şükela:  tümü | bugün
 • liverpool'un genç takımında top koşturan 17 yaşındaki forvet. chelsea altyapısından çıkan bu gencoğlanı bünyesine katarak gelecek altına büyük bir yatırım yapmış oldu liverpool. daha 18 yaşına gelmeden u23 takımında düzenli forma giyiyor.

  yaş grubundaki forvetlere göre hem çevik, hem süratli, hem de güçlü. özgüveni de yerinde. bitiriciliği üst seviyeye çıkarsa, sağlıklı kalırsa ve mental olarak gelişirse büyük bir topçu olacağı aşikar.

  gerçi 2 sene önce jordon ibe için de aynısını söylüyorduk, şu sıralar yokları oynamakla meşgul. bakalım zaman brewster için neyi gösterecek...
 • şu an ingiltere u23 liginde lider konumda bulunan liverpool fc'de düzenli olarak forma giyen, yeni milenyum (2000) çocuğu (17) gol makinesi ergen forvet.

  şimdiye kadar golü koklayıp, iyi pozisyon alabilen, tekniği yaşına göre oldukça iyi olan, süperstar potansiyelli oyuncu profili çiziyor. frikik kullanabilme yeteneği de cabası. 17 yaşında olmasından dolayı, a takım seviyesine göre (doğal olarak) fiziki ve mental özellikleri daha çok ham; üstünde çalışılıp, işlenmesi gerek. ama yine de bana göre ingiltere'de kendi yaş grubunda en büyük potansiyele sahip 2 oyuncudan biri kendisi.

  diğeri için bakınız: (bkz: reiss nelson/@ceyar i kim vurdu)

  7 yaşında chelsea fc altyapısında futbola başladı. 14'ünde ise 'bu takımda altyapıdan a takıma oyuncu çıktığı nerede görülmüş?' haklı serzenişinde bulunarak, hayatı tespih yapmış bir şekilde chelsea fc'den ayrıldı. babasının da liverpool fc'nin eski amigosu (gerçek bilgi, tribün insanı trompetçi bir abimiz) olmasının gazıyla, ortaokul çağında 10 milyonluk londra'dan, (futbol aşkına) 450.000 nüfuslu liverpool'a taşındı.

  şu ana kadar eleman 'liverpool fc a takımı'na, ancak kenardan antremanları izleyerek dahil olabilmiştir. olabilir, daha yaşı çok genç. hem 17 yaşındayken, ingiltere u23 milli takımı kadrosunda (rotasyonda bile olsa) oynayabilmek, her yiğidin harcı değil.

  bakalım gelecek neler gösterecek? çalışıp harry kane gibi efsane mi, danny wellbeck gibi kestane mi olacak?

  ---bunları biliyor muydunuz? köşesi---

  kariyerlerinin başındayken danny wellbeck beyinsizinin, daniel sturridge'den daha iyi bir oyuncu olup, milli takım alt seviyelerinde onun yerine tercih edilen bir oyuncu olduğunu biliyor muydunuz? peki sonra daniel sturrigde şahane bir forvete evrilirken, danny wellbeck mental seviyesini bir türlü geliştiremeyip, andavallığını koruyarak yerinde saydığını? hoş, gerçi daniel sturridge'de sakatlıklar yüzünden kariyerinin 2,5 sene üzerini kaçırıp, helak olup gitti. ama neyse, ana temayı anladınız sanırım.

  vücudunun a takım seviyesine gelmesi için çare hakiki bal ve bol ıspanak; beyin gelişimi için ise lego ve sudoku. hadi koçum, şöyle ekmekten uzak durup, güzelce bir kendini geliştir de üst düzey mecralarda görelim seni.

  edit--------------bonus----------------------

  (bkz: 2017-18 ingiltere premier lig genç yetenek listesi/@ceyar i kim vurdu)

  edit-------------bonus----------------------
 • gelecekte adından oldukça söz ettireceğe benzeyen futbolcu.
 • bugün u17 dünya kupası yarı finalinde brezilya’ya karşı hat-trick yapmış olan genç futbolcu..

  çeyrek finalde de abd maçında yine hat-trick yapmıştı..

  edit: finalde 1gol daha attı ve 6 maçta 8 golle turnuvanın gol kralı oldu..
 • validesinin kıbrıslı olması nedeniyle ikna edilebilirse türkiye milli takımında da oynayabilecek ingiltere u17 futbolcusu.
 • annesi türk olduğu için milli takımda oynamaya hakkı olan fakat herkesin bildiği gibi bunun imkansız olduğunu herkes biliyordur. herif ingiliz tamamen. hiç bizimkiler gidip sormasınlar bile. geç kaldınız
 • 2017 fifa 17 yaş altı dünya kupasında gösterdiği performanstan ötürü turnuvanın gol kralı olmasının yanı sıra bronz top ödülünü almaya hak kazanmış ingiliz genç futbolcu.

  ayrıca annesi kıbrıslı bir türktür.
 • kendisine as takıma hoşgeldin diyor, başarılar diliyorum.
 • bu sene işler fena gitmez ise a takımla 10 maçı göreceğine inandığım yetenek. umuyoruz ki o 10 maçta güzel performans gösterir ve rotasyonun bir parçası olmayı başarabilir. ihtiyacımız var, tıpkı bobby duncan a ihtiyacımız olduğu gibi.