• ramazanda spor salonlarının çoğunun boş olduğu düşünülünce harika olan eylemdir.spor yapıp aynı zamanda oruç tutan kişi için bu kavurucu yaz günlerinde susuzluktan ölme durumu oluşturabilir.
  • iftar öncesi yapılabilir. int. fast dediğimiz bir diyette bu şekilde ilerliyor iftar ile imsak arasında yeterince kalori alırsanız sorun olmaz.
  • iftar sonrası gece bisiklet turuna çıkarak bir saat sonra destek vereceğim eylem pelit.
  • saat 20.30-40 arası iftar açan biri olarak , tüm sadeliği ve insaniyeti ile yemeği 9 da bitirdikten sonra 2 saat dinlenme şekerleme arası moda girip, 11.30 12 gibi çıkıp 1 saat bu işlemi sürdürürse , sahurda da yaktığını enerji olarak alırsa hayata daha umutlu devam edecek insandır. yoksa ramazanda 1 ay boyunca hayvan gibi iftar sahur yemek yerse 5 kilo vermek yerine 5 kilo alacaktır.
  • düzenli spor yapanlar için yarından itibaren 2018 yılı ramazan ayı için başlayacak zorlu dönem.
    iftar 8.30 civarında olduğuna göre,

-9.15 çorba, az yemek, bol salata, 2 bardak çay, 2 dilim tam buğday ekmeği ya da bir avuç kadar haftada 3 gün pide ile kalkış.

-10:00 küçük bir fincan filtre kahve,
    -10:30 beş dk ısınma sonrası belli başlı temel hareketlerden oluşan 40 dakika süreli full body çalışma.
    -11:15 üç günlük ara vermek üzere keyifle eve dönüş ve bol proteinli bir sahur.

şeklinde hamlaşmadan ve kasları muhafaza ederek 8-9 çalışma ile dönemi tamamlama planım mevcut. bakalım nasıl olacak.
  • inşallah bu ramazan* ilk kez deneyecegim is.

gittigim salon sahur vaktine kadar acikmis; işte bu süper oldu.
  • en sevdigim seylerdn biridir.spor salonu bombos oluo valla mis gibi.is cikisi gidiorm salona tertemiz, dogru duzgun insan yok rahat rahat takiliorm.
  • zor iştir.

şahsen ramazan geldiğinde sporu bırakırım.

fiziksel gelişmeye ara verip,zihinsel gelişmeye manevi gelişimime önem vermeye başlarım.

öyle bir zaman dilimidir ramazan benim için.
    yılın diğer aylarına benzemez,benzememelidir.
  • tam 5 kere secdeye kapanarak tamamlanacak olan spordur.
  • gençken ramazan ayında kendo yapardım. antrenman başlardı, 1 saat sonra ezan okunurdu. ısınma sonrası bir muz, 1 snickers, 1 su. sonra 1 saat daha antreman. şimdi düşünüyorum da delilik vallahi, iyi gebermemisiz.
hesabın var mı? giriş yap