şükela:  tümü | bugün
 • bu adamı "nüfus planlaması vakfı"nın bir reklamına çıkarmışlardır.. reklam şöyleydi..

  bu amca serbest vruş için topun başına geçiyor.. ikinci kare de barajı gösteriyor.. buyuk bir sahiplenmişlikle hayalarını avuçlamış bir grup erkek.. kuuuman geriliyor , geriliyor ve topa vuruyor. bir sonraki sahnede barajdaki erkeklerin hamam böceği gibi ters dönmüş ve hayalarını oğuşturan bir vaziyette çığlıkları görülüyor. derken kuuman görüntüye giriyor.. topu sağ ayağının altına alıp baş parmağı ile otostop çekme hareketi ile kıvrananları gösterip

  "beni buna mecbur etmeyin" diyor..

  bir sonraki sene doğum oranı % 10 düşmüştü..

  (bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)
 • southampton fc'nin bütün as oyuncularını satması sonrası "idmana hazırız" başlığı ile boş idman sahasının resmini tweet etmiştir.

  çok seviyorum böyle ince zekalı adamları. adam ağır troll çıktı rıza baba.

  https://twitter.com/…1963/status/493689458458644480
 • sanılanın aksine erwin koeman'ın ikizi değil, sadece kardeşidir.
 • soulthamptonla anlaştıktan sonra oyuncularını bir bir kaybeden hoca. adam da haklı sezon başı muhakkak 'bu takıma bir iki takviye ile üst sıraların müdavimi oluruz, ufff kadroya bak be' demiştir...bakamadı
 • çocukluğunda abanmayacagim teknik vuracagim düsturuna sahip olmamayı seçip toplara hayvan gibi abanabilme yetisini kazanan futbolcu. evvel zaman bir penaltısını hatırlarım barcelona'da oynarken,trt 3 veriyordu maçları,dakika bilmem kaç, geldi bu adam, attı penaltıyı, penaltısı direkten döndü ama öyle bir vuruştu ki direk 1 dakika falan sallanmaya devam etti. hatta spiker de şöyle bir laf sarfetmişti: "direk hala durmadı sayın seyirciler". böyle hayvan bir herifti bu.

  hep şöyle bir şey hayal ederdim küçükken, hani rocky 4'de ivan drago böyle bir yere yumruk atardı, sonra o makine yumruğun gücünü ölçerdi ya, isterdim ki koeman ve hami biraraya gelsin, böyle bir prosedür uygulansın da kim daha iyi abanıyor anlayalım. olmadı ne yazık ki olamadı. koskoca bir kuşak hami mi koeman mı sorusunun cevabını alamadan telef oldu gitti, ah ah.
 • hakkında söylenen "inek öldürdü" hadisesi tamamen doğrudur ve şöyle bilinegelir :
  bi gün tv programı yapımcıları kuman'ın kapısını çalıp " kuman abi, bi şov programı hazırlıyoruz. seni de oynatçaz bizim için o meşhur vuruşlarından birini yapsana " diyolar.
  kuman da "tabi lan, ne demek, sizi mi kırcam." diyor ve önüne konulan topa her zamanki gibi ölesiye abanıyor.
  şanssızlık bu ya, fişek gibi giden top 35 metre ileride masum masum otlayan besili hollanda ineğine çarparak, hayvanı oracıkta yere seriyor. inek olay yerinde -teşhisi nasıl koydularsa artık- iç kanamadan ölürken ineğin sahibi çiftçi, şaşkın ve öfkeli biçimde "naaptın lan davarıma" diyerek kuman'ı mahkemeye veriyor. kuman abi davadan bi şekilde yırtasa da hayvanseverlerin uzun süreli protestolarına maruz kalıyor.
  budur.
 • 1987 - 1988 sezonunda hollanda liginde 21 golle gol krallığında 3. oldu. tamam ulan lig dandik ama bu kadar da degil.
 • isveç 92 ya da amerika 94 çikartma kitabına göre de erwin koeman'in ikiz kardeşi...
 • 78 kere giydiği hollanda milli takımı formasıyla attığı 14 golün hepsi penaltıdan ve frikikten olan(evet normal golü yok), kulüp bazında çıktığı 535 maçta da 193 gol atarak hayvani bir istatistik yapan eski efsane futbolcudur. dünya futbol tarihinde en çok gol atan defans oyuncusudur. barcelona'da önlibero oynadığı ve orta sahaya takıldığı zamanlar olmuştur ama hollanda milli takımında hep defans oynamıştır. bir savunmacıya göre oyun zekası aşmıştır, inanılmaz tekniktir ve şaşılacak derecede bileklerine hakimdir.

  kimle oynadıklarını tam olarak hatırlamasam da bir barcelona maçında topa hafif şiddetle vurarak, boşluğa doğru aşırtıp, 3 defans oyuncusunu ekarte ederek kaleciyle karşı karşıya kaldığı anda saniyesinde topa değerek bir aşırtma da kaleciye atarak harika ötesi bir gole imza atmıştı. "şöylesi gelmez, böylesi gelmez" deniyor da hep bir benzeri geliyor, hep bir kıyas ve mukayese durumu ortaya çıkıyor da hakkaten koeman gibi bir defans gelmez, gelmeyecektir. adım gibi eminim. ayrıca kendisi hem teknik hem de sert vuruşu harmanlayan dünya üzerindeki iki futbolcudan biriydi. diğeri ise :

  (bkz: hami mandıralı)
 • van gaal'in eline vermekte olan menajer.