• goncagul..
  • (bkz: mahlas)
  • bana otomatikman güzin abla'yı hatırlatan kelime.

bir de ipek ongun'u. canım.
  • sevmediğim ve kullanmaktan kaçındığım kelime. yok mu bunun yerine kulağa daha hoş gelen bir şey?
  • simge, takma isim..
  • rum olan bir gurup insanın kendilerinin rum olduğunu belirtmek için kullandıkları kelime.
  • yeditepe istanbul'un ömer'i anlatmış. doğruluğundan çok samimiyeti pek bi güzel:

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=jmb_sw_td8m)
  • zihnime kazınan yegane rumuz 2000li yılların başında ekmeğe sarılı gazetede okuduğum ve güzin ablaya aşık olduğu adamın yalanlarıyla kandırıldığını anlatan bir bayanınkidir.
    (bkz: beşiktaştan yalanmış)

(bkz: ekmeği gazeteye sarmak)
    (bkz: ekmeğin sarıldığı gazeteyi okumak)
  • insanlarin kendilerinden farkli davranmasina sebebiyet veren bir olgu.

eger herkes kendi kimligiyle online olarak kendilerini ifade etselerdi bir cok konuda herkes birbirine karsi daha saygili olabilirdi.
  • lise zamanı edebiyat kitabında yer alan, rumuz goncagül adlı eserin tiyatrosunu oynamıştık. (bkz: rumuz goncagül) sonrasında bizim ekipten fırlama erdinç aşık olduğu kıza rumuz kullanarak mektuplar göndermiş. rumuzun kelime anlamını tam olarak anlayamadığımızdan hatta birkaç kere “rumuz ne amk” diye aramızda muhabbet dönmüş, aramızda edebiyat dersi en iyi olan ben bile tam olarak açıklayamamıştım. gördüğünüz gibi yukarıdaki cümlede de anlatım bozukluğu yaptım. bilinçli olarak böylece devam ediyorum; neyse efendim bu “rumuz”un bir takma isim anlamına geldiğinin bilincinde olmakla beraber tam olarak ne olduğuna hiç birimiz vakıf değiliz. sonraları biz rumuzun ne anlama geldiğini çözünce erdinç “hassiktiiiiiiiiiiiiir” gibi bir şaşırma ifadesi kullandı, ne oldu deyince de “lan ben özge’ye sürekli mektuplar gönderdim, gönderen kısmına da hep rumuz yazıyodum amk rezil olduk” dedi.

biz bu olaya o kadar çok gülmüştük ki şu an kilometrelerce uzaktayız, aradan tam 18 sene geçmiş (vay amk 18 sene bee oysa hala dün gibi) ve ne zaman telefonda konuşsak “gönderen rumuz” dediğimizde gülmekten yarılıyoruz. hatta bazen sandalyeden düşüyoruz. komik anılar yaşamış olmak ne güzel bi duygu. duygu diye de bi kız vardı çok güzeldi bu arada, sana da bu vesileyle selamlar duygucum. gece gece gülümsettin beni rumuz. teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap