• daha cok eczanelerde satilan bir sampuan turu. yanilmiyorsam 2 cesidi var yagli ve yagsiz saclar icin olmak uzre. icinde pro vitamin b5 var. en buyuk ozelligi kepege karsi etkili olmasi, bununla birlikte kirilmis, yipranmis ve zayif dusmus saclar icin de etkili oldugu soyleniyor.

http://www.promedilac.com/default.aspx?tabid=93
  • kullandığım şampuan. kepek tedavisi için birebir dir. ki benim saçlarımı böle bi ileri geri yaptınmıydı dökülen kepek 1 metrekare alan kaplardı. şimdi hiçbişey yok.
    tavsiye ederim ama bana doktor reçeteyle verdi saç derisinde başka bi hastalık ta vardı galiba bana güvenip almayın. zaten bana güvenip almaz kimse de ben söyleyim dedim.

bide bu şampuanı bırakıp başka şampuana başlayınca ne olduğuna dair bi fikrim yok, denemedim.
    kötü bi özelliği de var. saçta yaklaşık 5 dakika bekletilmesi gerekiyor,gözde yakıyor. abaza arkadaşlar bu arada başka şeylerle ilgilenebilirler...
  • normal şampuanlara göre çok pahalı bir şampuandır bu. lakin bendeki kepek sorununa (ki ben kepek konusunda kendimi neşe'den de öte görürüm, heykelim dikilse yeri) çözüm olabilen tek şampuandır. diğer hangi marka şampuanı kullandıysam 2 gün içinde kafamda kabuklar oluşmaya başlar ve bitli gibi kaşınırım. prozinc tek başına kullanılınca kepeği tamamen yok etmiştir benim saçlarda. lakin pahalı olduğu için ben saçımı önden ipek'in dana boy ve çok ucuz olan kepek şampuanıyla yıkıyor, en son olarak prozinc uyguluyorum ki böylece ekonomik bir şekilde kepeği tamamen kesemesem de çok aza indirgiyorum. saçları benim gibi sık ve sert olanları bu şampuanla birlikte 80'li yıllar michael jackson imajı beklemekte, bunu da belirteyim.

not: prozinc'in yanında ek şampuan kullanmak etkisini azaltmaktadır.
  • dermotologumun recete ile verdiği kaşıntı,kızarıklık ve kepek gibi sorunlara 2. bilemedin 3. seferde kesin çözüm bulan şampuan.
  • kepek için en etkili çözümlerden biridir ve seboreik dermatit hastalarına iyi gelmektedir ancak bu şampuanın en büyük tehlikesi bağımlılık yaratması. yani kullanmaya başladıktan sonra sorunları ortadan kaldırabilir ama bırakıp başka bir şampuana yöneldiğiniz zaman aynı sorunlar misliyle geri dönebilir.
  • anti bakteriyel ve anti fungal bir agent olan zinc pyrithione içeren şampuan.
  • sanki vücudda sac haric baska yerle temas ettiğinde, ozellikle kafayi yikarken gogus, kol vs gibi yerleri daha bi killandiriyor. tam tespit edemedim ama acayip killandirdi beni her anlamda.

onun haricinde kepek icin bicilmis kaftan. ozellikle, yesil kutusu. hic bozmayin yesile devam.
  • yeni aldım deneme aşamasındayım. kepeğe karşı etkili olduğu söylendiği için tercih ettiğim şampuan. kepeğe karşı olan etkisi ortaya çıkınca (varsa) buradan edit büdüt ederim. daha ilk yıkamada saçımı adam etti denebilir. saç kendine mi geldi ne.
  • mor kutusu olanı doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığım kafamdaki kepeği, kaşıntıyı ve sivilceleri gideren şampuan.

kullanımı ise 2 durulama şeklinde olmalı; ikinci köpürtmede kafada yaklaşık 5 dk. kadar bekletildikten sonra durulanmalıdır. haftada maksimum 2 veya 3 kere kullanınız.
  • kepek sorununu kesinlikle çözen şampuan ama emin olamadığım bir şey var, acaba saçımı zayıflatıp döküyor mu diye tereddüte kapılıyorum her defasında.
hesabın var mı? giriş yap