• adet sancisi durumunda apranax forte denen mucizevi iksirin alternatifi. neden alternatife ihtiyacim olsun ki diyenlerin midesi hassas degildir belli ki, zira ponstan midenizi aptal etmeden agriyi sanciyi dindiren muhtesem bir ilactir.
  • (bkz: kahramanım)
  • apranaxtan daha masum ama bir o kadar da etkili ilaçtır...
  • adet ağrısını şıp diye keser. berbat bir kokusu vardır.
  • apranax'tan sonra en etkili ağrı kesicidir. regl dönemlerinde hızlı bir kurtarıcıymış.

ancak sakın ama sakın alerjik rinitiniz varsa bu ilacı kullanmayın. hastanelik olursunuz. her yeriniz kabarır, kaşınır, ciğerleriniz ötmeye başlar, nefes alamazsınız ve tansiyonunuz düşer.

poponuza da yok yere iğne vurulursunuz.
  • doz aşımı, özellikle alkolle birlikte alındığında, ölüme sebep olabilen ve reçetesiz satılan nadir ilaçlardan biridir. ama ölüm mide ve bağırsak kanamasından olacağından iki kere düşünmek gerekir. (bkz: yerse)
  • mucize ilactir kendisi
    (bkz: adet sancısına iyi gelen şeyler)
  • içtikten 3-4 saat sonra etki eden ağrı kesici. belki de ağrım kendi kendine geçti bilemiyorum.
    kesinlikle bir majezik değil...
  • diş ağrısını on beş dakika içinde kesen ilaç. bir nevi can kurtarıcıdır, benim gibi periyodik ağrı yapan dişleriniz varsa diş doktoruna kadar sizi idare eder.
  • yoğun ağrıyla eczaneye girip* "bir iksir istiyorum" dedim. adam çıkardı bu ilacı verdi. her ihtimale karşı kendi ilacımı da aldım* daha eczanedeyken bu ilaçtan bir tane aldım ve 15 dakika sonra ağrıdan eser kalmadı. inanamadım resmen, reddettim, tesadüf dedim. yaklaşık 8 saat sonra ilacın etkisi geçmeye başladı, bunu da ayaktaki adamı deviren ağrının tekrar başlamasından anladım ve sadece bir tane daha aldım bu ilaçtan. yine 15 dakika sonra bıçak gibi kesildi ağrı. yani apranax, majezik, novalgin hiçbiri ilaç değil benim için artık, yeni gözdem ponstan forte.
hesabın var mı? giriş yap