• ben dahil bir çok kişinin protesto ederek almadığı pinar süt'ün rekor kâr elde etmesi olayıdır. 2021 yılında 117 milyon kâr elde etmiştir.

protesto edilen şirket rekor üstüne rekor kırar.

gençliğimizi ipotek altına alinmaz dediğimiz konut kredisi ise yüzyılın en iyi fırsatı olur.

link
  • protesto etmesek belki 118 milyon kar edecekti, çok da umrumda değil, maksat safımız belli olsun.

edit: hain klavye, safımız kelimesini saygımız yapmış.
    edit2: imla fırçası yedim, düzelttim.
  • almadım, almayacağım.
    protesto ile alakası olmayıp daha önce fabrikasında çalıştığım için almayacağım.
    siz de inatla almayın, aldırmayın.

edit: baya fazla mesaj geldiği için buradan yazmak istedim. sebebi şudur; içeride işçilerin çalışma koşulları çok ağır. asgari ücretle taşeronda 16 saate kadar mesai, yıllarca insanları kadro diye kandırıyorlardı. şöyle anlatayım, ben 2014 yılında 6 ay çalıştım ancak dayanamayıp ayrıldım. eğer bir 6 ay daha orada çalışmış olsaydım ya dayak yerdim ya da birilerini döverdim. benim çalıştığım dönemden beridir halen çalışan arkadaslarım halen taşeronda çalışıyor olup kadroya alım yapılmıyor. bunun sebebi ne bilmiyorum. benim protestom şahsi de biraz.
  • normal. gıda şirketleri şu an en karlı şirketler. sınırsız fiyat arttırma lüksleri var. 30 tllik malı 50 ye satsa kimse ne oluyor demez, enflasyon var ağabey der geçer. bu dönem tüm gıda firmaları ve marketler rekor kar açıklayacak zaten.
  • inanılmaz derece gülünç bir rakamdır. 10 milyon dolar etmiyor ulan. bu kadar istihdama bu kadar katma değere bu para hak ettiklerinin onda biri bile değildir.
  • benim için önemli olan benim 1 kuruşumun orada olmaması. gerisini herkes kendi bilir.
  • madem o kadar kar ediyorsunuz be allahsızlar ! protein sütün fiyatını düşürün bari .
  • pınar ihracat yaparak da kar eden bir firma. yıllara göre yurt içi karına bakmak gerekir bence. protestolar da baya etkili oldu bence. yıllardır pınar almıyorum, ne zaman görsem kötü diye aklıma kodlamışım.
  • kamu ihaleleri'nin bir kısmını pınar alıyordu. bu kazancın bir kısmı oradan geliyor.
hesabın var mı? giriş yap