şükela:  tümü | bugün
 • yakında yürürlüğe girecek kanun. artık pet shoplarda sadece balık ve kuş satılabilecekmiş.

  kaynak:http://www.posta.com.tr/…isina-yasak-haberi-1299065
 • güzel şeyler de oluyor.
 • olması gerekendir. hatta sadece kedi ve köpek değil, bütün hayvanları kapsaması gerekir. canlıların parayla alınıp satılması kadar iğrenç bir şey yoktur şu dünyada.
 • kedileri olan biri olarak inanmadığım gelişmedir.
  kedi sattığını öğrendiğiniz pet marketi kime şikayet edeceksiniz, kim denetleyecek, kim kontrol edecek...
  uyanın artık burası türkiye!
  buna siz inanıyorsanız söz bende inanacağım!
 • kedi ve köpeklerin özel bakım merkezlerinde satışı doğru mu _ evet

  hayvanların pet shop adı verilen yerlerde küçücük kafeslerden ve orda yaşadıkları işkencelerden kurtarılması önemli mi _ evet

  bu sistem türkiye ' de bu hali ile uygulanabilir mi _ hayır

  türküz biz. katalog' dan çorap bile almayız.

  kanun bu hali ile ancak kayıt dışı ve tezgah altı hayvan satışlarını körükler. olan daha da beter koşullarda gizlice satılmak istenen hayvanlara olur. net.
 • kedi ve köpek satılmayıp kuş ve balık satılmasını olağan karşılayan grubu sevindirmiştir. tabi haklısınız(!) kuş ve balık memesiz hayvanlar, satılıp itilip kakılması gayet normaldir(!)

  tabi bir de eşeysiz de üreyebiliyorlardı(!) haklısınız.
 • güzel bir düzenleme ancak bunun üzerine devletin barınakları geliştirmesi ve hayvan edinebilecek yerler olarak reklam yapması gerekiyor. bu arada açıkçası bireysel olarak hayvanların satılması veya satılmamasi çok umurumda değil, asıl umurumda olan sey bir şekilde o hayvanları alıp, bu ister edinme ister satın alma olsun, sonra sıkıldıklari veya diğer çeşitli sebeplerden sokağa bırakmaları.

  hayvan satın alan insanlar bu hayvanları alırken genellikle yavru ve şirin olduklarını düşündükleri cinsleri alıyor veya sırf çocukları istediği için bir hevesle alıyorlar sonra da büyüdü bu artık ne yapacağız ki deyip sokağa atıyor ki bence bu çok aşağılık bir durum. bunun sonucunda da iki durum ortaya çıkıyor; ilki sokaklarda artan hayvan nüfusu, ikincisi ise eve alışan kedinin sokağa kolayca adapte olamayıp ölmesi.

  artık yeni uygulama ile sadece gerçekten bir dost sahibi olmak isteyenler uğraşıp alacaktır diye düşünüyorum.

  not: 3 kedili spor
 • pet shoplarda kedi ve köpek satışının yasaklanması değildir, katalogdan satışa geçilmesidir.

  gerçi olumlu bir adımdır. çünkü bebek hayvan alma hastalığı olan halkımız, 3-4 aylık oldu diye bazı hayvanları büyüdüğü gerekçesiyle satın almamakta pet shoplar da bu hayvanları ya öldürmekte ya da sokağa atmaktadır.

  katalogdan satışta en azından stok tutulmamış olacaktır.

  öte yandan alınan hayvanı sokağa atana ceza verilmesi çok olumlu bir gelişmedir.

  (bkz: ideal ev hayvanının tavuk olması)
 • iki dakika önce powerfm radyoda duyduğum güzeller güzeli yasak.
  satışları yasaklanıp, isteyenler katalogdan tercih edip getirtecekmiş istediği ırkı. ayrıca sokağa atanlara da para cezası verilecekmiş.

  umarım yasa tıkır tıkır işler de sokaktaki bir sürü meleğe ev sahipliği yapmış oluruz.
 • hayvanların son zamanlarda internet üzerinden daha fazla satıldığı için artık pek fazla etki edemeyecek kanun. gönül isterki komple parayla hayvan satışı yasaklansın.

hesabın var mı? giriş yap