• arka tamponda oluşan ufak boya hasarı için, mini onarım kapsamında bunlara gittim, ama gitmez olaydım.

arka tamponu sökerken, sağ arka stop lambasınının ucunu kırmışlar, sonra da kopan parçayı bir güzel japon yapıştırıcısıyla yapıştırmışlar.
    ben park sensörlerinden korkuyordum, teslim alırken onları kontrol ettim, stop lambasını kırıp, yapıştıracakları aklıma gelmedi.

servisten çıktıktan ertesi günü farkettim ve aradım, bir sürü yalan söylediler, onlardan değilmiş, çektikleri resimlerde varmış çatlak. kırdıktan sonra bir daha resim çektiler muhtemelen.

ulan dedim peki çatlak vardı da kim yapıştırdı peki? araba sahibi olarak benim nasıl haberim yok, parça kopmuş biri bulmuş yapıştırmış, ben bilmiyorum?
    ses yok tabii.

neyse uğraşmadım daha fazla. ama siz siz olun başka alternatifiniz varsa sakın götürmeyin bunlara aracınızı, çünkü yaparız deyip daha fazla hasar veriyorlar.
  • kesinlikle uzak durulması gereken servistir.

hatta eğer bir sigorta şirketi bunlarla çalıştığını söylüyorsa o sigorta şirketiyle çalışmayı bile düşünmeyin. acilen bu piyasadan silinip gitmeleri gerekiyor.

özellikle istanbul maltepe şubesinden kesinlikle uzak durulması gerekir. ha siz bu tavsiyeyi dinlemez gidersiniz, hayatınızda hiç renk yoktur ve biraz renk katmak istersiniz, o da sizin tercihiniz.
  • kesinlikle gitmemeniz gereken yerdir. 1 aydan önce basit parçaları tedarik etmezler, tedarik ettik diye çağırdıklarında "yhaa yanlışlık olmuş kuzenim aramış" vs gibi saçma bahaneler üretirler. parçayı gene vermezler. basit bir cam fitili bu parçamız. neyse gitmeyin uzak durun daha iyi. merdiven altı işletmelerden bile daha kötü olan servistir. ( olay yenibosna rs serviste yaşanmıştır.)
  • bu firmanın maltepe şubesinde başıma gelen hikaye şöyledir:

hasar için götürdüğüm arabamın dolu kaynaklı kırılan arka stop lambasını tamir etmeden vermişlerdir. üstelik bir hafta bıraktığım halde henüz siparişi bile geçmemişler! kaldı ki stop lambası tüm araç firmalarının stoklarında bulunmaktadır. bana dedikleri ise "dosya numarası ile servise giderseniz daha hızlı halledersiniz!" mantığa bakar mısınız? ulan ben zaten servisteyim başka servise niye gideyim? devamında ise "eksperimiz siparişi geçmemiş, bizlik bir durum yok!" diyecek kadar yüzsüzlük sınırlarını zorlamışlardır. eksperden banane... bem sizinle muhattabım!

yani kısaca servise götürdüğüm arabam için beni başka servise yönlendirerek tarihe geçtiler. bir de yapmadıkları stop lambası için dosya açmışlar! yapılan dolu hasarı işçiliği beş para etmez. arabanın her yerinde çatlamalar var...

gerisine siz karar verin... ama şunu beklerdim en azından: "beyefendi özür dileriz sizi mağdur ettiğimiz için". bunu dedikten sonra çok sorun olmazdı benim için... bu yaklaşıma sahip olmayan bir servis ile zaten çalışmanın hiçbir anlamı yok...
  • maltepe şubesine arabamı bırakalı 20 gün oldu. ılk 1 hafta hiçbir işlem yapmadan bekletmişler. telefonları da açmıyorlar. ıkame araç lazım olduğu için olay çıkartarak, sigorta acentemi devreye sokarak falan dosya açılmasını sağladım. ıkame aracı geri verdikten sonra yine ulaşamıyorum. böyle rezalet olamaz ya. erzurumda sanayiye versem şimdiye alırdım herhalde ya. yine kaskoyu devreye sokup olay çıkarmak gerekecek. kapısından geçilmemesi gereken servis. ınşallah arabamı tek parça alabilirim.
  • maltepe şubesinde telefonları açan bi kadın var, bakın yemin ediyorum hayatımda bu kadar kötü karşılama yapan birine hiç denk gelmedim. her aramada ayrı falso.
  • 4 yıl önce maslak, 2 yıl önce de izmit şubelerinde muhtelif işlemler yaptırmış ve genel anlamda memnun kalmıştım.

geçtiğimiz ay yine izmit şubesine (yeri ve personeli değişmiş) çamurluk ve tampon düzeltme-boyama için gittim. 5 gün sonra aracı teslim almaya gittiğimde araç çalışmıyordu. elinde takviye cihazıyla gelen bir çalışan "akünüz sağlam mı? arada böyle şeyler olabiliyor" tarzı ipe sapa gelmez laflar ederken aynı anda cihazı bağladı ve aracı çalıştırdım. ne yaptılar da akü sıfırlandı bilmiyorum ama acelem olduğu için uğraşmak istemedim.

bir de öncesinde tamponu kontrol ederken alt kısımdaki korumanın olmadığını gördüm (alta doğru eğilince görülebiliyor). oradaki yetkili, parçayı beklediklerini geldiğinde beni arayacaklarını söylediler. madem öyle neden baştan söylemiyorsun değil mi canım kardeşim?

tabi ilk teslimde olduğu gibi aramadılar. ben arayıp geldiğini öğrendim ve şubeye gittim. 30-40 dakika beklememe rağmen araç bir türlü gelmeyince ben de atölye kısmına geçip araca bakmak istedim. parçayı takmaya uğraşan kişiye bir şeyler sordum ama net bir cevap alamadım çünkü çocuk yabancıydı (tahminen afgan ya da suriyeli olabilir). tabii yasal olarak yabancı işçi çalıştırabilir ama çoğu firmanın daha kolay ezmek ya da düşük ücret vermek için yabancı işçi tercih ettiği de bir gerçek.

ez cümle izmit şubesi özelinde biraz daha dikkatli ve takipçi olmanızı hatta daha iyi bir alternatif varsa orayı tercih etmenizi tavsiye ederim.
  • ufak bir kaza sonrası kaskom anlaşmalı olduğu için buraya götürdüm.

çok kötü bir yorum yapmak istemiyorum ama işçilikleri berbat. davlumbazları değiştirmişler ama birinin ayağını sabitlememişler. davlumbaz lastiğe sürtüp duruyor.

far ayağı kırılmış, kasko diye komple farı değiştirmişler sorun değil ama sabitlememişler yani bir vida atıp sıkmamış öylecene bırakmışlar. sallanıp duruyor. yaptırdım.

parça söküp takarken sensörlerin içinden geçmişler araba sensör hatası verip duruyor. yaptırdım.

ben bu gibi hataların bir kısmını aracı teslim alırken bir kısmını sonrasında farkettim. bir daha asla tercih etmeyeceğim firma.
  • önünden dahi geçmeyin. kurumsal görünüp kurumsallık ile alakası olmayan bir işletme oldukları (2020 ağustos-eylül arası) test edildi, onaylandı. hoparlörü patlatıp bir şey olmamış gibi takılmaları, tornavida ile açılmaya çalışıldığı için zedelenmiş ve tırnakları kırıldığı için el değmesi ile yerinden çıkan bir ayna kapağı, macunla kaportaya kaçak kat çıkılması, 2 kere boyanmasına rağmen sulu boya gibi duran boya işçiliği, yerine takılamayan tamponlar, vidası dahi sıkılmayan far, boya yakan pasta cila, ters takılan ayna ve cam kumandaları, kat kat görünen boya işi, yerine takılamayan sisler, sisleri düzelteyim derken yeni boyanan boyayı kazıyan dikkatsizlikleri, yerine takılamayan cam fitilleri... aracınızın işi bittikten sonra kontrol edip kusur var mı diye bakan biri de yok.

aracın hasarlı hali daha iyiydi.

not: aracınızı bırakmak zorundaysanız servislerinin önünde aracınızın her yerinin resmini ve hatta çalışan ve çalışmayan her şeyin ve her yerin vidyosunu çekin saklayın.
  • detayları yaz da biz de bilgilenelim
hesabın var mı? giriş yap