• kendinizde arayıp bulmak istediğiniz ama bir turlu bulamadığınız özellikleri barındıran, yanında kendinizi huzurlu ve tamamlanmış hissettiğiniz insanı bulmaktır.
    bazı insanlara göre hayatın tek gayesidir, kim olursanız, nelere sahip olursanız olun o insanı bulamadığınız sürece hep bir şeyler eksik kalacaktır.
  • ruh eşini bulduğunu düşünürken, karşı tarafın aynı şeyi düşünmediğini fark etmekle anlamsızlaşan hadise.
  • daha önce şurada (bkz: #33409263) dediğim gibi belki 300 tane belki 798 tane olan ruh eşini bulmak mesele değil. asıl mesele bunun kıymetini bilmek.
  • parayı bulup sıyırmakla aynı kefeye konabilir. yer yer kendine bile tahammül edemeyen insan ruh eşine nasıl davranır meçhul. önemli olan bulduktan sonrası.
  • aşık olunacak kişi demek olmayabilir.

dharma ve gregin unutamadığım sahnelerinden bir tanesi: dharma, greg'in eski kız arkadaşı için mükemmel sevgili adayını ararken ruh eşi diyebileceği biriyle tanışır. dakikalarca/saatlerce sohbet ederler. bir süre sonra greg gelir ve sorar:

- mükemmel erkeği buldun mu?

dharma cevap verir:

- evet, ama eve sevdiğim adamla gideceğim.
  • evlenmenin sanırım en meşru ve makul sebebidir. yani bence öyle olmalı en azından, ömür geçecek birlikte, kaş göz, para pul yetmez. öyle standartla filan olacak bir şey de değil, sadece hissederek anlaşılacak bir durum olmalı.
  • ruh eşini bulanların buna nasıl emin olduğunu merak ettigim eylem. ne oluyo lan eşleşme tamamlandı tarzı bişeyler mi çıkıyor?
  • zordur. çünkü bu kişi size benzemez. size benzeyen kişi değil, tamamlayan kişi ruh eşidir.
    korunmalı ve kıymeti bilinmeli.
  • bulunmaz ama aranır, hatta piyasa "ben ruh eşimi arıyorum" diyerek kendini avutanlarla yada red yiyenlerle doludur... en kısa sürede güzel bi tek gecelik ilişki yaşayarak bu felsefeden kurtulması gerekir...
  • benim nezdimde katlanılmaz bir ilişkiye sahip olmaktır. yani ben bana dayanamazken, bir tane daha ben mi??? cık..
hesabın var mı? giriş yap