1. mısır'da darbe karşıtı göstericilerin zafer işareti. dünyada yaygın olarak iki parmakla ifade edilen zafer işareti mısır'da darbe karşıtı göstericiler tarafından hem tahrir'deki göstericilerle aynı işareti yapmamak hem de toplandıkları meydanın adı olan rabia'nın arapçada dört anlamına gelmesi sebebiyle dört parmak olarak ifade ediliyor. işaret bugün türkiye'de yapılan ihvan'a destek gösterilerinde de kullanılmaya başlandı. eğer tutarsa dünyada siyasal islamın simgesi olabilir.

http://www.aa.com.tr/…zgurluk-sembolu-rabia-isareti
  2. şimdi gördüm ve bu işaret ilk adımdır çünkü yığınlar bir işaret arkasında oldumu güçlüdür semboller çok önemli.

gezi direnişinde ben de zafer işareti kullanıyordum bunlar yığınları toplar sembollerdir ama ayrı bir sembol olsaydı daha iyi olurdu o olayla özdeşleşmiş olması çok önemli burada ki dört parmak işareti gibi*

edit : hem geziden bahsedip hem de mısır için nasıl iyi konuşursun diyen arkadaşlar ben bir insanım zulüm altında insanlar ölürken iyi oldu diyemem.
    zaten gezi ruhu da bunu gerektirirdi benim için buydu hala da budur.

uzun zaman sonra gelen edit : semboller önemlidir dedim hala arkasındayım ancak bu adamlardan bi cacık olmaz 2-3 ayda unutup kendi dertlerine düştüler.
  3. otpor ve cia'in 345995. numaralı maddesine göre yapılan işarettir.
  4. "allah'ın hakkı üçtür" deyip bir tane de bonus hakkı kullanarak 4'e tamamlayabilen siyasal islama cuk oturan işaret.
  5. renklerindeki* kerameti bilmediğim işarettir. bilen varsa aydınlatsın.

ediy: cayintasicayinkusu demiş ki: genelde tehlike'nin renkleridir sarı siyah. dikkat çekici bir kombinasyon olduğundan olacak ki birçok ülkede warning, caution, danger, beware tabelalarında da bu kullanılıyor.
  6. bu işaret oradakilerin (allah onlardan razı olsun), tazyikli su yiyip kaçanların aksine orantısız iman gösterenlerin, bir karış ama mesafaelerle anlatılmayacak kadar güzel olan sembolleri...

r4bi4 var hacı
  7. insanı 4 rakamından soğutan işaret. hangi siyasal, politik, sosyal temele dayanıp nerenizden uydurdunuz lan bunu? sen yapıyosun ama islamiyette yeri var mı hacı böyle sembollerin? direniş selamıymış. peh peh peh...

rabia işareti hakkında bilgi verin