şükela:  tümü | bugün
  • ak parti gençlik gençlik kolu tarafından açılan pankart.

49 vatan evladını şehit verdiğimiz afrin operasyonundan ak partili gençler bir şey anlamamış.

biri bunu düşünmüş. diğerleriyle paylaşmış pankartı hazırlamışlar. o pankartı kongre salonuna getirip asmışlar.

bütün bu süreçte kimse biz ne yapıyoruz diye sormamış.

üzerine siyasi kelam bile edilmez şu olayın. vicdanınız da muhtemelen rahattır. helal olsun.

*başlıktaki yazım hataları pankartı değiştirmeden yazdığım için böyle.
  • evde ayaklarını uzatıp diriliş izledikleri için "birşey" anlamamışlardır.

afrin'de mücadele eden bir askere ya da oğlunu şehit vermiş bir anneye sorsunlar anlamını.

edit: "bir şey" kelimelerinin ayrı yazıldığını biliyorum. başlığı açan arkadaş neden bu şekilde yazdığını açıkladığı için ben tekrar açıklama gereği duymamıştım.
  • ateş düştüğü yeri yakarmış derler.
    elde kumanda yattığı yerden sözüm ona destek verenler bir şey anlamaz tabi.
    ayrıca hadi denilse kaçacak delik ararlar.
  • afrin harekatini destekleyen bir vatandaş olarak iğrenç buldugum soylem. siz bisey anlayin keyif alin diye verilmiyor o sehitler. yavşaklikta ust noktadir.
  • fethettiği şehre girerken kibre kapılmamak ve kimseyi tahkir etmemek adına, edebinden devesinden inip başı önde yürüyen bir peygamberi örnek aldığını iddia eden bir grubun gaza gelip saçmalaması.

şehit annelerine, eşlerine, çocuklarına sorun. o topraklarda yıllardır terörün soluğu enselerinde yaşayan sivillere, kelle koltukta görev yapan askerlere sorun; onlar anlatsın size anladıklarını.
    tıynetsizler.
  • tipik akp kafası... 49 şehit 200 küsür yaralı ailesine zerre saygıları yok. şov peşindeler...

eh böyle olacağı belliydi:

"fırat kalkanı zamanı da kantonları bölünce pyd batacak falan diyorlardı ne oldu? afrin'i almamız gerekiyormuş gerçekten batmaları için? spoiler vereyim afrin'i alınırsa da bikaç ay halkın motorunu soğutup, yine menbiç; kerkük, yunan adaları, ermenistan falan alınmalı diye aynı şeyleri izleriz. neden? çünkü savaş zamanı ülke yönetmek siyaseten sıkışmış iktidar için her zaman daha kolaydır. ondan dolayı zaten biz bu savaş atmosferinden bir süre daha çıkamayız "
  • bir de afrin için verilen şehitlerin ailelerine soralım isterseniz ?

tanım: son derece yaralayıcı ve yanlış bir pankart.
  • kuvvetle muhtemel karadeniz taraflarında açılan bir pankart.

(bkz: anlamaduk)
  • ne anlayacaksınız ki ? neyi anladınız da afrin operasyonunu anlayacaksınız?
    orda operasyon yapılırken survivora rayting rekorları kirdiran ben miydim ? neyini anlayacaksın ? ülke elden gidiyor dedik anlamadın, ekonomi yerle bir dedik anlamadın, yol yapıldı dedin, köprü yapıldı dedin, köprülerin yapılış sözleşmelerini anlattık hassiktir dedin . köprü ücretlerin pahalı olmasından bahsettik anlamadın.
    2023 diye bir sikim tutturdunuz. yalan dedik anlamadın. gizli maddeler var dedin. ülkeden petrol fışkıracak dedin. anlamadın anlamadın. almanya bizi kıskanıyor dedin.

daha yüzlerce sayarım.

bunlardan anlamayan afrin operasyonunda 49 kişi şehit olmuş anlar mı ?

anlamaz. çok da şey beklememek lazım
156 entry daha