• aslında june carter tarafından yazılıp bestelenmiş bir şarkıdır.
  • johnny cash denince akla ilk gelen şarkıdır, kendisinin en ünlü şarkısıdır. esasında çok daha iyi şarkıları olan johnny amcanın özellikle bu şarkıyla akıllara gelmesinin sebebi bilinmemekte, çalmaya başladığında marş gibi eşlik edilmektedir. az aşağıda vereceğim sözleri okumaya üşenenler için şarkının sözlerinin aşkın ateşten bir yüzüğe benzetilmesinden mürekkep bir teşbihten ibaret olduğunu ve bu ateşe düşen johnny cash'in "yandım allah" feveranlarını yansıttığını söyleyebiliriz.

sözleri vermezsek olmaz herhalde:

love is a burning thing
    and it makes a fiery ring
    bound by wild desire
    i fell into a ring of fire

chorus:
    i fell into a burning ring of fire
    i went down, down, down
    and the flames went higher

and it burns, burns, burns
    the ring of fire
    the ring of fire

i went down, down, down

the ring of fire
    the ring of fire

the taste of love is sweet
    when hearts like ours meet
    i fell for you like a child
    oh, but the fire went wild

chorus
    i went down, down, down

the ring of fire
    the ring of fire

i went down, down, down

the ring of fire
    the ring of fire

the ring of fire

the ring of fire
  • guney ve kuzey amerika kitalarinin bati (pasifik) kiyisi boyunca ilerleyen, kuzey amerika (alaska) kiyilarindan rusyanin dogu kiyilarina gecen ve oradan da japonya'ya ve endonezya'ya kadar inen, avustralya'nin dogu kiyilarinda sona eren ates halkasi. bu bolgede tarih boyunca olan ve olmaya devam eden korkunc depremlerin kaynagi.
  • kucukken babam calardi teypte, onun gencliginden kalma bir sarkidir. hatirlarim ortaokuldaydim, birine asiktim, boyle bu sarki calarken icim icime sigmazdi evde oturamaz, sigamazdim bi yere. gecen gun gene caldi babam, yine birine asigim ki yine oturamadim yerimde, kalkip gezindim. halbuki amerikan folk o zaman da hazzetmezdim simdi de... tek fark o zaman haftada 7 gun beraberdik bizimkilerle, simdi 1 gun, buyudum mu ne? bir de boyle ic kipirdatan baska bir sarki gnr'dan my michelle'dir.

neyse, yalan dostum ask diye bir sey yok

aylar sonra utanc icinde gelen edit: yahu hadi ben suursuzum, bir kisi de cikip "kardesim manyak misin elin kevasesini anlatan my michelleden ic kipirdatan ask sarkisi mi olurmus!" demedi. efendim benim demek istedigim ayni albumden think about you idi. bilgilerinize arz ederim, arka planda calan efsane sweet child o mine esliginde.
  • eşlik edilmesi nispeten müziksiz söylenmesinden daha kolay olan johnny cash sarkısı.. düzgün söyleyebilenine rastlamadım.. velhasıl şarkı kısadır ve 3-5 kere dinlemeden tatmin etmez.. liverpool taraftarları hepbir ağızdan söylediği vakit verdiği keyif coşkulu kutlamaya dönüşür.. sözlerini oldukça subjektif bir bakış açısıyla ve amatörce türkçeye çevirince aşağıdaki ortaya çıkar:

aşk yanan birşeydir
    ve yaptığı ateşli bir çember
    kuşatan bu vahşi şehvetle
    ateş çemberine düştüm

ateş çemberine düştüm
    ben düştükçe
    alevler daha da yükseldi

ve öyle bir yakar ki
    o ateş çemberi
    o ateş çemberi

aşk tatlıdır
    bizimki gibi kalpler birleşince
    aldanıyorum sana çocuk gibi
    ah, ama ateş kızıştı/çıldırdı

ateş çemberine düştüm
    ben düştükçe
    alevler daha da yükseldi

ve öyle bir yakar ki
    o ateş çemberi
    o ateş çemberi
  • herkesin hayatında mutlaka oynaması gereken inanılmaz bir kağıt oyunudur. avrupa'da oldukça yaygındır.

kuralları şöyle:

adam başı 5 er tane bira alınır. en az 6-7 kişiyle keyfi çıkar.

kağıt destesi çember şeklinde kapalı olarak masanın üstüne dizilir. bi kenara 50cl'lik bir bardak koyulur. biranın bir tanesi bu bardağa boşaltılır. oyunu oynarken herkese küçük bir su bardağı bira verilir. kurallara göre bir su bardağı 5 yudumdur. daha sonra sırayla kağıt çekilir, ve kişinin çektiği kağıda göre şunlar yapılır:

as: herkes bardağında ne kadar varsa fondip yapar.

kırmızı 2-3-4-5 üzerindeki rakama göre 2,3,4 veya 5 yudum bira içer.

siyah 2-3-4-5 üzerindeki rakama göre 2,3,4 veya 5 yudum bira içirir. (istediği kişiye)

6: çeken kişi kendi önüne koyar. istediği bir zaman baş parmağını masanın bir kenarına koyar. bunu gören diğerleri de masaya başparmağını koymak zorundadır. masaya parmağını en son koyan 5 yudum (1 bardak) bira içer. 6'lıyı kullandıktan sonra kağıtların ortasına açık bir şekilde atılır.

7: bob oyunu. çeken kişi birden başlar sağa veya sola doğru 2-3-4... diye devam eder. yedi, yedinin katları ve içinde yedi geçen sayılarda (örn:17) sıradaki kişi "bob" der. birisi bob deyince atıyorum sağdan sola doğru giden sıra soldan sağa doğru gider. hata yapan bir bardak bira içer. kafalar güzelken çok zor bir oyun olur bu.

8: özgürlük kartıdır. oyunun en değerli kartıdır. çeken kişinin önünde durur. istediği bir zaman kullanır ve 10 dakikalık tuvalet molası alır. eline 2 tane 8 geçen biri bunu bir başkasına istediği bir şey karşılığında verebilir. kullanılan kart ortaya atılır. her 8li kart kullanıldıktan sonra açık bir şekilde ortaya atılır.

9: marka sayma. çeken kişi istediği bir şeyin markasını veya aklına ne geliyorsa onun çeşitlerini saydırır. mesela saydıracağınız şey makine mühendisliği 2. sınıf dersleri olabilir. sayamayan kişi bir yudum içer. bir tur tamamlanana kadar devam eder.

10: bi destedeki en son 10luyu çeken (4. onlu yani.) oyunun başında ortaya koyulmuş olan bira bardağındaki birayı fondipler.

oğlan: kural koyma kağıdı. çeken kişi kafasına göre kural koyar. bu kurallardan en yaygın olanı "sayı kullanmak yasak" olabilir. veya "isimle hitap etmek yasak" olabilir. kurala uymayan bir yudum bira içer. kural oyun bitimine kadar geçerlidir.

kız: çekildiği anda el alına vurulur. en son alnına vuran bir bardak bira içer.

papaz: papazı çeken kişi önüne koyar. oyun boyunca papaz çeken kişinin sorularına cevap vermek yasaktır. sorularına cevap veren kişi bir yudum bira içer. eğer iki kişide papaz varsa bu kişiler birbirine soru sorup cevap almaya çalışır. eğer önünde papaz olan biri bir başka papaz olan birinin sorusuna cevap verirse önündeki papazı ona verir. 4 tane papazı toplayan kişinin bir tane özgürlük kartı olur. önünde papaz olmayan birisi ise soru sorup papazı olan kişinin papazını alamaz.

oyunda açılan her kağıt, çemberin ortasına açık bir şekilde (herkesin görebileceği bir şekilde) atılır. sadece 6, 8 ve papaz ortaya atılmaz. onlar da kullanıldıktan sonra atılır.
    oyunun en önemli kuralı ise masadan kalkmanın yasak olmasıdır. yani tuvalete gitmek (önünüzde 8li yoksa) kesinlikle yasaktır. birisinin özgürlük kartı yoksa ve kişi gayet sıkışık durumdaysa ona bir ceza verilir. (ki bu caydırıcı bir ceza olmalıdır. bir şişe bira fondip yapmak gibi) cezadan sonra masadan kalkabilir. o yüzden oyuna başlamadan önce yanınıza ihtiyacınız olan her şeyi alın.

özelllikle monoton içicilikten sıkılan öğrenciler için mükemmel bir eğlencedir. mutlaka denemelisiniz bunu. pişman olmayacaksınız.
  • depremlerin %81'inin gerceklesitigi volkanlar tarafindan cevrilen ve volkanik hareketlerin bolca oldugu pasifik oksanusunu cevreleyen bolgedir. şili'den kuzeye dogru güney amerika kiyilari, orta amerika, meksika, abd'nin bati kiyilari ve alaska'nin guneyinden, japonya, filipinler, yeni gine ve yeni zelanda'yi icine alir.
    levha tektoniğinden kaynakli olarak atlas okyanusunun dibinden izlanda'nın ustunde gecen kita acilmasinin sonucu olarak yer kabugu hareket etmektedir. bu bolgedeki acilmanin etkisi olarak ring of fire denilen bolgede yerkabugu -okyanusal levha- dalma batma zonunda kitasal levhanin altina girer ve bu bolgelerde aktif volkanlarin bulunmasinin nedenidir.
  • 2013 yapılı johnny cash ile june carter ın aşk hikayesini anlatan film.
    cash' i teoman canlandırmaktadır.
  • finding nemo'da dişçinin akvaryumundaki volkanın adı.

nemo aralarına katıldığında, onu akvaryum kardeşliğine dahil etmek için, akvaryumdaki balıklar, nemo'ya wanna-hock-a-loogie dağında bir tören düzenlerler. eğer nemo bu sözde dağın tepesinde bulunan ring of fire'ın içinden bir kerede geçerse onu kabul edeceklerdir. ve aralarında şu konuşma geçer:

bloat: nemo, newcomer of orange and white, you have been called forth to the summit of mt. wannahockaloogie to join with us in the fraternal bonds of tankhood!
    nemo: huh?
    peach: we want you in our club, kid.
    nemo: really?
    bloat: if you are able to swim through... the ring of fire!
    bloat: turn on the ring of fire. the ring of fire!
    jacques: oops! (turns on the volcano)
    bloat: you said you could do it.
    (the volcano is on)
    bloat: ring of fire!

ve nemo volkanın içinden geçerek aralarına katılmış olur ve kendisine sharkbait adı verilir.
  • (bkz: johnny cash)

(bkz: young sheldon) 5*22

fuzuli bilgi: what was ring of fire written about?

june carter wrote the lyrics about her relationship with johnny cash. she felt being around cash was like being in a "ring of fire." cash was involved in drugs and had a very volatile lifestyle. when she wrote this, both june and johnny were married, but they became singing partners and close friends.

according to rolling stone magazine's top 500 songs, june carter wrote this song while driving around aimlessly one night, worried about ...

youtube music

love is a burning thing
    and it makes a fiery ring
    bound by wild desire
    ı fell into a ring of fire

ı fell into a burning ring of fire
    ı went down, down, down

the ring of fire, the ring of fire
    ı fell into a burning ring of fire
    ı went down, down, down