• (bkz: #30599918)
  • ben muhtemelen 1. sezonu bitirmeyeceğim ama 2. sezonu olursa da şaşıracağım. alcatraz da çok iyi değildi ama revolutiondan daha çok potansiyel vaat ediyordu. oysa bitirdiler. awake her ikisinden de iyiydi. onu da bitirdiler. revolution devam ederse adaletin bu mu dünya..
  • tam anlamiyla leş bir dizi. ne bir flashforward ne bir lost olamaz. enerji yokolmus diye izleyici kandirip 5 bolumdur milislerin elindeki ergeni kurtarmaya calisiyorlar. yani orjinal bir fikrimiz var gibi gosterip kliseleri dayayan boktan bir nbc dizisi.

hayatinda 3 5 tane dizi izlemis olanlar cok sevecektir ama dizi dunyasina genel anlamda hakim birisi en fazla 3 4 bolum tahammul edebilir.
  • accept'in koro vokali en iyi kullandığı en gaz parçalarından biri.
  • ingiltere'nin cambridge şehrinde yer alan, genellikle öğrenci partilerinin düzenlendiği gece klübü.
  • bu dizide miles matheson rolündeki billy burke, mike gyver'dan ve stargate sg1'dan tanıdığımız richard dean anderson'ın tıpkısının aynısı. .

bir stargate sg1 fanı olarak bu diziyi izlerken stargate bulacaklar diye heyecanla bekliyorum.
  • sinirlerini aldırmış, bakışları ruhsuz, oyunculuğu vasat ötesi, hatta oynayamamak için doğmuş aşırı yapmacık hareketleriyle, sürekli ağlayan sümüklü aptal bir sarışın koyalım da gençler nasıl olsa "sarışın" dışındaki hiçbir şeyi aramayacak, ergenlere hitap etmek en doğrusu, yaşasın tüketim toplumu nidalarıyla saçma sapan çok büyük hatalarla ve berbat oyunculuklarla dolu, hakkında "bilim kurgu" sıfatı her kullanıldığında onu söyleyen insanı uzaya çıkartıp kara bir deliğe bırakıp gelmek istediğim fanboy ergenleri olan vasat ötesi dizidir. oldu mu şimdi kripke?
  • 4. bölüm resmen bölüm doldurmak için yapılmış sanırım. acayip sıkıldım izlerken.

--- spoiler ---

köpeklerden kaçan ergenli grup + diğer ergeni kaçıran milislerin fırtınadan saklanması.
    sonuç: 15 yıl sonra milislerin generali olarak aklıma çocuklarından birini kaçırıp senden bilgi almak için koz olarak kullanmak geldi.

--- spoiler ---
  • türk insanının dizi çözümleme, izleme ve eleştirme mantığını bir türlü çözemiyorum. evinde fatmagül, kurtlar vadisi izleyen adam, torretten indirdiği yabancı dizinin tüm yapım kadrosunu, sanki işvereni kendisiymiş gibi baştan sonra tarif etmeye çalışıyor. ve hala jj abrams'ı bu dizinin yaratıcısı zannediyor. evladım, jj abrams başlığına bile açıklayıcı bir entry girildi, hadi senin okuma alışkanlığın yok, ezberci bir ülkenin öğrencisisin veya öğrencisiydin, e imdb kültürün de mi yok ? full cast and crew kısmına girersin en kötü bu dizinin. jj abrams'ın hangi bölümlerin exe. producer'ı olduğunu görürsün. sonra amerikadaki dizi sektörü nasıl işliyor, exe. producer ne demek, dizi bölümlerinin arkasındaki asıl kişiler kimler, es kaza araştırmak istersin.

jj abrams, dizi sektörünün spielberg'ü bir nevi. "şöyle bir fikrim var, destek ol bana" diyen "yaratıcıların" projelerine destek oluyor. senaryoyu okuyup da "benim istediğim olsun" yapmıyor her dizide. yahu kendisinin en önemli projesi lost'ta bile bayrağı bir süre sonra devretti başkalarına, neyden bahsediyorsunuz siz ? jj abrams hayranı falan da değilim ha, o yazıp yönettiği super 8 faciasından sonra en ufak bir değeri yoktur gözümde. ama hiçbir emek harcamadan oturduğu yerden dizi eleştirmenliği yapan insanları anlamada güçlük çekiyorum. hayır, hbo'da veya showtime'da tanıdığınız mı var bu kadar detaylı anlatabiliyorsunuz her bir şeyini bu sektörün ?

eleştiriye sonuna kadar açık bir dizi. en azından sağlam kafayla izleyen herkes bunu görebilir. ama afişinde ve jeneriğinde jj abrams ve bilimum lost yaratıcısının ismini gördüğünüzde "yine bir lost faciası, alcatraz faciası yeaaa" demek düz mantık bile olmuyor. direk "odun mantık" oluyor.

supernatural sonrası yeni, sükseli bir proje yaratmak isteyen eric kripke'nin "konusu güzel, senaryosu berbat" işi oldu sanırsam bu dizi. son dönemde amerikan kanallarına gelen blockbuster bilim-kurgu projelerinin büyük bir çoğunluğu gibi kötü. pilot bölümü ile her dizinin yaptığı gibi umut aşıladılar ama bir türlü isteneni veremediler. şu an can çekişen ve rating olarak dibe vurmaya hazırlanan supernatural'in yaratıcısı eric kripke'ye yakışmamış. daha düzgün bir kadro ile çalışması gerekirmiş. alcatraz gibi vasatın bile altındaki dizi ile bir tutmak istemiyorum ama, aynı ona yaptığım gibi bu diziye de birkaç bölüm şans tanıyacağım herhalde. person of interest gibi sonradan açılabilir. tabi pek ümidim yok.

not: yanarım yanarım giancarlo esposito'nun bu dizide olmasına yanarım. breaking bad sonrası olmadı hafız. gene de onun hatırı için izliyorum.
  • gerçeğe dönmesi olası dizidir:
    http://www.radikal.com.tr/…id=1105383&categoryid=81
hesabın var mı? giriş yap