• travestiler takliyormus artik ben bunu anladim dun...
  • patrick swayze ve kelly lynchin başrollerini paylaştığı, 1989 yapımı, vasat aksiyon-drama türü filmdir.
  • kibris, magosa sehrinin en baba baridir...tum dogu akdeniz ogrencileri buraya takilir...tikki kizlari kaldirabileceginiz yegane mekan...road house'in sahibi bar'in ust katini ogrencilere kiraliyor..boylece asagidan kaldirdigin kizi cok kisa bir surede yukari eve atabiliyosun hic zaman kaybetmeden...
  • (bkz: roadhouse)
    (bkz: roadhouse blues)
  • mekanin isminden dolayi travestilere takilan takma isim.
  • en son iki yıl önce gittiğim, her gidişimde beni şaşırtan, çok alakasız tarzda insanlarla karşılaşılan, anılarla dolu, renkli mekan (bkz: kırık camında eski sevgilimin kan izleri..)
  • tunustaki mekanlar, çöplük vs gibi tabirlerle sıfatlandırdığımız rock camiası için mühim binamızın bir zamanlar en keyifli olanı. ara cinsin eline geçmesiyle hepimizi dumura uğratmıştır. oysa orada ne keyifli, ne abuk subuk, ne çılgın anılar yüklüdür *
  • rass kişisinin evinin salonu olur bu bar ayrıca.

edit: rass mağusada yaşarken öyleydi yani.
  • yurtdisinda okurken yazlari geldigimde ugramaya basladigim, senelerdir her gittigimde uzun zamandir gormedigim bir tanidiga rastladigim magusada disariya ciktigimda gittigim tek bar. bir de muzikler cosmussa mukemmel olur.
  • kıbrıs, magosa'da dersten arda kalan vaktin geçirildiği enternasyonel ortam. zamanında sağlamca müdavimliğini yaptığım, sahibi metin'le sürekli birbirimize "jeffrey" diye hitab ettiğimiz ve benim allahin gunu don mclean'den american pie istememle tüm personeli baydırdığım ortam. mezuniyet sonrası içeri ayak basmamla beleş bir biranın önüme sunulması bir olmuştur. yazları pek şen olur, merdivenlerine kadar öğrenciler orada burada oturur. suriye'li öğrencilerden tutun da bm'nin ordan burdan gelen mavi berelilerine kadar çeşit çeşit insan bulundurur (hemen karşısı camp duke leopold'dur, dolayısıyla normal). çok özledim.
hesabın var mı? giriş yap