• 2005 eurovision da temsil eden sarki.telaffuz etmesi zor oldugundanmidir bilinmez bbc deki sunucunun bir nerdeyse kahkaha atmasinin eksik kaldigi sunumla ulkemizin 13. olmasini saglamistir.
  • ne yazikki 14 subattaki yorumumu hakli cikarmis ve seneye on elemeye katilacak olmamiza sebep olmustur.gulserenin o xena cigliklari hala kulaklarimda..
    (bkz: bu bir kabus olmali)
  • eurovision yarışmasından sonra aşağıdaki gibi söylenebilecek şarkı.

hey, hey!

müptela olmuş, aşkım;bak aşkına…
    onüçüncü oldum döndüm şaşkına…
    leylim ley!...rimi rimi ley!... yarışma değil bu,… sanki bir ceza memlekete..
    rimi rimi ley!... yarışma değil bu, sanki bir kara şimşek

on üçüncü olmak ne anlamlı geldi bana
    1 ile 3 rakamı yan yana
    1 over three
    rimi rimi ley
    araya ingilizce de kattık
    rimi rimi ley

1 over three
    rimi rimi ley
    anladın sen anladın
    rimi rimi ley
  • eurovision da dandik bi derece almamiz harika oldu bu sarkicikla.. trt'nin akli basina gelsin azicik.
  • zannımca bu parça sıkı bir politakıdır, paris jazz clublerinde fransız altı türk usulü fransızları, nakaratındaki kolay ezberlenebilir sıkıdım kelimleriyle eglendiren solistin, sözde ününe dayanarak ve avrupa birliğine girişimiz için fransa onayının yolunu acmasına yardımcı olacagı sanılan yalaka ve ümitsiz politikanın yansımasıdır
  • every way that i can in melodisini, calmadan oynar bizim ayilar adli guzide sarkimizin melodisine benzeten ve tiksinen biri olarak bunun da pek farkini goremedim. yok neymis hatun cirkinmis, e kardesim sertap erener dunya guzeli miydi? kareografi ve sunum acisindan birsey diyemem, izlemedim, uzman degilim.
  • stratejik bir amaca hizmet etmekte olan şarkının misyonunun anlaşılmadığı görülmektedir.

telefonla oylama sistemine geçen eurovision, avrupa'da yaşayan türkler'in etkisini ölçmek için bir fırsat doğurmuştur ve türkiye bu kıymetli araştırma alanını böyle akıllı bir yöntemle değerlendirmiştir. proje yöneticisi aday şarkılar içinden en kötüsünün seçilmesi talimatını vermiştir öncelikle. bu şarkıyla katılsak bile destek alabilip alamayacağımız, alabilirsek ne ölçüde alabileceğimizin ölçülmesi için gerekli ortam oluşturulmuştur.

basına -ve hatta başta sözlük olmak üzere internet camiasına- talimat verilmiş, olumsuz yönde propaganda yapmaları istenmiştir. bahsi geçenler bu işi büyük başarı ile yürütme yetisine sahip organlardır.

kabaca izah edilen bu yöntem meyvesini vermiş, en kötüsüyle bile 13. olabilmemizi sağlayabilecek bir nüfuzumuz olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

hele ki türkiye'nin avrupa birliğine girişi önünde taş olmaya niyetli fransa'nın referanduma giderse nasıl bir sonuçla karşılaşacağı gözünün içine sokulmuştur. deneyin en başarılı sonucu bu olmuştur.

şarkının bu yüce amacını bilemeyen arkadaşlar gülseren'in nasıl bir vatansever olduğunu, kendini milli menfaatler uğruna ne ölçüde feda edebildiğini görememektedir. tabii ki de gülseren için bunlar vız gelir tırıs gider: vatan aşkı imaj kaygısının önündedir.

"işte bu türklerin ayak sesleri" adı verilen tatbikat ve muazzam başarılı sonucu hakkında kamuoyunu el altından bilgilendirme vakti gelmiştir artık.
  • ablanın fransa'da bir hayran kitlesi olmasından mıdır nedir fransa'dan 12 puan alarak bizi şok etmiş şarkıdır. ayrıca televoting var gene dereceye gireriz diyenlere kapak olmuştur zira bosna ve makedonya gibi bize sempati duyan ülkelerden tam puan alamamıştır şarkı. ulan televoting var ne olur ne olmaz endişesiyle şarkıya döşenemeyenler için:
    (bkz: vurun abalıya)
  • 10 yıl önce eurovisiona katılsaydı başarı olarak adlandırılacak bir derece yapan ama günümüz şartlarında* özellikle son 2 yılı düşündükten sonra tam bir fiyasko yaratan şarkı
    (bkz: gulseren)
hesabın var mı? giriş yap