things explode1 x0

bunlar sadece ilk sezonun sadece bir kaç bölümü..

bir eserde müzik kullanımı konusunda doktora tezi falan olmalı bu dizi..

biz lazların dediği gibi; taşağını gezdiren yesin jonathan nolan
  • john reyizin karizmasına ve soğukluğuna ulaşmaya çalışmamı sağlayan dizidir. gerçek hayatta nasıl biri diye araştırmayın dizideki tüm karizması birden uçuverir.
  • sonrası kolayına hiç bir dizi bu keyfi vermedi veremedi
  • ordudan atılmış/ayrılmış/inzivaya çekilmiş, sonra günün birinde ihtiyaç gereği ikna edilmeye çalışılan yetenekli adam yapımlarından illallah geldiği için 10 dakika katlanabildiğim dizi.

bu konsept, bizdeki zengin/duygusal yakışıklı ile fakir/güzel aşkının amerikan versiyonu sanırım. aynı senaryoları yiye yiye bitiremediler.

alttakine edit: dizi iyi veya kötü demiyorum. klişe konseptlerden dolayı katlanamadım diyorum. sonra aklıma pisa sonuçları geliyor susuyorum.

alttakine edit2: "beğenmediği dizi" deyip "kötü diyorsun demedim" diyor.

beğenmek: iyi veya güzel bulmak.

pisa diyerek çıtayı çok yükseltmişim meğer.
  • 10 dakikadan uzun dayanabilse john reese ile machine yakınlaşmasının ordudan atılmasından önce olduğunu anlayacak yazarların beğenmediği dizi.
    ayrıca ana konusu "artificial intelligence" + "nation security" olan bir dizide askeri geçmişi olan bir kahraman olmayacaktı da eski bir basketbol koçunu mu bulacaklardı.

üste edit: diziye kötü diyorsun demedim "klişe" dediğin konuya değindim, okuduğunu anlamıyorsun diyeceğim de aklıma pisa sonuçları geliyor susuyorum.
  • arkadaş zoruyla başlayan malları ayıkladığımız dizi. gözünüzü seveyim abicim şu diziyi tavsiye ettiğiniz insanların zekâ seviyesine azıcık dikkat edin.
hesabın var mı? giriş yap