şükela:  tümü | bugün
  • ülkedeki dindar kesimi elinde tutuyor, laikliğe darbe vuran cemaatleri teker teker bitiriyor, imam hatiplere değer veriyor ki maksadı ilim sahibi gençlerin sayısı artsın dini sağdan soldan öğrenmesinler.

sayın başkan'ın amacı kendini dindar kesime sevdirerek laikliği egemen kılmaktır. bunu saldırgan bir tavırla değil sevgiyle yapmaktadır. kendisi aslında laiklik yanlısı bir atatürkçüdür.

bir düşünün.
  • (bkz: laikçi)
  • yeni kabinedeki bakan tercihleri (turizm, milli eğitim, gençlik ve spor bakanlıkları) hafiften böyle bir düşünceye neden olmadı değil ? yani tüm cemaatleri kazıyıp daha özgürlükçü adımlar atarsa yavaş yavaş muhafazakarlığı seyreltirse bir sonraki seçim oyum kendisine.
  • delimisin öyle tabi. ama çok kriptografik olmuş ki laiklik de çözemedi, kendi kendini yok etti
  • laikçi ne demek laik alıp satan kişi midir?
  • bi kaç gün evvel arkadaşlara bunun muhabbetini yapıyordum, "ulan bu tayyip derin devletin irtica tehlikesine karşın milli görüş içine sizdirdigi ajan çıkmasın zaaa" diye.

öyle yada böyle, dindar nesil kindar nesil ayağına adam radikalleri kontrol ediyor. tek adam dönemindeki icraatleri bu düşüncenin sağlamasi olacaktır.
  • yav laikli düşmanı hangi cemaat içeride?
    fetö desen laiklik değil devlet=koltuk düşmanı olduğu için
    adnan oktar mı laiklik düşmanı idi (bkz: swh)
    bir açıklama ekleyeyim:
    fetöcüler laiklik düşmanı oldukları için değil iktidara ortak çıktıkları için alındılar derken bu adamlar laiklik karşıtı değil demek istemedim.
    adamlar bu ülkenin bütün kurucu değerlerine, ayakta tutan tüm değerlerine düşmanlar. laiklik de bunlardan biri ama bu adamlar hep böyleydiler. içeri alınmaları ise koltuk kavgasından oldu.
  • (bkz: şizofreni)