171 entry daha
  • en önemli özellikleri, herhangi bir gelişmiş toplumda olacağı gibi özgürdürler. ama enelde gelişmiş toplumlardan farklı olarak bir dost erkek değil de bir maço erkek arayışındalardır. türkiye aynı durumda olabilecek, kendi işinde çalışan türk kızlarından ( ya da türk kızlarının kendilerinden) hayal bile edemeyeceğimiz özgürlükle gelmişlerdir. kendi ayakları üzerinde durabilirler. bu da kadınlarını sindirmeye, bu sayede her istediklerini yaptırmaya, hatta sömürmeye, hepsini yaptıktan sonra da başka kadınları düzenli olarak sikmeye ve eşlerini aldatmaya meyilli türk erkeklerine çok yaramazlar.

ama komünizm'den geçişin verdiği kültürel bağlılık ve bunun günümüz postmodern popüler kültür ile kaynaşması sonucu oldukça değişiklerdir. mesela giyim zevkleri bu yoğrulma yüzden çok fenadır, istanbul'daki ruslara servis eden dericilere gidip şahit olabilirsiniz. tam "köylüdürler" tanımı doğru olmaz çünkü gelen kızlar rusya'nın çeşitli şehirlerinden gelmiş kızlar olabilir, fakat çoğu bu mutant rus popüler kültürü ile çok fazla yoğrulmuştur.

yanmış ayağa mayonez sürer, bir bütün soğanı alıp ısırarak yerler. ama yeri gelir yoga yaparlar, macera romanı da olsa aşk da genelde kitap okurlar, sizle 600 km lik bisiklet turuna çıkar köhne pansiyonda ya da saçma kamp alanında çadırda kalırken gıklarını çıkarmazlar. hepsi eğitimlidir bu da çok iyi birşey.

çok bağlılardır. henüz 90ların meg ryan'lı amerikan film klişelerinden 2000'lerin sex and the city lerine geçememişlerdir. aşka çok inanırlar ya da öyle sanarlar ama yeri gelince de tutkularına yenilip şappadanak aldatırlar kafaları karışır. her kadın gibi sizin bağlı olmadığınızı sezdiklerinde büyük dertler yaratmaya başlarlar. alıp çocuklarınızı giderler siz de kimseye derdinizi anlatamazsınız, anlatsanız bile zaten "rus karısı aldı gitti" damgasını yerler siz de onaylarsınız demezsiniz ki "e ben de ona çok da iyi davranmıyordum son zamanlarda ama alıp gidecek cesareti olduğunu bilemedim, eze eze sindirdiğimi sandım"

ufak tefek farklar dışında seks bağımlılıkları, kinci olmaları, yalancı olmaları, kaprisli olmaları, 600kmlik bisiklet turuna çıkmaları vs. genellemeler ve yanlış stereotypelardır. doğru değillerdir. aynı kesedeki, yani alt ve orta tabakada sayılabilecek türk kızları ile aralarındaki en büyük fark kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, üzerlerinde aile, kültür baskısı olmaması dolayısı ile nispeten daha sağlıklı bir ruha sahip olmalarıdır.
  • güzel olmalarının nedeninin bazı teorileri de şöyledir:

-katolik avrupa'da güzel kadınlar cadı oldukları için yakılırken rusyada böyle bir sorun yoktu.

-2. dünya savaşında 2milyondan fazla erkeği kaybedince iş doğal seleksiyona döndü.
  • 6-7 sene amerikada envai çeşit ülkeden insan ile vakit geçirdikten sonra beni kendilerine hayran bırakan cinstir. var gerçekten bunlarda birşey.

hani biz kurtuluş savaşında yardım eden bacılarımızla övünüyoruz ya? lan rus kadınları direk her savaşta bildiğin militan ordu kurmuşlar ülke açlıktan ölürken ellerinde silahlarla çatışmaya girmişler ölmüşler bomba yemişler daha ötesi yok ki? olay orada bitiyor.
    http://en.wikipedia.org/…viet_women_in_world_war_ii

alt orta sınıf bir türk kadını ile alt orta sınıf bir rus kızı arasındaki fark sivasın harmancık köyünden bir kız ile istanbul beşiktaş'ta oturan bir kızın farkı kadar var. anlayış, farkındalık olarak siker atar. ha bu farkındalık "yeter gezdiğin evinde otur yemeğine yap beni bekle" modundaki boktirik türk erkeğine her daim yarar mı emin değilim.

gördüğüm kadarıyla 1986 ve öncesi doğumlularda hayatın temel bayık emelleri bizim ebeveynlerimize aşılandığı gibi aşılanmış, evlilik, aile düzeni, çocuk vs. bu yüzden ilişkilerinde bağlı, nispeten ahlaklı ve temel değerlere bağlı olabiliyorlar. 1986-87 sonrasında sapıtacaklarına eminim.

sadece bir kısmı türk erkeklerine bakıyor bunu da unutmayalım gerisi italya, mısır, yunanistan, amerika kadar geniş bir yelpazede takılıyor. hatta galiba hayatlarında huzur isteyenler türk erkeklerine bakıyor, macera isteyenler italya, amerika takılıyor olabilir, göç eden kuş uçan hurilermiş gibi tanımladım çok saçmaladım gibi... ama öyle işte.

genel olarak elbette "başörtüsü tak, ahlaklı ve uysal görün, kocanın sözünü dinle" algoritması ile haraket eden android türk kadınlarından daha insancıllar ve daha iyiler. istanbul kızları dışında standart türk kadını dediğin zaten insanlığın sınırlarında yerlerde sürünüyor babası abisi kocası nereye çekerse oraya gidiyor.

ama bir orta-üst tabaka istanbul kızı ile kıyasları zordur, hatta fizikleri dışında benzerlerdir diyebiliriz.

edit: şimdi standart türk kadınının sünek yapısı elbette kadının suçu değil de onları sindiren erkeklerin suçu... ama "belki de erkeklerin de suçu değil de başka birşeyin suçu?" gibi devam edip bu kim suçlu sarmalında kaybolunca "sikerim kim suçluysa suçlu rus kadını daha özgür daha insan işte" deyip occamın usturasılayabiliyoruz.
  • cumhurbaşkanı tarafından hakları savunulan kızlar. komünist rejimlerde her işi yapıyorlarmış yapmamaları lazımmış. erkeklerle eşit değillermiş.
  • ukraynalı kızlar ile aynılarmış #51134881

rusya'nın aids istatistiği olmadığı için bilmiyoruz ama avrupa'nın en yükseği portekiz.
    http://www.avert.org/…opean-hiv-aids-statistics.htm

ha türkiye'de de sayılmadığı için bilemiyoruz ama bir ihtimal sevişen ve prezervatif sevmeyen türk erkeklerinde cinsel hastalık oranı elbette rus erkeklerinden daha fazla. gerçi türkiye'de insanlar sevişemiyor bile amk kıyas bile yapamıyosun ki? yani sokakta rastgele parmakla gösterdiğin herhangi bir rus kızı insan gibi yaşarken türkiye'de istanbul dışında herhangi bir yerde, hele herhangi bir anadolu şehrinde rastgele parmakla gösterdiğin herhangi bir türk kızı büyük ihtimalle ailesine kocasına kültürüne köledir. insandan bozma bir cihazdır. "anne" olma "karı" olma aletidir. görevi yapabilecekleri programlıdır.

rusyada öyle değil ki? git herhangibirnoyarsk'a bul herhangi bir kız sana moskovadakinin, istanbul mecidiyeköydekinin benzeri bir insan profili çıkar. zira herşeyden önce kendi ayakları üzerinde durabilen özgür hür insan olarak yetişebiliyorlar rus kızları amk. insan gibisi var mı?

"hanımım ben işteyken otursun taze fasulye pilav pişirsin kapıda terlikle beni beklesin sabah kahvaltımı getirsin"
    diye hayaller kuran hanzo türk erkekleri için fazladırlar. zira bildiğin okuyan, işe giden, çalışan, sosyalleşen birer insandır rus kızı. türk erkeğinin türk kızından beklediği gibi yarı köle yarı insan olmak gibi özellikleri yoktur. hatta rus kızı özünde türk erkeği ile çok benzerdir. sabah kalkıp "bugün ne sahtekarlık yapıcam. kimi dolandırıcam. kocamı nasıl aldatıcam yüzüstü bırakıcam" diye düşünmüyorlar. ama karşısında insan değil de köle kadın bekleyen ve kolayca bulan türk erkeğine elbette fazlalar. türkiye'ye ve kendini standart türk erkeği bellemiş bir türk erkeğine kesinlikle uygun değiller.
  • türk kızı ile farkını anlamak istiyorsanız şöyle yapabilirsiniz:

istanbul'da herhangi bir gym e gidin. lüls ya da popüler ya da büyük küçük fark etmez. gördüğünüz kızlar ya erkek arkadaşı ile aktivite bakınan 1-2 kerelik gelmiş kızlar ya da grup aktivitelerine gelip yoga yaparken laklak etmek isteyenler.

bir de rus yada ukrayna gym ine gidin. dibiniz düşer dibiniz. squatlar. cable pull lar. walking loungelar. bunları yaparak gelişmiş inanılmaz götler. o götü gösteren taytlar.

biri sıkı disiplin. çalışma. sonuç. biri de sıkı kezbanlık ve yan gelip uzanma laklak.
  • 1900-1999 arasını ağır travmalar geçirmiş atalarının mirasını almaktır. güç, zeka, güzellik vesaire önemli,ama psikoloji daha önemli. çıkıyorsanız ya da evli iseniz bir sovyetler tarihini okuyun sülaleyi mutlaka etkilemiş ama saklanmış açlık, salgın, stalin cinayetleri gulaglar vesaireden bir iz kalmadığını umun.
71 entry daha
hesabın var mı? giriş yap