• ilk albümleriyle bir anda çok iyi bir çıkış yapan alman grubu. ralfin halfordvari harika sesiyle sağlam bir müzik yapmaktalar ama power metal olduğu söylenemez. bir de kendilerini biraz daha az tekrar etseler dadından yinmeyecekler.
  • kariyerinin zirvesinde bir avukat, tas ve masum tavirli bir disi savci, sizofrenimsi bir sanik cevresinde donen ve sapik adledilen bir rahipin katledilmesi ile gelisen olaylari konu alan, mahkeme goruntulerinin odak noktasini teskil ettigi, sasirtmaya dayali senaryosu olan film.
    efendim nacizhane gorusumu sorarsaniz; tipik bir olmayana ergi methodu isleniyor filmde, diyeyim, varin siz anlayin.
  • edward norton`in oynadigi karakter sizofrenik degil disosyatif kisilik bozuklugudur. filmde sosyolojik ve psikolojik acidan incelenebilir bir cok durum vardir. filmde dinsel saflik-ruhsal hastalik- cinayet-eski sevgili iliskileri-mesleki entrikalar gibi bir cok konuyla baglanti kurulmustur. bu donem suc sosyolojisi dersi icin odev olarak filmin ve kitabin analizini yaptiktan sonra hakkinda bir cok sey yazabilecegim 1996 yapimi film
  • ilk filmi olmasına rağmen nice usta aktörlerin bile zor kotarabileceği, iyi ile kötüyü aynı karede kesilmeden seyirciye ikram eden edward norton, oyunculuğuyla gerçekten de filmde richard gere'ın önüne geçmiştir...

bir insanın hem o kadar masum hem de o kadar cani olabilmeyi bu kadar iyi başarabilmesi biraz rahatsız etmekle birlikte, "bir bit yeniği var bu işin içinde, sanki içindekini rahatça dışarı dökmüş" düşüncesi geçiyor insanın aklından bir an için....
  • kitabinda psikolojik degerlendirme surecinin uzerinde odaklanilmisken filminde daha cok mahkeme surecinin yansitildigi ve kitapla filmi arasinda bir cok farklilik olan bir eser.
  • edward norton bu filmdeki rolune adapte olabilmek icin 3 yil boyunca gollum olarak yasamistir.
  • bir insan daha ilk filminde nasıl böyle bir oyunculuk sergileyebilir gözler önüne seren film. edward norton ben geliyorum savuluuuunn demis megersem..
  • daha önce gitmiş kendilerini biraz daha az tekrar etseler tadından yenmeyecekler falan demişim. alıyorum kardeşim o lafı geriye. etsinler kendilerini tekrar. böyle müzik yapan, böyle ruhla çalan kaç grup var sorarım size. buyrun size gruptan yeni bir haber; 2004 itibarıyla çıkmış olan 5.albümleri devil's ground.
  • insanın korkacaksa önce kendinden korkması gerektiği konulu bir eser.
    (bkz: primordial)
  • dulce pontes'i ilk kez duymama neden olan film (bkz: cancao do mar)
hesabın var mı? giriş yap