• bir dedektiflik bürosu.çizgi roman kahrmanı judas bunlar için çalışırdı.aynı zamanda bir weezer albümü.zaten albüm çıktıktan sonra büro ile malum grup arasında telif hakkı konusunda anlaşmazlık yaşanmıştı.benim işim olmaz ama weezer müziğini sevenlerin albümü de beğendiklerini söyleyebiliriz heralde.
  • weezerin (bana göre) en güzel albümü.
    track listin ise şöyle efendim

tired of sex
    getchoo
    no other one
    why bother?
    across the sea
    the good life
    el scorcho
    pink triangle
    falling for you
    butterfly
  • ozellikle 19. yuzyilin ikinci yarisinda bol bol grev kiricilik yapmi$ kurum.
  • sandman the kindly ones'da ismi gecen dedektif**.
  • amerikalıların meşhur dedektiflik/özel güvenlik şirketi. 1850'de kurulmuştur, uzun süre amerika'da alanlarında tekel oluşturmuşlardır. hatta bir dönem öyle bir noktaya gelmişler ki pinkerton üyesi dedektif sayısı amerikan ordusundaki mevcut asker saysını geçmiştir. red kit'te de bolca geçer adları.

1800'lerin sonu, 1900'lerin başıyla birlikte esas olarak grev kırıcılığı, sendika karşıtlığı görevlerini üstlenmişlerdir. şimdilerde de koruma, özel güvenlik işleriyle uğraşıyorlar.
  • bioshock infinite'in başkarakteri booker dewitt de eski bir pinkerton üyesidir.
  • 1850'li yıllarda amerika'da kurulmuş olan dedektiflik şirketi. aynı isimle red dead redemption 2'de de var olan şirket. hatta günümüzde de faal olan bu şirket oyunun yapımcısı rockstar games'e bir dava açmış yakın zamanda. dava sebebiyse oyunun içerisinde pinkerton ismi biraz kötü geçiyor. davaya rockstar games'den gelen cevap ise oyunun geçtiği zamandaki olayları doğru bir şekilde aktarmaya çalıştık olmuş.

bakalım, hayırlısı.
  • red dead redemption'da yer alan. pinkerton ulusal dedektiflik ajansı.1850 yılında kurulan özel dedektiflik ve güvenlik şirketidir.
    (bkz: allan pinkerton)
hesabın var mı? giriş yap