• normal sartlarda recep tayyip erdogan turkiye’nin su an icinde bulundugu gibi durumlari siyasi acidan ustaca yonetirdi.

cikar derdi ki “2025’te turkiye’de multeci kalmayacak” ve su anki kaostan 1-2 puan artirirdi oylarini.

zaten onun guclu yonu hep buydu. iletisim, propaganda, toplumu yonlendirebilme kabiliyeti… onun disinda ekonomi, dis politika, teknoloji, saglik, guvenlik gibi operasyonlarin yonetimi konusundaki yetkinlikleri son derece kisitli.

zaten en basarili oldugu donemlerde tum stratejik yonetim feto’deydi.

feto’nun kirli camasirlari ortaya cikinca, cevresinde yetkin teknokratlar kalmadi.

bu isler damata, binali’ye, nebati’ye kalinca ustune bir de su anki baskanlik sistemi gibi tum organizasyonu kendisine bagimli hale getiren bir rejime gecince. sonuc felaket oldu. tamamen kontrolden cikti ulke.

su an oyle pek oyle populist siyaset yapacak hali mecali de kalmadi… “sen mi öldürdün kediyi?” noktasina geldi.

bir donem daha kapaniyor. bir an once erken secim karari alir ve siyaseti birakirsa en azindan onu destekleyen kitlesi gelecekte de iyi anacaktir kendisini. diger turlu turkiye bu kaosa 1 yil daha dayanmak zorunda kalirsa cok daha aci bicimde yipranacak bu halk.
  • 68 yaşında ve medikal olarak iyi durumda olmayan bir insan.

not: olay sadece fizyolojik açıdan değerlendirilmiştir.
  • bana bir ömür borçlu …

başka sözüm yok.
  • kötülüğün türkiye distribütörü.
  • ülke topraklarının tüm günahlarının bedeli.

(bkz: vasatın tasallutu)
  • hakkım helal değildir. gençliğimi aldı götürdü benden.

çok mu şey istedik. iyi bir eğitim, liyakatli mülakatlar, hobilere ulaşabilecek kadar mütevazi kazançlar. bunları bana sağlayamadıysanız ne diye oturuyorsunuz o koltukta.

7 yaşında davul çalmaya başladım ailem davulu alamadığı için bırakmak zorunda kaldım. iyi bir eğitim alamadığım için heves ettiğim konservatuara gidemedim. hobi olarak gitar çalmaya başladım ama suntadan yapılma üç kuruşluk gitarlardan öteye gidemedim. enstürman çalma, müzik ile uğraşma hevesim köreldi.

şu an 33 yaşına geldim kendimi bomba gibi hissediyorum. ölmeden iktidardan düşeceğiniz günü göreceğim. o gece sokağa çıkıp sabaha kadar gitar çalacağım.
  • erich honecker (1912-1994) 1971'den 1989'a değin eski doğu almanya'yı yöneten devlet adamıdır.
    bir gün gençlerin bir kuyrukta beklediğini görür ve;
    - bu neyin kuyruğu? diye sorar.
    kuyruktakiler;
    - ülkeyi terketme kuyruğu diye yanıt verirler.
    honeckerde yanıtı inandırıcı bvulmaz ve kuyruğa girerek aslını öğrenmeye çalışır. beklemeye başlar. bir bakar kuyruk yavaş yavaş dağılmaya başlamıştır. birine sorar;
    - peki şimdi niye dağılıyor kuyruk?
    oradakilerden birisi;
    - efendim siz gideceksiniz ya bizim gitmemize gerek kalmadı.
  • iş bilmezliklerinin faturasını geçim derdi ile perişan olan halk ödüyor.
  • böyle millete böyle başkan.

koy reisim zamları tek tek. halen kemik oyun %30.

acıyanı tırtıklasınlar...
hesabın var mı? giriş yap