• çok akıllı bir devlet başkanı. ülke olarak sürü bağışıklığı kazanmak için ayasofya’yı ibadete açtı.
  • reis bence fakir adamı sevmiyor. zengin, iş yapan müteahhit, fabrikatör ticaret yapan vs. bu adamların önünü açmak ve konforlu hissettirmek istiyor.

maaşlı çalışan adamı sevmiyor. o onla yetinsin fazlasını istemesin ama evleri ellerinde kalan müteahhit evlerini satsın küllerinden doğsun.
  • istanbul'u başkent yapması yakındır.
  • ayasofya camii'nde ilk cuma namazını kurban bayramından bir hafta önceye denk getiren lider. özel davetiye ile 500 kişiye özel bir namaz organize ediyor. kalan kesim, yani kendi fikirlerinin savunucuları ise ibadetlerini dışarıda gerçekleştiriyor. sayın cumhurbaşkanı kurban bayramından bir hafta önce, virüsü çevre şehirlere nasıl yayabiliriz konulu bir tartışmayı sanıyorum ki kabine toplantısında tartıştınız. umarım vip cuma namazı, kötü sonuçlara sebebiyet vermez.
  • 18 yılda 2098 sayfa entry aldı diye övülen kişi. (bkz: #110615916)

aynı kişi korkusundan aktif 1.5 yıllık döneminde 789 sayfa entry alan ekrem imamoğlu'nu yazamıyor.
  • tarihi yarim adaya bütün girişleri kapattırmış, kennedy caddesine yayaların bile alımını durdurtmuş. tramvay çalışmıyor. ido arabalı vapur çalışmıyor. marmaray tıklım tıkış. corona da var malum ama kendisi milletin adamı. halk insanı.

edit: marmaray da sirkeci durağında durmuyor.
  • 18 yıllık iktidarında en nihayetinde namazı da şova döken, namazdan rant elde edecek kadar ileriye giden zat.

bu ülkede bugün sanki ilk defa namaz kılınıyormuş gibi konuşanlar da gayet iyi biliyorlar ki ibadet hiçbir zaman yasaklanmadı. akp öncesi de insanlar sokaklarda cuma namazı kıldı. kimse de bu yüzden namaz kılanlara laf etmedi. fakat bugün bu ülkede namaz üzerinden siyasi şov yapılıyor olacak iş değil. mikrofona konuşanlar erdoğan a halife muamelesi yapıyor.

tebrikler vallahi. namazdan rant edecek sadece kendisi vardı onu da yaptı. tarih bugünü de yazacak.
  • ayasofya’da sosyal mesafeyi korumayan kalabalık arasında kalan cumhurbaşkanı. gerçekten bu yola kefeniyle çıkmış *

edit: maskesini gözüne çekmiş ağlıyor galiba şimdi de. allahım bir cuma günümü televizyonun başında reyize bakarak zayi ediyorum. tadım kaçtı.
  • ayasofya’daki namaz sırasında hüngür hüngür ağlamasını bekliyorum. aktroller için yeni ‘gurur’ görselleri çıkar bugünden.
hesabın var mı? giriş yap