• evde ayaklarını uzatıp diriliş izledikleri için "birşey" anlamamışlardır.

afrin'de mücadele eden bir askere ya da oğlunu şehit vermiş bir anneye sorsunlar anlamını.

edit: "bir şey" kelimelerinin ayrı yazıldığını biliyorum. başlığı açan arkadaş neden bu şekilde yazdığını açıkladığı için ben tekrar açıklama gereği duymamıştım.
  • ateş düştüğü yeri yakarmış derler.
    elde kumanda yattığı yerden sözüm ona destek verenler bir şey anlamaz tabi.
    ayrıca hadi denilse kaçacak delik ararlar.
  • fethettiği şehre girerken kibre kapılmamak ve kimseyi tahkir etmemek adına, edebinden devesinden inip başı önde yürüyen bir peygamberi örnek aldığını iddia eden bir grubun gaza gelip saçmalaması.

şehit annelerine, eşlerine, çocuklarına sorun. o topraklarda yıllardır terörün soluğu enselerinde yaşayan sivillere, kelle koltukta görev yapan askerlere sorun; onlar anlatsın size anladıklarını.
    tıynetsizler.
  • tipik akp kafası... 49 şehit 200 küsür yaralı ailesine zerre saygıları yok. şov peşindeler...

eh böyle olacağı belliydi:

"fırat kalkanı zamanı da kantonları bölünce pyd batacak falan diyorlardı ne oldu? afrin'i almamız gerekiyormuş gerçekten batmaları için? spoiler vereyim afrin'i alınırsa da bikaç ay halkın motorunu soğutup, yine menbiç; kerkük, yunan adaları, ermenistan falan alınmalı diye aynı şeyleri izleriz. neden? çünkü savaş zamanı ülke yönetmek siyaseten sıkışmış iktidar için her zaman daha kolaydır. ondan dolayı zaten biz bu savaş atmosferinden bir süre daha çıkamayız "
  • bir de afrin için verilen şehitlerin ailelerine soralım isterseniz ?

tanım: son derece yaralayıcı ve yanlış bir pankart.
  • kuvvetle muhtemel karadeniz taraflarında açılan bir pankart.

(bkz: anlamaduk)
  • beyin.dll bulunamayan diriliş izleyicilerinin beyanı.
  • yalakalık yapayım derken sıçan klasik akp'li çomar pankartı. zaten makarna yemekten süngere dönen beyinlerinden daha fazlasının çıkması beklenemezdi.
  • o pankartı gören her insan evladının aklına, hayatının baharında toprak olan çocuklarımız ve onların dayanılmaz acısını yaşayan analar, babalar geliyor.

dedim ya, "her insan evladının"
138 entry daha
hesabın var mı? giriş yap