• protesto gibi protesto yapan avukattır. kendisini öncelikle yaratıcılığından ve medeni cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. yukarıda olduğu gibi; “ama o kıllı bacaklara olmuş mu yaaa eheuheeue”, “içindekini ortaya çıkarmış muhahahah” vs. derin(!?) mizah anlayışı ile yorum yapacakların yoğun şekilde yaşadığı bir ülkede bu protestoyu gerçekleştirebilmiştir.
  • bekar olsam çok net "seni tanımak istiyorum yiğidim, bul beni" seklinde, dosdoğru yürürdüm bu adama. ki ben ömründe bir adama yürümüş insan değilim.

erkekliğin, aterkiden bu kadar arınmış haline bayiliyorum.

komplekssiz, kendiyle barışık, empati yeteneğini espriyle dışa vurabilecek kadar kalender olabilen bu tavra hastayım.

boyle erkekler, çoğalın olm. 3-5 çocuk yapın. hepsini kendi vizyonunuzla yetistirin.
  • aldığı tepkilere karşılık yazısını paylaşıyorum:

"bugünün bana düşündürdükleri kararlılığımı artırdı.

paylaşımımın üzerine hakaret ve kin nefret kusanlar oldu. biliyorum ki basit insanlar, genellikle kendilerinin anlama yetenekleri üstüne çıkan her şeyi kınarlar ve ona küfür ederler. onlar eteği kadını hakir görürler...

tolstoy ,insan acı duyabiliyorsa canlıdır. başkasının acısını duyabiliyorsa insandır demiş ben cinsiyetimden önce insanım...

insanlar “beni anlamıyorlar” diye kaygılanmam. eğer ben insanları anlamazsam kaygı duyarım.

yaptığım meslektaşım olan bir kadının kıyafeti üzerinden yargılanmasının onda yarattığı üzüntüyü anlatabilmek bunu ona yaşatan zihniyeti protesto etmekti.

ancak toplumun içinde ; bir linç mekanizması var
    buna eğitimlisi eğitimsizi bir çok kişi dahil,

mağdurların sessizliğe bürünmesi bundan

tecavüze uğrayan kadının giyimiyle suçlanması
    çocuğunun ne işi varmış orda denmesi bundan dolayı

işte bu nedenle ben “ sessizliği bozuyorum “

saldırdıklarınız yanlız değil, benim gibi binlerce insan var.

tek kişi kalsam da,

çocukların , ağaçların ,şiddet mağduru kadınların , savunuculuğuna devam edeceğim...

av.ibrahim karslı"
  • erkege ceza vermek icin etek giydirilen bir cografyada cesur bir harekettir.
  • o değil de şu etek giyme işi hakkaten gelse erkeklere de gezsek şöyle efil efil alttan soğutmalı.*
  • helal olsun.
    çok şükür tacize uğramadan evimize dönebildik demiş.
    keşke meriç diyenler ya da beğenmeyenler bu adamın yarısı kadar olabilseler.
  • güzel ayaklandık seviyorum bu sosyal örgütlenmeyi sessiz kalmıyoruz artık eskisi gibi ve böyle yaratıcı protestolara yorumum hep olumlu ve +destek
  • cok guzel dusunulmus bir protesto ornegi sergilemistir.
    ama benim bahsetmek istedigim baska bir sey var. bir erkegin, etek giymesiyle neden dalga geciyorsunuz? soyleyeyim; etegi kadinlar giyer. etek giyen bir erkek, "kadin kiyafeti" giymistir, erkegin kadin olmasi ha ha ha'dir. peki neden? kadin olmakta gulunecek ne var? 34 yildir butun ciddiyetimle kadinim.

bir kadin, bir erkege atfedilen pantolunu giydiginde neden gulmuyorsunuz? ornegin, cara delevingne smokinle bir partiye katildigi zaman gulunmek soyle dursun gayet seksi de bulunmustu.

kadinlar, erkek gibi olma durumu asagilama olarak gormezken, hatta neredeyse normal kabul ederken, erkeklerin kadin olma durumunu halen hakaret olarak gormesinin sebebi nedir? kadinlara, yuklenen "zayiflik, duygusallik, analitik dusunememe, is becerememe" gibi toplumsal kodlar mi? bunu kendi icinizde henuz cozebilmis degilsiniz. bir erkege kadin imâsi yapildiginda delirisini izlemek cok keyifli. oysa hic sebebi yok. aklinda, kadinlari koydugu kotu yerle alakali. cunku aklinda, toplumsal kodlar sag olsun erkeklik daha iyi bir yerde konumlanmis. oysa, benim hic oyle sancilarim yok, "erkek fatma" deseler hic ustume alinmam. erkek olmak kotu mu? degil. eee? sizin kadinlikla alip veremediginiz nedir?

neyse.
    baska bir sey de su; cok erkeksiniz ama etegi ve elbiseyi bize kaptirmis olmaniz sizin icin buyuk kayip. efil efil pit ustumuze bir kumas gecirip takiliyoruz yazin. siz? hâlâ kot... pantol... gomlek... tisort. ne diyeyim allah kurtarsin lol
  • güzel bir protesto olmuş.
  • çok yaratici, anlamli, istedigi mesaji güzel verebilen muhtesem bir protestodur. keske türkiye böyle duyarli, cinsiyetçi olmayan, tepki vermesi gerektigi yerde en esprili yolla tepkisini verebilen insanlarla dolup tassa. hem yüzümde bir tebessüme sebep oldu hem de cesareti karsisinda saygi duydum.
hesabın var mı? giriş yap