şükela:  tümü | bugün
 • eylülde çıkacak rammstein albümü.

  01. reise reise (voyage voyage)
  02. amerika
  03. los (c'mon)
  04. wo bist du (where are you)
  05. mein teil (my part)
  06. dalai lama
  07. keine lust (no delight)
  08. morgenstern (morning star)
  09. amore
 • 20 eylül 2004 te cikacak olan, merakla bekledigimiz rammstein albümü. bundan evvelki albümlerini göz önünde bulundurursak %99 ihtimalle muhtesem olacak. zaten mein teil'i cıkar cıkmaz aldık ve yeterince memnun kaldık. bir ara ankara diye bir sarkı da olacak diyorlardı ama yalan oldu sanırım. saka maka cok da sekil olurdu tadından yenmezdi.
 • elma beyin bildirdiğine göre kesin track list belli oldu, şöyle:

  1-reise, reise (4:12)
  2-mein teil (4:33)
  3-dalai lama (5:39)
  4-keine lust (3:43)
  5-los (4:24)
  6-amerika (3:47)
  7-moskau (4:17)
  8-morgenstern (4:00)
  9-stein um stein (3:53)
  10-ohne dich (4:32)
  11-amour (4:51)
 • çıkış tarihi sürekli ertelenen albüm
 • an itibariyle soulseek'e dusmus olan album.
 • winamp'a girip de "döngüye girmiş de döngünün koşuluna 1 verilmişcesine" dönüp duran, bir türlü yerini başka bir albüme bırakamayan albüm. kimi şarkılar bazı yerlerinde can sıksa da gene küçük ayrıntılarıyla insanı tekrar tekrar dinlemeye sevk ediyor. rammstein gene yapacağını yapmış kannımca, yedi sekizlik, dört köşelik bir albüm olmuş. buna pop diyene de, avril dinletmek lazım zaten sabah akşam...
 • sirf morgenstern i bünyesinde barindirmasi bile yeterken ohne dich,amour ve stein um stein la daha da bi enfeslesen albüm.
 • amerika klibi ile farkettiğim ve hemmen "rammstein 2004" diye arattırarak albüm adı bile bilmeden emüle'den saldırdığım mütiş ve kesinlikle süper bir albüm olmuştur şahsımca... çünkü aynen ben de bir çok müziksever gibi hemi winamp'ımda hemi de discmanimde loop'a almışımdır albümü...

  şarkılara değinmek için öncelikle los'da da o mütiş gitar tonlarını akustik olarak da sağlayabildiklerini duymak da hazzın doruğuna sürmüştür beni diyeyim, amerika ve moskau şarkılarının da arka arkaya yer etmesi bence süper bir tracklistingdir. velhasıl önce amerikaya giydirmesi ve sonra da moskova ve dolayısı ile kullanılan guest vokaller ile tatu'ya gönderme yapması ve dolayısı ile sözlerde moskova'yı parayla sevişen bir fahişe olarak betimlemesi ile beni benden almıştır. efendim pek sıralı gitmedim malüm o açıdan diğer şarkılara çok bulaşmıyım ama sılov şarkılar pek güzel mutter'dan sonra iyi bir çizgi tutturdular o konuda kanaatindeyim, poku çıkmadan falan gayet güzel idare ediyor; albümü dinletiyor, sıkmıyor.

  sonuç olarak pek şık albüm şahsımca, sevenlerine tavsiye ederim efendim.
 • (bkz: voyage voyage)
 • tek kelime ile yine "terbiyesiz" olmu$ rammstein albumu. begeneni kadar begenmeyeni olmasi durumu daha da ilginc kilmakta. yalniz benim $ahsen cok ho$uma giden ota boka referans verme hadisesi artik iyice bu albumde ayyuka cikmi$ durumda. bakiyorum $imdi "reise, reise" $arkisina, aslen ingilizce "rise" kelimesine kok olan bir kaliptan gelen bir balikci terimi aslinda "reise", hem de seyahat anlamina da geliyor. ne guzel. uyan balikci uyan demek aslinda "reise reise seemann reise". bu arada genclerin daha onceden seemann diye bir $arkisi oldugunu hatirlamakta da faide var.

  sonrasinda mein teil zaten keyfekeder yamyam armin meiwes bey'i anlatiyor ki, oradaki "weiche teile" derken zaten "weichteil" kelimesine gonderme var ki, "weichteil" cinsel organ demek. ehihoh diyoruz, ilahi till diyoruz.

  dalai lama cok begeni gormemi$ saniyorum ama benim $ahsi favorilerimden birisi, icinde e$$$$ek kadar bir goethe'nin erlkonig $iirine gonderme var ki, yuha veya cu$o dememek elde degil.

  amerika leziz, moskau dikkat edilirse cok sapkin sozlu (hangisi normal sozlerin o ayri), yine favorimiz "du bist häßlich" diye kukreten morgenstern. stein um stein'daki "ramm-stein" vurgusu dikkat cekiyor. zannimca albumun en kofti $arkisi ohne dich, feci halde arabesk sozleri pek yaki$tiramadim kendilerine.

  amour? bitte bitte gib' mir gift.