• ne zaman duyulsa akıllara friends'i getirip gülümseten firma.
  • gozluk tasarimlarini cok begendim bir marka. siradan olmayan fakat orijinal olucam diye takani maymuna cevirmeyen modelleri mevcut. gecen ay bambaska bir model almak icin girdigim optikten, ralph lauren gunes gozlugu alarak ciktim. fiyat kalite acisindan da ekonomik oldugunu soyleyebilirim. markanin diger sektorlerdeki urunlerinin aksine, gozluk cerceveleri ve gunes gozlukleri makul fiyatlarda.
  • logosu her geçen gün büyüyen marka; http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/…4682_700b.jpg
  • çoook uzun bir zamandır çıkarmadığı kadar iyi bir koleksiyon ortaya koymuş tasarımcı. mekan ve defile konusunda karl lagerfeld'in chanel'i gibi ayrıntılı bir sahne ve mekan hazırlanmış. bol bol 1920'ler, cafe society ve jazz çağı havası mevcut. smokin ağırlıklı bir koleksiyon ve modeller müthiş taşımışlar. adeta boardwalk empire'ın kadın oyuncularla çekilmiş versiyonu gibi olmuş.

https://www.vogue.com/…auren/slideshow/collection#1

janelle monae geceye özel bir performans sergilemiş. tam kabare şarkıcısı moduna girmiş asfghjdhgfhdjhf inanılmaz.
  • friends'e konuk olan unlulerden.
  • rl saatleri icin mekanizma ureten markalardan biri jlc bir digeri de iwc. korkma titre! "armani'den saat aldim, cok guclu bir presence i var, ralp lauren de o presence i bulamadim sekerim" diyen varsa ( hani olmaz ya ), hic vakit kaybetmeden "yilin kerizi" odulunu gidip depodan alabilir. cok aday var, aylik 10 bin rubleye konteyner tuttum icini de dosedim.

bu arada saatten bagimsiz, butcem yetse gozum kapali donuma kadar herseyimi alabilecegim tek marka. beni h&m e mahkum eden bu hayatin allah belasini versin!
  • erkek giyiminde, özellikle orta ve orta-üst kesimlere hitap eden polo markası ile güzel ürünler üreten sevdiğim bir marka. ancak yönetim anlamında kardeşler tekstil seviyesindeler. tabi bu yönetimdeki başarısızlık ürünlerine de yansıdığı için eskisi kadar havaları yok. zamanında kazandıkları krediler sayesinde adlarından söz ettirmeye devam ediyorlar ve böylece tommy hilfiger'ın durumuna düşmekten kurtuldular. tabi bu kredi tükenmez değil.

bence markanın en büyük sıkıntısı kuruluş felsefesine sadık kalmaması. ralph lauren, zamanında amerikan preppy modasının yaratıcısı brooks brothers'da çalıştığı için markanın tarzını ve müşteri kitlesini de bu yönde oluşturmuş ve başarılı olmuştu. hem preppy müşteri kitlesini kendine sadık hale getirmiş hem de ürettikleri şık ve kaliteli ürünler ile genç profesyönel kesimin casual giyimdeki ilk tercihlerinden olmuşlardı. ancak son yıllarda bu konuda geriye düştüler. hem farklı tarzlara hem de farklı gelir gruplarına odaklanalım derken bir anda ortada kitlesi kaybolan bir marka olarak kaldılar. ya akıllarını başlarına toplayıp müşterilerinin istedikleri tarzı modern bir şekilde önlerine sunacaklar ya da eskiden ralph lauren'i ne giyerdik diye sohbetlere konu olacaklar. umarım ikincisi olmaz.
  • dün gece 50. yılını kutlamış marka. nicki minaj ve cardi b kavgası geceye damgasını vursa da oldukça iyi bir koleksiyon ortaya konulmuş. koleksiyonda markanın klasik amerikan ve preppy havası korunmuş, kadife elbiselere de bittiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

https://www.vogue.com/…-lauren/slideshow/collection
  • kocaman damgalı eşek gibi polo logolu ürünler çıkarmasına anlam veremediğim en sevdiğim giyim markalarından. ben ralph lauren'i sade ve şık ürünler çıkardığı için tercih ediyorum, ama maşallah o koca koca logolarla kendi taklitlerine benziyor.

yine de klasik koleksiyonları ile her zaman tercih edilir.
  • friends'te görünce kime benzediğini düşünmekten kendi kendimi yediğim modacı. ama sonunda buldum. 3 yıl arabamı götürdüğüm servisteki amcaya benziyor lan bu. amcanın adresini de vereyim, inanmayan gidip kendi gözleriyle görsün. maslak atatürk oto sanayi sitesindeki birlik oto.*
hesabın var mı? giriş yap