şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu parcaya maruz kalmak, bir kabullenme ve kaptiris vs dellenme ve bulunulan ortami terk etme istedigi arasinda bir yere isabet eder. gosterissiz gibidir ama beyni camasir makinesine atar. dansederken agziyla gerekli boru/ruzgar tuneli/scratch seslerini yapmayan da bizden degildir dostlar.
 • tam delirmelik bir parça. hiç ilgi görmemiş olması çok ilginç. belki baştaki sıkıcı kısım, parçanın manyaklaşan kısmına gelmeden kapatmalarına sebep oluyordur.

  http://www.youtube.com/watch?v=gbb8kzw-xrg
 • bir de bu şarkının kardeşi olan rock'n roll vardır, homework albümünde bulunur. arka arkaya dinlenirler.
 • bazen "acaba en iyi daft punk şarkısı bu mu?" diye düşündürendir.
 • bu aslında daft punk'ın müzik janrına en uygun parça. bunu çok fazla kimse bilmez, bilen de geneliyle kabullenmek istemez.

  daft punk'ın bazı kesimler tarafından "gürültülü" ve "irrite edici" tarzının somut halidir. ama aslında daft punk zaten bunu kendi bakış açısıyla estetize etme çabasında bir zihniyettir. random access memories'in pek tutulma sebebi de aslında bundandır. bu uç ve bozuk karakteri, popüler kültür ve yarı-alternatif kitleye kadar indirgeyip (funk ögeler), onu bir miktar dark side'e çekmiştir bu albüm (vocoder kullanımı, temiz vokalin arkasına agresif baslar, yüksek bpm'li vokalli melodik üstyapılar vs vs). o popüler kitle de, muhtemelen popülarizm'den sıkıldıklarından olacak ki, random access memories sayesinde kendini bir miktar asi hissetmiştir. oldukça kabul edilebilir.

  ama aslında daft punk çok daha diplerde bir pislik içindedir.

  ve biz de bunu çok seviyoruz.

  edit: gaspar noe'nin yeni filmi climax'in en delici sahnelerinden birinde arkada duyacaksınız bu parçayı.