• değerlenirse ekime değerlenmezse sikime kadar yolu olan zart-zurt. kardeşimin 2 sene önce coine yatırdığı 2500 lirası 16,800 tl olmuş bugün itibariyle. 2014 yılında da bir arkadaşa tanıdığı “bitcoin diye bir olay var, 250 tl yatır” demiş, arkadaş 250 tl ile bitcoin almak yerine tost makinesi almış, onu anlatıyor. bu anlattığım olayların ikisi de gerçek. anlamadığım nokta yazarların neden “pi coin belki ileride değerlenir” diyenlere küfrettiği. belki değerlenir amk, yok mu böyle bir ihtimal? değerlenmezse ne kaybedeceksin? taş attın da belin mi ağrıdı? yıllar önce bitcoin olayını anlatanlara ben de küfrediyordum, “bunlar tam gerizekalı amk” diyordum, sonra olayla farklı gelişti. olabiliyor yani böyle şeyler. ha her şeye rağmen küfredenler yine haklı çıkar ve pi coinin devasa bir kolpa olduğu anlaşılır da nedir yani. kim ne kaybediyor bu durumda, tam olarak zararımız ne oluyor? küfreden arkadaşlardan birisi bilale anlatır gibi anlatırsa çok sevinirim.
  • kurucuları arasında kayınçomun da olduğu oluşum. telefonda donanım kullanmadan mining yapıyor, telefonun şarjına da negatif değil,pozitif katkı sağlayan bir uygulamaya sahip.

her gün uygulamaya girip kendinizi uygulamaya hatırlatmanız gerekiyor. o sırada kayınçomun resimleri de çıkıyor, like'larsanız sevinirim.

ben niye yazdım bunları diye soracak olursanız, benimkini girin diye yazdım.
  • böyle bir şeye gerçekten inanıyor olamazsınız. adamlar basbaya data satmak için db oluşturuyor.
  • eğer ki geçtiğimiz pi gününde (14 mart) herhangi bir güzellik, açıklama, ekşın bla bla yapmadıysa rahatlıkla gözden çıkarabileceğimizi düşündüğüm coin. aslanlar gibi pi gününde ismi pi olan bir coin yaprak kımıldatmıyorsa çabuk yıkılsın gözümüzün önünden.
  • proje sahiplerinin iddiası bitcoin'in aksine, saklanması yerine kullanılması öne çıkacak bir dijital birim.
    kullandığı stellar tabanlı hyperledger ile ne bitcoin gibi enerji canavarı farm'ların ya da her 4 yılda bir gpu piyasasının içine eden ethereum'a kıyasla şu an telefonun arka planında çalışarak (önemsenmeyecek kadar az güç tüketimi ve de performans gereksinimi ile) takılıyor şu an.

network'e girmek için invite gerekiyor ama genel tavsiye tanıdığınız birisinden link almanız yönünde.
    daveti alıp kazmaya başladıktan sonra kayıt olmanız için 14 günlük bir süreniz var(gerçek kimliğinizi belirtme zorunluluğu burada devreye giriyor), bu süre zarfında kaydınızı yapmazsanız network'ten uçuruluyorsunuz. bu tip bir işleyiş olması özellikle cihaz çiftlikleri ile network'ü botnet'e çevirmeye çalışanları engellemek. ileride network'e node'ların dahil olması ve binlerce insanın takas kullanımı ile ne hale gelir zaman gösterecek...

ayrıca siz kendiniz kimseyi davet etmemiş olsanız bir sizi davet eden kişi kazmaya devam ettiği sürece size de kazı bonusu geliyor. mevcutta davet eden kişi yokken 3 gün sürekli kazı yapıp ambassador'luğu aldıktan sonra 0.12/saat bir kazma oranı ile günde en az 2 picoin sahibi olabiliyorsunuz. davet eden kişinin aktif olduğu durumda ek 0.03/saat'lık bir oran daha ekleniyor. sizin davet ettiğiniz bir adet kişi aktif ise de 0.03/saat'lık bir oran daha ekleniyor.

bu işlemi telefonunuzdan yapmaktan rahatsız iseniz kaydınızı yaptıktan sonra hesabınızı tablete de geçirebiliyorsunuz.

cryptocurrency'ye girmek istiyorum fakat tüm trenler kaçtı ve ben herhangi bir riske girmek istemiyorum diyorsanız tanıdığınız birini bulup ondan link almanızı tavsiye ederim.
  • fake'tir bu sacma sapan refcilere inanip kalkip tum datanizi bu abidik gubidik app e baglamayin. 2 aya marketdeydi , 4 aya markette oldu , 8 aya markette oldu , 1,5 yidir bu atin kuntin dolandiricilar markette olacak.

bir de node actilar ... nasil dandik , nasil yalan.

ve insanlar halen bitcooooyin olcek diye bu gerzeklere data kaptiriyor.

referansiniza sizin, bazen diyorum ciftlik banki hakediyoruz.

tamam umuda ihtiyacimiz var da umut umut diye dumduz ettiler.bir uyanin be abiler.
  • ponzi diye eleştirenleri anlayamadığım oluşum. para vermiyoruz bir şey yapmıyoruz.

24 saatte bir butona tıklıyoruz hepsi bu. ileride değerlenirse para kazanırız değerlenmezse bi bok kaybetmeyiz anlamsızca ponzi diye eleştirilmesi yersiz oluyor.
  • sözlükte en sevdiğim başlık.

arada giriyorum. referans paylaşanların entrylerini ve başlıklarını engelleyip kendi küçük, güzel sözlüğümü ilmek ilmek örüyorum.
  • şu anda telefonunuzu yeme durumu yok. bilmeden götünden sallamak sanırım en çok bizim memlekette görülen bir durumdur herhalde.

uygulamayı indirip kuruyorsun. kazanmaya başlıyorsun. 24 saat sonra seni uyarıyor. gel bas diye. uygulamayı açıp mine diyorsun. sonra uygulamayı kapat istersen. yani tek yapacağın 24 saatte bir girip mine’a tıklamak. arka planda çalışan bir şey yok. bu bir süre böyle gidecek. ileride evet bu şekilde değil de programı sürekli çalıştırarak mine edeceksiniz. ama bu sefer de böyle bol keseden kazanılmayacak. o zaman gelene kadar kur işte telefonuna, günde bir kere de bas. nedir yani.

ben referans vermeyeceğim. çünkü bunları girin de bana faydası olsun diye yazmadım. neyse onu anlatayım diye yazdım. sorusu olan da sorabilir.
  • eğer yanılmıyorsam piyasaya girmiş coindir. tık
hesabın var mı? giriş yap