• yine insanlığın en iyi buluşlarından spotify'in tavsiyeleri ile bulduğum bi müzisyen. meditatif ve transandantal etkileri var. bedenini unutuyor insan. aferim. fransız mransız ama iyi.

(o son cümleyi yazmayaydım iyiydi di mi?)
  • böylesine arıza bir şeyle çıkıp gelen adamdan korkar, saygı duyarım dediğim über şahsiyet:

http://www.youtube.com/watch?v=_9_d0vciqhg
  • fransiz muzisyen. bu yaz fransanin en selektif festivallerinden biri olan la route du rock'da çalacaktir.

bunu begenen sunlari da begendi:
    (bkz: fakear)
    (bkz: superpoze)
  • müthiş rahatlatıcı bir müzik yapan fransız electronica üstadı.

bunlar da albümleri;

spanish breakfast
    tohu bohu
  • şu şarkısıyla tanıdığım efsane fransız müzisyen.

(bkz: bye bye macadam)

şarkının 2013 yapımı olması beni ayrıca üzdü, zira 7 senelik bu muhteşem şarkıyı ilk defa duyunca üzüldüm, bu kadar zamandır nerede olduğumu sordum kendime, kafamı dizlerimin arasına alıp birkaç dakika bu evrendeki varoluşsal kaygılarımız...

neyse neyse, abartmayacağım. güzel müzikçi. bir şans verin eğer hiç dinlemediyseniz.
  • bunu, tak kulaklığı, yat uyu.
  • canavar gibi sahne performansı olan müzisyen. hayvan oğlu hayvan diye tabir edilenlerden.
  • fransız elektronik müzik adamı. daha çok dans ve trans türünde müzik yapmaktadır. parçalarının harika olması ile birlikte spooky klipleri ile de heyecanlandırır. ayrıca esperanza şarkısının klibinde dünyanın yaşamsal döngüsünü baştan sona çok tatlı bir şekilde aktarmıştır. room with a view şarkısının, klibiyle birlikte sağlıklı bir kafadan çıkmadığı bellidir.

esperanza
    room with a view
  • bazı elektronik müzikler gibi kafa yormayan, kısmen soft denilebilecek şarkılar üreten fransız sanatçı. animasyon kliplerindeki çizimlerin de çok hoş olduğu söylenebilir, özellikle origami'nin klibi the midnight gospel'in çizimlerini andırıyor.
  • dansçılarla çekilen 30 dakikalık videosuna hayran kaldığım sanatçı. özellikle raverie kısmına bayıldım. youtube video bitince açtım spotify'dan tekrar dinlemeye başladım. bir yandan instagram hesaplarına baktım. birinden diğerine ötekine öbürüne. öyle geçmiş zaman. *
hesabın var mı? giriş yap