• doğru tespittir. ayrıca sakal boyutu da önemli kriterdir. sakallar uzayıp ışid militanına benzediğimde günde 2 defa çevrildiğim oldu. sakallar stabil konumdayken aralarından geçsem çevirmiyorlar.
  • deri ceket giydiğim zaman her polis çeviriyor. niyeyse yeşil parkamı giydiğimde hiç çevirmiyolar. çok enteresan.

edit: imla
  • suça karışanların profillerindeki benzerlikleri kullanarak size gbt yapmaları ön yargı değildir en fazla aynaya bakın denektir.
  • bekçilerin sadece kısa boylulara gbt yapması gibi...
    doğru tespittir bu arada
  • hiçte öyle olmayan bir durum. çeşme'de altında ferrari yanında çok ünlü bir dizi sanatçısı olan kişiye yapılan ince arama ve yapılan gbt gördü bu gözler.
  • doğru bir önermedir.kirli sakal ve 3 numara saç sahibiyseniz potansiyel katilsiniz heralde bir de bekçiler tekrar gelmiş bu manayla onu da öğrendim
  • çirkinlik değil de kılık kıyafete bakıyorlar ! takım elbiseyle işe gittiğim de hiç durdurulmadım. ama sırt çantası, kot pantolon gezdiğimde durduruluyorum
  • yok aga bee, bana da oluyor sık sık. parka gidiyorum bankta oturuyorum, polis gelip kimlik isti-

haa...

(bkz: öğrenildiğinde özgüveni yarıya düşüren şeyler)
  • (bkz: at hırsızı kılıklı)
    (bkz: kim bu at hırsızı kılıklı adam)

şaka bi yana polis bi arkadaşıma neye göre gbt ye bakıyorsunuz diye sordum bunun 2 sebebi var dedi. 1 - şüpheli bir şahıs aranıyordur ve önceden eşgali ile ilgili bilgi verilmiştir 2- şüpheli hareketlerde bulunuyordur, demişti
  • tip de etkilidir belki ama daha çok polis görünce istemsiz devreye giren beden dili ile alakalıdır.

"yine mi çevrileceğim" endişesini hissettiğiniz anda beden diliniz -endişeli, polisten sakladığı bir şeyler olan adam- sinyali verir ve polisler bu sinyalleri algılarlar.

yaya olarak hiç gbt'ye girmedim ancak, araçla giderken her çevirmeye takılıyorum. aracımın mı tipi bozuk yoksa gözüme fener tutulunca tavşana mı dönüşüyorum anlamadım.
hesabın var mı? giriş yap