• canlı yayın için başka mecra aramanıza gerek yok, kendi tv kanallarımız şu anda londra'dan canlı yayındalar. 19 mayıs kutlamalarını yayınlamayan tv kanallarımızdan bahsediyorum.

üzerine bir şey konuşmaya gerek yok.
  • şu an konuşma yapan zenci piskopos amca çok heyecanlı anlatıyor, sanırsın köy kilisesinin pazar ayininde. herkes de bi sussa artık diye bakıyor.

ayrıca 100 bin sterlin verdikleri gelinlik bu mu allah aşkına, bir dantel işlemesi bile yok, kesmişler beyaz kumaşı gelinlik yapmışlar. nerede kate’ciğimin gelinliği nerede bunun gelinliği.
  • en iyi yönü, kezban meghan'ın suits'den çıkacak olmasıdır.
  • koşun bacılar, parizyen diz altı çorabımı ve ev ayakkabılarımı giydim, gıybete geldim! şu an düğüne katılan damat tarafı gibi dedikodu yapasım var... damadın büyük halasıyım şu an, keşke kekle çay da olsaydı... zaten hep görümce olmak istemişimdir, leydi di' mize bin türlü cefa çektiren o cadaloz elizabeth' in görümcesi olmicam da kimin olcam!

sen dur dur elizabeth sana laflar hazırladım sen dur!

kız bu güccük gelini, ne istemediler, ne istemediler be! çilli minnoşuma ne eziyet ettiler... bu ingiliz elitistleri bi yandan, hayırsız babası bir yandan, cindirella' nın üvey kardeşlerini aratmayacak üvey kardeşi bir yandan püüüü allah sizi kahretmesin be! kızın en mutlu günlerini zehir ettiniz. neyse o turunçgil sağlam çıktı, kızı sevdi aldı, anasına danasına uymadı, aferin.

ah leydi diana ahh, şu günleri göremedin de o cadı elizabeth' e ve camilla' ya bıraktın bu mutluluğu! stil ikonu diana hiç channel giymezmiş, neden biliyor musunuz? amblemindeki iki c harfi ona boyu devrilesice charles' ı ve camilla' yı hatırlatıyormuş. yaaaaa, tontişim yaaa.... buchingham evimiz, leydi di anamız!

gelelim küçük geline... bu kızı tuttum, o çakma diana kate' in türlü fesatlıklarına, kibirine, üstten bakmasına karşıyım aga, ben büyük hala olarak bu kızın yanındayım. ama o gelinlik ne minnoşum ya? gerçek sadelik bu değil! ama senin bu kural tanımaz tavrını sevdim, gelinlik givency 'ymiş, kız sen de sessiz takılıyorsun ama az fena değilmişsin, ingiliz düğününde fransız marka gelinlik vay vay vay... o elizabeth hasedinden çatlasın oh olsun ama gelinlik pot kuşum ya... bildiğin olmamış, incecik belini kütük gibi göstermiş. makyajına gelince; bu sadelikten ölen, çillerini bile kapatmamış fresh makyajını sevdim. ama işte prensle evlenince kaldırıyor tabi her şeyi anasını satayım, mühendisle evlenseydin konu komşu kaynanana; gelin hasta mı, ah yavrum vebalı mı diye acıyarak sorarlardı. ama sana olmuş, prensle evleniyorsun sonuçta, aferin!

gelelim, misafirlere... bu sadelik, biz bu gelini istemiyoruz, önemsemiyoruz stratejisi mi, yoksa yıllara bağlı stil değişimi mi bilemiyorum ama kate' in düğünündeki şaşalı kıyafetleri göremedik. millet 5 çayına gelir gibi gelmiş, bu ne yahu? ingiliz misiniz be! bak gülün diye politik espri de yaptım*. favorim; kadınlarda amal clooney, erkeklerde söylememe gerek var mı bilemiyorum ama beckham.

gelelim elizabehtciğim sana! sen küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk elizabeth... ahhh ahhh sen de çok çektin bu oğlanların uçkurundan sen de haklısın ama sevenleri ayırmayacaktın, aşka saygı duyacaktın. hala daha düğünü sabote etmelere çalıştığını hissediyorum, gelinin kate' le bir olmuşsunuz da, bu düğünün sönüklüğünden ikiniz sorumluymuşsunuz gibi bir his var içimde. o kate, charlotte' ın vaftiz töreninde giydiği elbiseyi giydi ya düğünde, ben şok. bi şapkayı değişmiş, oldu olacak onu da değişmeseydin! bu ne be, sanki komşusunun düğününe gidiyor, dolaptan bir şey giyeyim demiş resmen, sen ne fenasın seeen... üstelik kıyafet beyaz! oldu olacak gelinliğini giyinip gelseydin bari! doymadı doymadı, düşes oldu, tahtın varisiyle evlendi ama doymadı, hala çilli kuşu sabote ediyor bak! elizabeht' i de arkasına almış, o eli' ye de çok güvenme ben diyeyim, soylu olmayanlara pek kıldır o! her ne kadar diana' nın gülen yüzünü soldursa da camilla ve charles' ın aşkını sabote eden de bu minnoş görünen elizabeth' tir.

aman neyse yeter ben de kendime bi yerde dur demeliyim, monarşinin başına giydirmekten tutuklanmayayım da şimdi! çoluğum çocuğum var benim, britanya mahpuslarında sürünemem.

yalnız bu düğünün turizm geliri, düğünün masrafının kat be kat üstünde az çakal değiller haa, prenses masallarıyla voleyi vuruyorlar. kahrolsun monarşi, demokrasinin gözünü seveyim be!
  • bu işler heralde ingilterenin en büyük pazarlama hamlelerinden biri. futbol maçı gibi tv'den izliyoruz.
  • söylendiği gibi gelinin babası aslında hastalıktan dolayı değil de fotoğrafları satarak yaptığı çakallıktan dolayı gel(e)memiştir. umarım iyi para kazanmıştır.

gerçi yaptığı hesaba bak. sen koskoca kraliyet ailesinin dünürü ol sonra git ufak hesapları kovala. olmaz böyle.
  • bugün gerçekleşecek olan evliliktir.

tören bbc’den canlı yayınlanacak olmakla birlikte meghan’ın babasının hastalığı sebebiyle düğüne katılamaması sonucunda adet gereği gelini damada kimin takdim edeceği merak konusu olmuş durumda. gelinin annesinin veya prens charles’ın bu görevi üstlenebileceği konuşuluyor.

edit: flamepaw uyardı, resmi açıklama yapılmış ve meghan’a prens charles eşlik edecekmiş. ben kaçırmışım.

kaynak: https://www.telegraph.co.uk/…k-meghan-markle-aisle/
  • kız tarafının amerika'dan getirttiği rahibin bir türlü susmaması üzerine: https://twitter.com/…n_uk/status/997801297087811589
  • "kariyerimi, hayatımı, her şeyi bıraktım çünkü harry'yi seviyordum" -meghan markle
hesabın var mı? giriş yap