• türkiye'nin muhtelif yerlerinde şubeleri olan, zincir bir oto servisi. radyatör tamiri, boya, kaporta göçük onarma, tampon tamiri v.b. hizmetler sunuyor.

kaskomun sağladığı mini onarım hizmetinden faydalanmak için bugün arabamı teslim ettim. araştırınca iyi ve kötü yorumlarda var haklarında. hayırlısı diyelim.

link

updullah : tamponda 7-8 cmlik bir yırtık ve 10-15 cmlik bir boya atığı vardı. ayrıca tampon kenarlarında sürtmeler vardı. gayet güzel tamir dip boyamışlar. sırıtan bir şey yok. muhtemel soru, boyanan yer belli mi? hayır. gayet orijinal olmuş. ellerine sağlık rs!
  • arka tamponda 8-10 santimlik bir yırtık, tamponun bagaj kapağının altına denk gelen bölümde de 15 cm civarı kalkıp çatlayan bir boya tabakası vardı. güzel tamir etmişler, boyadıkları yer sırıtmıyor. gerçi arabamda eski sayılmaz, kendi boyası diri duruyor zaten.

eski arabalarda boya renginde solma olabildiği için, yeni boya attıklarında boya renginde fark olabiliyormuş.

eksi yönü, randevu için 1 ay beklemem gerekti. 22 mayısta randevu almak için gittim, 22 hazirana tarih verdiler. perşembe akşam 17:00'de aracı vereceklerdi (en geç) çarşamba yani dün akşam 17:30'da aracımı teslim aldım.

randevu süresinin uzun olması hariç memnun kaldığımı söyleyebilirim. bu arada benim gittiğim servis, maltepe/gülsuyu'ndaki rs servistir.
  • konya servislerinden bugün groupama kasko kapsamında randevu talep edeceğim firma. bakalım ufak çaplı estetik işlerde nasıllar, müşteri ile ilişkileri nasıl...
  • ön çamurluğun mini onarım kapsamında düzeltme-boya işlemlerini maslak atatürk aos şubesinde yaptırdığım firmadır.

daha bilindik ve yaygın olduğu için autoking ile kıyaslamak gerekirse; rs'nin ortamı daha salaştı ancak çalışanlar daha ilgili ve samimi davrandılar ayrıca sıra numarası alıp bekleme mevzusuna falan gerek kalmadı. aracı ilk göstermemden 1 hafta sonrasına randevu verip ertesi gün de teslim ettiler. yapılan iş üzerinde olumsuz bir durum yoktu.
  • alınan hizmet ve işçilik kapsamında autoking'i fersah fersah geçmiş tebrik edilesi şirket.
  • maltepe şubesine iki kez gittim. ikisinde de memnun kaldım. işlerini iyi yapıyorlar.
  • 2 sene öncesine göre hizmet kalitesinde artış gördüğüm firma. auto king'in metalik siyah boyalı arabanın kapısını mat fısfıs boya ile boyayıp akşam vakti teslim ettiği düşünüldüğünde, mini onarımda lider oldu diyebilirim.
  • dolu hasarı tamiri konusunda aşmış şirket. ben de (bkz: 27 temmuz 2017 istanbul yağmuru) mağdurlarındanım. aracımda 300e yakın dolu eziğini kartal şubelerinde hiç olmamış, böyle bir durum yaşanmamış gibi boyasız, macunsuz 3 iş günü içerisinde tamir ettiler. bu kadar başarılı olacağını hiç düşünmemiştim.

ben aracımı teslim aldığımda ellerinde 9 bine yakın araç olduğu bilgisini aldım. benim aracım 900 küsüratlı sıradaydı ve eylül ayının sonunda tamiri yapıldı. iş hacmini siz düşünün.

sadece rs serviste 9 bin araç varsa, bunun kaskosu olmayanları var üzerine başka servislerde yaptıranları var ve hala da trafikte dolu eziğiyle gezen sürülerce araç var... okumayayaydık da sanayiyede kaportacı mı olaydık ne..

ne para be
  • arka tamponda oluşan ufak boya hasarı için, mini onarım kapsamında bunlara gittim, ama gitmez olaydım.

arka tamponu sökerken, sağ arka stop lambasınının ucunu kırmışlar, sonra da kopan parçayı bir güzel japon yapıştırıcısıyla yapıştırmışlar.
    ben park sensörlerinden korkuyordum, teslim alırken onları kontrol ettim, stop lambasını kırıp, yapıştıracakları aklıma gelmedi.

servisten çıktıktan ertesi günü farkettim ve aradım, bir sürü yalan söylediler, onlardan değilmiş, çektikleri resimlerde varmış çatlak. kırdıktan sonra bir daha resim çektiler muhtemelen.

ulan dedim peki çatlak vardı da kim yapıştırdı peki? araba sahibi olarak benim nasıl haberim yok, parça kopmuş biri bulmuş yapıştırmış, ben bilmiyorum?
    ses yok tabii.

neyse uğraşmadım daha fazla. ama siz siz olun başka alternatifiniz varsa sakın götürmeyin bunlara aracınızı, çünkü yaparız deyip daha fazla hasar veriyorlar.
  • bu firmanın maltepe şubesinde başıma gelen hikaye şöyledir:

hasar için götürdüğüm arabamın dolu kaynaklı kırılan arka stop lambasını tamir etmeden vermişlerdir. üstelik bir hafta bıraktığım halde henüz siparişi bile geçmemişler! kaldı ki stop lambası tüm araç firmalarının stoklarında bulunmaktadır. bana dedikleri ise "dosya numarası ile servise giderseniz daha hızlı halledersiniz!" mantığa bakar mısınız? ulan ben zaten servisteyim başka servise niye gideyim? devamında ise "eksperimiz siparişi geçmemiş, bizlik bir durum yok!" diyecek kadar yüzsüzlük sınırlarını zorlamışlardır. eksperden banane... bem sizinle muhattabım!

yani kısaca servise götürdüğüm arabam için beni başka servise yönlendirerek tarihe geçtiler. bir de yapmadıkları stop lambası için dosya açmışlar! yapılan dolu hasarı işçiliği beş para etmez. arabanın her yerinde çatlamalar var...

gerisine siz karar verin... ama şunu beklerdim en azından: "beyefendi özür dileriz sizi mağdur ettiğimiz için". bunu dedikten sonra çok sorun olmazdı benim için... bu yaklaşıma sahip olmayan bir servis ile zaten çalışmanın hiçbir anlamı yok...
hesabın var mı? giriş yap