• hakkında olumlu bir şeyler yazacağım ama mahalle baskısından korkuyorum.
  • az evvel ağzından askılı ve stretch kelimeleri çıktı. çok acayip tınılar bıraktı kulağımda sağolsun.
  • konuştuğu kalabalıktaki erkekleri erekte etme yeteneği olduğunu düşündüğüm adam. yoksa o topluluktan kükrercesine onaylama çığırışları, "evüeeeeeetgraaaahrgg" bağırışları başka türlü çıkmaz.
  • neymiş kendisi şu kpss kopya skandalı ile ilgili -lütfen- bir iki kelam etmiş. iptal olabilirmiş falan filan..

"bu öyle alelade geçiştirilecek basit bir kopya skandalı değildir. bu sahtekarlıkla ilgili detaylara inilecek, özellikle bağlantılı ticari kurumlar, dershaneler inceleme altına alınacak, bu dersanelerin hangileri olduğu, çeşitli cemaatlerle bağlantıları ve salt kpss'de değil, geçmiş yıllardaki tüm ösym sınavlarındaki sonuçları incelenecek, gerekirse sahtekarlık kuşkusu içeren yerleştirmeler de iptal edilecek, bu dersaneler kapatılacak"

beton kafalı bir kemalist olarak dediklerinden ben bunu anlıyorum. ya da anlamıyorum.
  • bu ayki rolling stone dergisine kapak olmustur

http://img413.imageshack.us/…13/2064/bonotayyip.jpg
  • ntv'de katıldığı programda, 12 eylül darbecilerinin yargılanabileceğini iddia ederken "başlamamış davalarda zaman aşımı olmaz" diyerek hukukçuların ağzını açık bırakmıştır. hakikaten bu kadar bilgisiz mi, yoksa olayı çarpıtmak mı istiyo bilemiyorum ama her türlü çok vahim.

zaman aşımını özet geçelim;
    bir suçtan ötürü yasada gösterilen süreler içerisinde dava açılmamış veya açılan dava sona erdirilmemişse zaman aşımı söz konusu olur. yani zaman aşımı gerçekleştiğinde atılı suçtan dava açılamayacağı gibi, açılmış bulunan davaya da devam edilemez.
  • ntv'de katıldığı programda "u2 yıllardır türkiye'ye gelmiyordu, u2'yu biz getirdik" dedi ya, mutluluktan kendimden geçtim. hadi be başbakanım, sırada iron maiden var; onlara da bir el at gelsinler, he mi? iron maiden'ı getir, ben de oyum sanaymış gibi yaparım.
  • az önce kendisini hayranlıkla izlediğim başbakanım. ve dahi şükrettim bu ülkenin başbakanı diye.

edit: bu kadar insan hakkında olumsuz düşünüyor ve sistemlice nefret ediyorsa (mantıklı nedenleri yok bence); bu insanların en azından bir oturup düşünmesi gerekir.
    ya da boşver (bkz: beton kafalı kemalist)
  • nefret edilen bir lider. lakin dünyanın her yerinde ülkelerinde büyük değişiklikler yapmayı hedefleyen liderlerden nefret edilir. thatcher da buna dahil, lenin de.

bugün erdoğan böylesine nefret edilirken dahi bir yandan da seviliyorsa hadiseyi liderin şahsiyetinden çıkarıp neleri yaptığına ve yapmaya çalıştığına çekmek gerekir. zira muhalifler liderleri halk yığınlarının cehaletini manipüle ederek iktidarı elinde tutan kimseler olarak bellemeye devam ederlerse, diğer insanların siyasi tavırlarını anlama olanağını kaybederler.

şu bir gerçek ki ne akp ne erdoğan nefret ederek yerlerinden edilir. dahası bu nefret, iktidarı kabulleneme, ülke gerçeklerine karşı tahammülsüzlük bu gerçekleri anlamanızı engeller. çünkü aslında o veya şu parti insanları kandıran saf kötü karakterlerden oluşmaz. aslında nefret edilende insanların siyasi yönelimlerini karşılayan bir şeyler vardır. bu şeyleri reddeder, anlamaya ve hatta değer vermeye çalışmazsanız, insanları kaybedersiniz.

ki zaten ancak insanları kaybedip onlara da nefret duymaya başladığınızda adeta gökten inecek, ve bizi "yine" kurtaracak birilerini bekler hale gelirsiniz..
  • (bkz: u2'yu biz getirdik)
    (bkz: beyler adam haklı)

devlet bahçelinin de, iktidarda olduğu dönemde türkiye'ye galatasaray'ın uefa kupası, süper kupa getirmesinden, şenol güneşin de dünya kupası üçüncülüğü getirmesinden hareket etmesini bekliyorum. kupaları biz getirdik desin. sonra rte de çorabını çeker, roberto carlosu biz getirdik der, süleyman demirel de çıkar bu ülkeye les ferdinandı biz getirdik der, falan filan eğleniriz. sonra biri çıkar bu ülkeye bülent ersoyu ben getirdim der, bütün bu güzel hava bozulur.
hesabın var mı? giriş yap