şükela:  tümü | bugün
  • edip tepeli'nin yönettiği, ayşecan tatari'nin gün koper ve ali yoğurtçuoğlu ikilisiyle müthiş bir çıkardığı 2018-2019 sezonu tiyatro oyunu. metnin yazarı adam rapp.
  • açıkçası son derece merak ederek gittim oyuna ve sonunda ortalama bir oyun olduğu kanaatiyle ayrıldım. oyuna dair okuduğum yazılar benim fikirlerimle örtüşmüyor öncelikle. oyunculukları çok başarılı bulmadım ama oyunculardan ikisinn afife adayligi var. şaşırtıcı! yazar gerçekten güzel bir hikaye betimlemiş ama ben sahnede karşılığını göremedim. ne sahne tasarımıyla ne de rejisiyle. oyun kötü değil ama abartılı yorumları da haketmiyor kanaatindeyim.
  • dün akşam zorlu psm %100 studioda izlediğim oyun. bence vasat bir oyundu. küfürle güldürmeye çalışmışlar ama becerememişler bence. oyunculara gelince de ayşecan tatari ilk perdede sadece gülüyor repliği çok çok az. gün koper ve ali yoğurtcular güzel oynamışlar ama afife ödülü kazanacak kadar değil bence.
  • geçen hafta baba sahne'de izledim.
    oyunun ilk yarısında bende oturmayan bir şeyler oldu, metinden mi akıştan mı kurgudan mı kaynaklandı bilemedim. ikinci yarı daha bi oturdu ama ilk yarı çooook uzun bi giriş cümlesi gibiydi. hani doldurma giriş cümleleri olur ya bi türlü gelişmeye geçemediğin. ikinci yarı başlayınca "heh şükür" diye devam ettim.

    oyun için sert diyebilirim ama naçizane önerim biraz bi şeyler değişmeli.
    bıraktığı his "huzursuz bi sertlik." yaratılmak istenen oysa başarmışlar ama ben o duyguya girmekten pek mutlu olmadığım için değiştirmek istiyor olabilirim.