aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • harward üniversitesinin ücretsiz kurslarla yardımcı olmaya calıstıgı uygulama. şu linkten ücretsiz kurslara göz atabilirsiniz.
  • dünyada popüler ama türkiyede popülerliği pek yok demeyi doğru bulmuyorum.
    dünyada kullanım alanı çok türkiyede kullanım alanı yok. yapay zeka, apı, veri analizi, tarama robotları ve bir çok alanda başarılı. türkiye'de nasıl olsun popüler.
  • internetteki zibilyon tane ücretsiz kaynak varken sözlükten ücretsiz kaynak isteyenlerin uzak durması gereken dildir.
    (bkz: armut piş ağzıma düş)
  • kullanmaya başlayalı 3 gün olmasına rağmen illallah ettirmiş dil. project-euler problemlerini çözmeye çalışıyorum ama for loop tanımlamaya resmen tövbe ettirdi beni. java'da 2 saniye süren işlem burada 30 saniyede bitmiyor bile. araştırdım derlenen (compiled) değil yorumlanan(interpreted) bir dil olduğundan böyle olduğu söyleniyor ama bu kadar popüler bir dilin bu yavaşlığını anlamış değilim. neyi yanlış yaptığım konusunda biri yeşillendirirse çok sevinirim

edit: gelen yardımlara teşekkür ederim ekşi sözlük ahalisi
  • bugün iki haftalık eğitim sonunda ilk kodumu yazdım ve kusursuz çalıştı. insanlık için basit ama benim için çok ponçik bir adım oldu. belki de tontiş bir adımdır bilemedim şimdi. *
  • robotik, tersine mühendislik, arduino ve makine öğrenmesi, yapay zeka gibi konulara ilgi duyuyorum. sizce hangi dili öğrenmem gerekir? yeşillendirebilirmisiniz? (yeşillendirmek sözünü hiç sevmiyorum ama buranın racon bu.)

burada ki entry lerde çok teknik terim kullanıyorlar 15-20 sayfa entry okudum ve hiç bir şey anlamadım. şu sokuk yazılım dilini veya yazılım dillerini anlatabilecek bir insan evladı varmıdır? varsa beni bulsun.
    (ara beni bul beni diyom, ara beni buuuull. (bkz: hababam sınıfı üç buçuk) )
  • öğretmeyi sevdiğim dil. başlangıç seviyesinde, programlama mantığını kavratmak açısından son derece yeterli oluyor. elbette, her dilde olduğu gibi kendisinin de son derece popüler olduğu alanlar mevcut. işlevsel olması ve çok hızlı öğrenilebilmesi en önemli artıları.
  • en kolay öğrenilebilecek programlama dilidir. syntaxı çok basittir bu nedenle ve yapısının uygun olması sebebiyle yapay zeka gibi konularda çok kullanılır. yazılım işleriyle uğraşmak isteyen biri bu dille başlayabilir.
  • karı-kız düşürmek isteyen abazan tayfanın yeni oyuncağı olan dilcik. kafada iki nöron var zaten. birisi yemek için diğeri sevişmek için. java, c falan deyince nöronları şaşırıyor ne yapacağını. bas python'u anca alıyor zaten o iki nöron.
  • python la nasıl karı-kız düşürülüyorsa merak ediyorum. o kadar da uğraşıyorum halbuki. neyse efendim siz bu 'aynshinqaf iki ' isimli yazarın söylediklerine takılmayın. hepsinin kullanım yeri vardır. hepsinin efektif kullanacak yerleri vardır. siz go ya bakın js e bakın python a bakın. gün sonunda bu üsteki yazar arkadaş da imrenerek size bakacak nasılsa...
hesabın var mı? giriş yap