şükela:  tümü | bugün
 • pirinç ve kilo arasında herhangi bir bağlantı olmadığından yanlış olan önermedir.

  konuyu anlatan bir video.

  durumu olmayanlar için kısaca diyor ki; kilo aldıran karbonhidrat değildir. öyle olsa çinliler 200 kilo olurdu. kilo aldıran şey bağırsaklardaki mantar popülasyonunun artması. bu mantarların da karbonhidratla besleniyor olması nedeniyle tükettiğin karbonhidratın bu mantarları arttırması ve mantarların kandaki asidoz seviyesini yükseltip karaciğeri bozması. sen diyor bağırsak mantarı olayını düzelt, bağırsak florası bir düzelsin sonra ne bulursan ye. sıkıntı yok diyor.

  sonra diyor; protein diyetinin de mekanizması budur. mantar popülasyonu azalır çünkü mantarlar proteinle beslenmezler. ve zayıf düşüp geberir giderler. sen de mantar popüsü azaldığı için kanındaki asidoz seviyen düşer, karaciğer rahatlamaya başlar ve kilo vermeye başlarsın. sonra ekliyor ve; ama diyor bak bu konuyu sen proteinle çözemezsin. çözmeye kalkarsan o kadar tavuğu, dünyadaki insanlara nasıl yetiştireceksin? bu diyor mantık dışı. insanlık buraya kadar böyle gelmedi diyor. dünyadaki herkes proteinle beslenmeye kalksa bir ömür proteinle beslenen insanlara o kadar yumurtayı, dana etini nereden bulacaksın? mantıklı olun diyor. kafanızı çalıştırın diyor. bağırsak floranızı düzeltin sonra karbonhidrat da tüketin diyor, şeker de yiyin. sıkıntı yok diyor.

  şu kalori hesabı falan diyenlerden gözünüzü seveyim uzak falan durun engelleyin, whatsapptan telegramdan her yerden engelleyin bunları. 6000 kalorilik 0.1gr hap yuttuğunuzu düşünün. 5 ay böyle beslenin sürtünmesiz ortamda. termodinamik var lan termodinamik nasıl alacaksın o kiloyu?
 • neden olacak, ekmağnen yemedikleri için.
 • çünkü onlar lapa olarak yiyor senin gibi içine yağ doldurup ne bulduysa atmıyor
 • yağ, ketçap ve ekmekle 3 tabak yemediklerinden olabilir.
 • amaan 2 saatte cubukla ne kadar pirinc yiyecek o. ondan kilo almiyorlar miy miy
 • ulan buradan anlasildigi kadarila milletimiz pirinci ketcapla yiyor?! kafayi mi yediniz lan. pilava ketcap dokenin evini bombalarim.
 • google var biliyor musun? yeni çıkmış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…n-sirri-pirinc-38769107
 • olayın pirinçte değil porsiyonlarda olduğunu gösteren durumdur. adamların porsiyonları ufak.